Expanze Ryanairu v Česku: Začne létat do Gdaňsku a na Skiathos, do Brna vrací druhou linku

Ryanair a jeho Boeing 737-800. Foto: RyanairRyanair a jeho Boeing 737-800. Foto: Ryanair

Dopravce plánuje dva lety týdně.

(aktualizováno 11:51) Letecká společnost Ryanair s letním letovým řádem čtyři další linky z Česka. Nově začne létat z Prahy  k polské části Baltu do Gdaňsku.  Ryanair současně oznámil další dvě linky z Česka: z Prahy bude létat na řecký ostrov Skiathos, vrací se na linku do Rimini a z Brna do Bergama.

Linka do Gdaňsku bude v provozu dvakrát týdně, lety jsou plánovány na středu a sobotu, jsou již v rezervačním systému. O zahájení nové linky informoval jako první twitterový účet SeanM. Jde o součást expanze Ryanairu v Gdaňsku, nově bude létat také do Barcelony, Malagy a Podgorice. Gdaňsk je šestým největším městem v Polsku, v trojměstí s městy Gdyně a Sopoty žije tři čtvrtě milionu obyvatel. Jde o největší přístav v Polsku, historické centrum je pod ochranou UNESCO.

Ve středu je odlet z Prahy naplánován na 22:00, v sobotu 19:25. Z Gdaňsku poletí ve středu ve 20:10, v sobotu 17:35. Ceny zpátečních letenek začínají zatím na 2 800 Kč, lze ale očekávat postupné zlevnění, jak je u Ryanairu zvykem. Po Krakově a Varšavě půjde o třetí destinaci, kterou Ryanair z Prahy nabízí.

Do Gdaňsku plánovaly v roce 2015 létat z Prahy České aerolinie, nakonec ale nebyla linka nikdy spuštěna. V roce 2011 na lince krátce působila společnost OLT Jetair.

Úplně novou destinací z Prahy bude pro Ryanair také linka na řecký ostrov Skiathos. Ta bude v provozu od 2. června dvakrát týdně v úterý a pátek s odletem ve 12:05 z Prahy v pátek a 14:35 v úterý. V případě linek z Prahy do Rimini a z Brna do Bergama jde o obnovu dříve zrušeného spojení. Letenky na tato spojení zatím nejde koupit. Do Rimini bude létat od 26. března dvakrát týdně: v neděli (odlet z Prahy v 16:55) a ve středu (odlet z Prahy v 6:10).

Po několika letech bude mít druhou linku i Brno. Ryanair se vrací od 27. března ke spojení na letiště Bergamo u Milána. Lety jsou naplánovány v pátek a v pondělí. V obou dnech je odlet z Brna naplánován na 22:30.

(průběžně aktualizujeme)

Tagy BRQ-BGY Gdaňsk GDN Letiště Brno letiště praha PRG-GDN PRG-JSI PRG-RMI Rimini Ryanair Skiathos
114 komentářů