Bratislavskému letišti přibudou pravidelné i charterové linky, na Slovensko se vrací Čedok

Letiště Bratislava Foto: Facebook Letisko Bratislava / Airport BratislavaLetiště Bratislava Foto: Facebook Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Aegean Airlines začnou létat do Atén, Ryanair do Kaunasu.

Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě oznámilo na letní letový řád hned několik novinek. Nejzajímavější bude pro slovenskou metropoli příchod Aegean Airlines, člena aliance leteckých dopravců Star Alliance.

Řecká společnost spojí Bratislavu s Aténami, tedy s tzv. uzlovým letištěm, odkud lze v rámci jedné rezervace snadno pokračovat do dalších destinací v rámci sítě dopravce. Přímá linka bude v provozu od 5. června. Létat se bude dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek, a to s Airbusy A320neo s kapacitou 180 cestujících. Aegean Airlines nabídne cestujícím na palubě občerstvení i připojení k internetu. K dispozici bude také business třída. Pro cestující z Moravy a ze severovýchodní části Slovenska může být případnou alternativou návrat Aegeanu do Krakova.

Další novinkou letního letového řádu na bratislavském letišti bude linka do litevského města Kaunas. Spojení je součástí nedávno ohlášené rozsáhlé expanze Ryanairu. Nízkonákladový dopravce obslouží linku až třikrát týdně, a to vždy v pondělí, středu a v pátek. Druhé největší město Litvy s 300 tisíci obyvateli se letos stalo Evropským hlavním městem kultury. Od hlavního města, Vilniusu, jej dělí asi hodina cesty. Atraktivní dělá linku především fakt, že pro cesty ze střední Evropy do Kaunasu aktuálně v podstatě neexistuje přímá alternativa.

Bratislava také získá černohorského národního dopravce Air Montenegro. Aerolinie spojí slovenské hlavní město s Podgoricou. Linka začne létat 17. června, v průběhu téhož měsíce bude v provozu jednou týdně. Od začátku července se počet letů zdvojnásobí, počítá se s odlety každé úterý a sobotu. Zpáteční letenky z Bratislavy do Podgorice začínají na necelých 174 eurech, což je 4240 korun. Součástí nejlevnějšího tarifu je odbavené zavazadlo do 23 kilogramů a příruční do osmi kilogramů. Rezervace sedadla je za poplatek. Poslední let proběhne 23. září. Dopravce podle svých slov registruje v současné době velký zájem slovenských turistů o lety do Podgorice. Kromě Bratislavy začne létat Air Montenegro také do Brna, tam však přivede linku z Tivatu.

Na Slovensko se vrací Čedok, nabídne odlety z Bratislavy do devíti destinací

Od letní sezóny 2023 nabídne cestovní kancelář Čedok celkem devět destinací s odletem z Bratislavy. Ve spolupráci s leteckou společností Smartwings se turisté dostanou do albánské Tirany, bulharského Burgasu, na španělskou Mallorku nebo řecké ostrovy Rhodos a Kréta. Na pobyt u Rudého moře mohou Slováci vyrazit s leteckou společností Air Cairo, letadla zamíří do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. Charterové lety do Antalye obslouží dvakrát týdně letouny Corendon Airlines. Další zájezdy nabídne Čedok i na několika pravidelných spojích ze slovenského hlavního města, například na lince Ryanairu na Maltu.

Prodej letenek i zájezdů do všech zmíněných destinací již začal, k zakoupení jsou na internetových stránkách dopravců a cestovní kanceláře.

Tagy Aegean Airlines Air Montenegro atény Bratislava BTS Čedok Kaunas Letiště Bratislava Podgorica Ryanair
7 komentářů