Boj nekončí. Děti Země napadly žalobou povolení pro dálnici Hulín – Fryšták

Stavba dálnice D49 Hulín - Fryšták. Pramen: ŘSDStavba dálnice D49 Hulín - Fryšták. Pramen: ŘSD

Dálnice D49 se po jedenáctileté pauze od prosince znovu staví, vítězství Dětí Země u soudu by ale mohlo budování opět zastavit.

Zpět na článek
231 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef

Je smutné, že existují takoví z podstaty zlí lidé jako je pan Patrik. Zasvětit svůj život permanentním škůdství vůči lidem je snad už sociopatologické chování s diagnozou.

Tomas Zverina

Zneškodit nějak Patrika. V poslední možný den podává zdržovací dokument. Na toto cílené škodění společenskému zájmu přeci musí být nějaký paragraf.

Swariner

Jasně, paragraf na to, že se vešel do zákonné lhůty. Že jsem tak smělý, není ta lhůta právě od toho? Jasně, že to dělá schválně, ale používejte taky rozum proboha…

Marek

Ten zmetek chce jen dosáhnout svého, aby soud trval dost dlouho, jelikož u navazující stavby jsou problémy díky němu. Soud už musí hlavně pochopit, že on chce jen narušovat další rozvoj dopravní infrastruktury a kazit možnost větší prosperity státu, když dálnice nejsou tak ekonomika růst nemůže. Pojďme se podívat k našim sousedům na sever do Polska, tam se staví opravdu naplno a je to tím, že u nich těmto ekologickým aktivistům omezily možnosti, jak opakovaně napadat dopravní stavby, takže pokud chceme stavět tak jako oni, musíme přijmout úplně celou jejich legislativu, co se týče stavebního řízení a řízení jim přidružená,… Číst vice »

Petr

O Detech Zeme a o panu Patrikovi si muzu myslet co chci, ale pokud maj moznost donekonecna blokovat stavby, tak uz je chyba predevsim v systemu a ne v nich. Kdyz je to bavi a plati si to, tak at se soudi treba do aleluja.

Jan

To je pravda. Psal jsem to tu již několikrát, dnes znovu. V okolních i vzdálených zemích mají také občané možnost do stavebního řízení zasáhnout, jejich námitky jsou zapracovány nebo případně odmítnuty v přijatelném čase, úřady si připraví dokumentaci s méně zbytečnými chybami a vše putuje ke zdárnému konci mnohem dříve.

Oni nešli cestou diktatury že se všechno nařídí shora a tak to bude, přes to nejde vlak (to jsme tady už měli a stálo nás to několik zbytečně zbouraných měst nebo jejich částí), oni to řeší v rámci moderního, demokratické procesu.

Tom

Se divím, že je ješte nikdo nenapadl… Napríklad nápad koupit si letenku minimálne na Pluto a nemit emisni povolenky na cestu zpet!

Jan Novák

Patriku, ty jsi naprostý, naprostý… to slovo ještě nevymysleli, aby vystihli to, co doopravdy jsi, ale to jsi! A to naprostý, naprostý… tři tečky.

Jan Sova

Hlasuji pro to, aby se mu zde říkalo Eso Rimmer.

Dave Lister

Jsem proti, není to frajer. Navrhuji spíš přezdívku Čuramajzlík.

Zdeňka

Všechno je to schválnost od těchto lidí, přestěhovali křečka a ten byl rozjetý na silnicích. A tak je to se vším co oni vymýšlí. Ten živočich si cestu najde a uteče. Ale oni nejde o život druhých, ale jen o sebe.

Honza

Dobrý den, přečetl jsem celou diskuzi. Líbí se mi konstruktivní komunikace (i když s ní nesouhlasím) pana Vojtěcha Hrabala. Rád bych se ve vší slušnosti pana Hrabala zeptal, zdali motivací podávání odvolání, rozkladů a žalob ekologickým spolkem je za prvné poukazování na chyby státu => a jeho „vyškolení“ a „vykoupání v tom“, či za druhé jde opravdu o ekologické blaho země. Osobně se domnívám, že jde o první bod s ohledem na jeden z posledních rozsudků (že je to účelové) a také, že různá odvolání a žaloby jsou podávány povětšinou poslední možný den třeba i prázná, což maximalizuje dobu zdržení,… Číst vice »

Jiří Kocurek

Taky mi přijde, že jim jde o dozorování procesního práva v první řadě. Což je ale záležitost spíš policejně právní než ekologická.

