C.S. Cargo představí na kamionech deset hrdinů uplynulého století

Kamiony C.S. Cargo se jmény hrdinů. Autor: C.S. CargoKamiony C.S. Cargo se jmény hrdinů. Autor: C.S. Cargo

Společnost C.S.Cargo pojmenovala deset svých kamionů jmény deseti hrdinů žijících v uplynulém století. Projekt ke stému výročí republiky připravila ve

Společnost C.S.Cargo pojmenovala deset svých kamionů jmény deseti hrdinů žijících v uplynulém století. Projekt ke stému výročí republiky připravila ve spolupráci s Pamětí národa.

„Žijeme nejlepší dobu, jakou Češi i Slováci kdy zažili. Vděčíme za ni všem hrdinům, těm slavným i těm tisícům méně známých. Deset jmen na našich kamionech snad trochu pomůže nám současníkům připomenout si, za co jim vděčíme,“ uvedl majitel C.S. Cargo Jan Blaško.

Na návěsu každého kamionu je umístěno jméno hrdiny či hrdinky s krátkým popisem a s textem „Každý národ má své hrdiny. Nezapomínáme“. Podrobnější příběhy lidí si pak lze přečíst na webových stránkách společnosti C.S.Cargo i Paměti národa.

„Právě paralela životů obyčejných lidí, kteří se stali hrdiny, s jejich připomínkou v běžném životě na návěsu kamionu se nám líbila a nápad jsme uvítali. Lidé si snadno všimnou jinak vypadajícího kamionu a třeba si vzpomenou aspoň na chvíli na dějiny naší země i z pohledu těch, kteří riskovali své životy pro lepší budoucnost národa,“ uvedl za Paměť národa Jan Polouček, provozní ředitel Post Bellum o.p.s.

Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou nezisková organizace Post Bellum buduje a spravuje ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem.

Kamiony C.S. Cargo připomínají sto let republiky. Autor: C.S. Cargo

Kamiony C.S. Cargo připomínají sto let republiky.
Autor: C.S. Cargo

Hrdinové na kamionech

Marie Chalupová, protikomunistická odbojářka, politická vězeňkyně
Lýdia Kovářová, protinacistická odbojářka
Leopold Färber, protinacistický odbojář, politický vězeň
Jitka Malíková, politická vězeňkyně
Josef Holec, veterán 2. světové války, politický vězeň
Oto Mádr, katolický kněz, disident, politický vězeň
František Suchý,, protinacistický odbojář, politický vězeň
Tomáš Sedláček, veterán 2. světové války, politický vězeň
František Fajtl, letec RAF za 2. světové války, politický vězeň
František Zahrádka, protinacistický odbojář, politický vězeň

Tagy C.S. Cargo hrdinové kamiony sto let republiky
1 komentář