C.S. Cargo loni investovalo do flotily téměř 200 milionů, pořídilo i pivní vozy

Kamiony Volvo z flotily C.S. Cargo. Autor: C.S. CargoKamiony Volvo z flotily C.S. Cargo. Autor: C.S. Cargo

Jeden z největších tuzemských dopravců, společnost C.S. Cargo, si loni pořídil nové kamiony za 187 milionů korun. Celkem firma nakoupila

Jeden z největších tuzemských dopravců, společnost C.S. Cargo, si loni pořídil nové kamiony za 187 milionů korun. Celkem firma nakoupila 69 nových aut značek Mercedes-Benz (těch nejvíc), MAN, Scania, Volvo a DAF, k nim doplnila 72 přípojných vozů Krone, Wecon a Lamberet. Podobnou částku dopravce investoval i předloni.

„Pořídili jsme vozidla pro mezinárodní i vnitrostátní přepravy, tandemové soupravy a frigo návěsy k přepravě potravinářského zboží, ale například i vozidla k přepravě elektroniky. Všechna vozidla splňují nejpřísnější emisní normu Euro 6,“ upřesnil generální ředitel firmy Aleš Willert.

Největší loňskou novinkou ale byl podle něj nákup distribučních vozidel značky Volvo v kategorii do 12 tun, která vozí cisternové nástavby určené k přepravě tankového piva. Jde o první pivní vozy ve flotile firmy. „Tato vozidla jezdí každý den po centrech měst a zaváží českým hospodám tankové pivo,“ doplnil manažer.

C.S. Cargo provozuje podle výroční zprávy za rok 2016 flotilu zhruba 450 souprav, kterou každoročně obnovuje. Celou skupinu ovládá někdejší vrcholový manažer PPF Jan Blaško prostřednictvím svých maltských fondů Tuffieh. V roce 2011 ji jako výrazně zadluženou získal od Marka Lehečky a Petra Zvěřinského. Tržby skupiny předloni stagnovaly na 4,6 miliardy korun.

Tagy C.S. Cargo flotila kamiony pivo
Žádné komentáře