Na Brněnskou přehradu se vrátila nejstarší loď z flotily DPMB. S cestujícími vypluje v sobotu

Loď Brno je nejstarší na Brněnské přehradě. Pramen: DPMBLoď Brno je nejstarší na Brněnské přehradě. Pramen: DPMB

Flotila brněnského dopravního podniku možná překoná rekord z loňska, kdy svezla téměř 286 tisíc cestujících.

Na hladinu Brněnské přehrady se po nuceném odstavení vrátila výletní loď Brno. V uplynulých měsících prošla kompletní rekonstrukcí elektroinstalace. Loď byla vyrobena v roce 1948 a je tak nejstarší z flotily Dopravního podniku města Brna na přehradě.

S cestujícími opět vypluje v sobotu a doplní tak šestici lodí DPMB. „Rekonstrukce elektroinstalace si vyžádala celkovou opravu kabeláže, řídicího pultu, ale i ovládacích prvků. Práce za více než milion korun bylo nutné udělat, jelikož původní elektroinstalace již nevyhovovala předpisům a technickým požadavkům,“ uvedl šéf DPMB Miloš Havránek.

Loď Brno (dříve Úderník) je nejstarší lodí DPMB. Její trup byl vyroben v roce 1948 v pražské loděnici. O zbytek nástavby se postarali pracovníci dopravního podniku během první poloviny roku 1949. Nyní je tak flotila DPMB, která čítá sedm lodí, kompletní.

„V letošním roce jsme doposud převezli téměř 180 tisíc lidí. Pokud vydrží dobré počasí a zájem ze strany veřejnosti, možná překonáme loňský rekord, kdy lodě svezly téměř 286 tisíc cestujících, což je od 80. let minulého století vůbec nejvíc,“ doplnil Havránek.

V plavební sezóně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu loděmi na elektrický pohon z Brna-Bystrce do Veverské Bítýšky. Trasa měří necelých 10 kilometrů, lodím trvá plavba 70 minut.

Tagy Brněnská přehrada brno DPMB
9 komentářů