Brněnští radní schválili novou lodní zastávku na přehradě, nahradí starou bariérovou

Zastávka Pod Trnůvkou na Brněnské přehradě. Autor: Harold – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11862120Zastávka Pod Trnůvkou na Brněnské přehradě. Autor: Harold – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11862120

Loni lodní dopravu na Brněnské přehradě využilo 286 tisíc cestujících, nejvíce od 80. let minulého století.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tomash

Vedení města zas utrácí za nesmysly (nevím, komu spřízněnému tohle půjde do kapsy) a kvalitu MHD nechává dál zhoršovat. Intervalem 45 min opravdu na lodní dopravu nikoho nenalákáte.

mgr.pavel

Lodní doprava na Brněnské přepravě není prioritně stylu MHD (hromadně velmi pravidelně dopravovat lidi mezi destinacemi), ale mnohem více jako doprava pro turisty (plus přívoz). K tomu ta frekvence imho stačí.

S tím, že ve městě samém MHD kvalitativně (zejména frekvencí spojů) dost skomírá, s tím souhlas.

tomash

Ona by stačila lodní doprava i 1x týdně, turisti to bez ní přežijí. Ale podívejte se, jak vypadají parkoviště kolem Brněnské přehrady, ještě v 90. letech byl interval lodní dopravy 20-25 min a lodě jezdily plné, postupně to dotáhli až na 45 min, lidi jedou radši autem.

Na zast. Pod Trnůvkou nastupuje/vystupuje minimum cestujících (chápu, že vedení města údaj radši nezveřejní), že by tam nastupoval nějaký invalida je naprostý nesmysl, stačí si někdy udělat výlet po okolí a vidět, kam by tam asi invalida šel.

Vojta

My jsme tam třeba loni jeli s kočárkem. Potom, co se udělala nová dřevěná cesta od Junácké louky (nad lávkou k hradu Veveří), tak se to dá, jsou tam sice občas schodky, ale max. 1 schod na dva metry, takže s kočárkem se to dá, na vozíku asi spíš ne. Z druhé strany je potom zpevněná cesta až k hrázi, to by myslím i invalida projel. Ostatně do nedávna se ta zastávka jmenovala Cyklistická, proč asi 🙂

Jiří Kocurek

Že by se zrušil souběžný autobus, aby lidi tou lodí museli?

PvvS

Jen čekám, kdy někdo navrhne obnovit železniční trať do Veverské B. 🙂 .

PeS

Co trať – koupíme dvě ponorky ! A další by se montovali v Pisárkách místo šalin !

mgr.pavel

Obecně jsem rozhodně pro bezbariérovost, ale kam se v okolí člověk „bezbariérově“ dostane, prosím? Vždyť tam je to ryze turistická pěšina na jednu stranu a nezpevněná hrbolatá cesta na stranu druhou..

M19

Tam vede normální silnice, to si pletete se zastávkou Skály.
https://mapy.cz/zakladni?x=16.4814434&y=49.2577286&z=17&source=pubt&id=18495357&ds=1

mgr.pavel

Ajo pravda, díky za info.

tomash

Máte naprostou pravdu, okolí zastávky znám, žádný invalida by tam nikdy nejel.

vtvt

vypadá to dobře