Brněnští radní schválili novou lodní zastávku na přehradě, nahradí starou bariérovou

Zastávka Pod Trnůvkou na Brněnské přehradě. Autor: Harold – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11862120Zastávka Pod Trnůvkou na Brněnské přehradě. Autor: Harold – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11862120

Loni lodní dopravu na Brněnské přehradě využilo 286 tisíc cestujících, nejvíce od 80. let minulého století.

Na Brněnské přehradě vznikne nová lodní zastávka, dokumentaci k ní tento týden schválili brněnští radní. Projekt nese název Bezbariérová zastávka lodní dopravy Pod Trnůvkou. Nová zastávka nahradí starší stejného jména, která podle města už nevyhovuje dnešním požadavkům na bezpečnost. Známá je i jako Cyklistická.

Dokumentace popisuje, jak by zastávka měla vypadat. „Navrhuje propojení horní nástupní plochy s molem betonovým schodištěm s odpočinkovou podestou a rampou. Ta umožní bezbariérový přístup na molo a lodní zastávku. Povrchy šikmých ramp a podesty budou opatřeny protiskluzovou úpravou,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Projekt je podle něj v souladu s územním plánem města.

Výlety parníkem (flotila je elektrická) na Brněnské přehradě jsou stále oblíbenější. Loni lodní dopravu využilo (od revoluce rekordních) 286 tisíc cestujících, což je nejvíc od 80. let minulého století.

Dopravní podnik má k dispozici pět moderních lodí a dvě historické – Brno a Morava. Chce také bezbariérově upravit zastávku ve Veverské Bítýšce. Lodní doprava na Brněnské přehradě bude letos v provozu do 30. října. Jde o 76. plavební sezonu.

Tagy Brněnská přehrada DPMB
12 komentářů