Jožin

V Rakousku nebo v Německu už by dálnice byla hotová. Je to ve státním zájmu a basta. Podívejte se jak blokují ti naši zachránci dostavbu dálnice u Mikulova. Rakušáci stojí s hotovou dálnicí na hranicích a my honíme žaby po polích

Qěcy

Víte o tom Německu a Rakousku prd. Mnichovský okruh nebude dostavěn asi nikdy a A93 propojena asi taky nikdy. Možná se podaří za třicet let místo toho chybějícího úseku postavit tu rychlostnici B15n. To, že se v Německu a Rakousku rychle stavěly dálnice, je už minulostí.

svedek coviduv

zly ekoteroristi dat jim k uhrade skody za zpozdeni stavby a pak zavrit do dolu na 20 let

rtep

Zpoždění stavby mají v tomto případě na triku výhradně ti, kdo tu stavbu postavit chtějí. Kdyby vše připravili důkladně a v souladu ze zákonem, žádný problém by nevznikl.

Ondra

Já bych zase za podobný názor zavřel Vás, hlavně že máte na koho nasměrovat svůj hněv, že? Čím konkrétně ekoteroristé porušují zákon? Prostě jen využívají svých práv jako mohou i ostatní občané. Aby se zdržování předešlo je potřeba lepší legislativa. Tu ale ovlivní politici a ne ekoteroristi.

Tomáš679.2

Prý děti země. Už viděl někdy někdo, aby země měla nějaké děti? Zajímalo by mě, co jim na to říkají jejich rodiče.

Tomáš

Pokud žijí, stydí se za ně.

Martin

Podal bych zalobu na Deti Zeme o nahradu skody za vystaveni skodlivemu prostredi ve meste, ktere ma vliv na zdravi mnoha jeho obyvate zijici pobliz frekventovane silnice ve meste…

xyz

A na Víta Bártu byste podal žalobu taky? 🙂

Jan

Já teda jo, pokud by ho to dohalo k zodpovědnosti za jeho dřívější činy na ministerstvu.

Roman

Jaký je rozdíl mezi tím, jestli ta auta jezdí přes střed Přerova, Holešova atd. Nebo kolem těch měst. Bojkot dálnic ubližuje obyvatelům těch měst, počet aut se nezmenší.

Jan Sova

Tak tomu říkám eko-naivita. Vy si myslíte, že auto které volně projede nadělá stejný bor.el jako auto, které se štosuje u křižovatek a přechodů pro chodce v kolonách ??

Zdeněk

Poděkujme všem rádoby ekologistům za to jak u nás vypadá doprava.

Libor

Díky Dětem země se já už po té dálnici zřejmě nesvezu a z tohoto kraje se stane skanzen. Mladí odejdou.

Tomas

Ne ‚diky‘, ale ‚kvuli‘ 😉

Lukas

nechápu, já jezdím po dálnici z Otrokovic až do Drážďan. takže já se z tohoto kraje svezu.
A D49? Pokud nebude postavená alespoň od Lípy je to jen další nesmyslná stavba, která přenese jen problémy jinam. Takový kamion, co „skončí“ ve Zlíně na Sokolské ulici u podjezdu, to bude něco a že takových tydýtů z Polska bude.

Libor

Kraj nekončí v Otrokovicích a pokračování dál blokuji Děti země.

Nyvlt

To už skanzen dávno je, viz. ten špitál hnus kam se podíváte a budou to zase flikovat.

zdenek

Kdyby ekologové museli platit ze svého soudní spory a bylo po nich vymáháno zdržení a penále stavby tak by si to rozmysleli.Já osobně bych je nastěhoval do míst proti kterým protestují viz.Přerov D1.

xyz

A pokud by jim bylo dáno soudem za pravdu, pak by výlohy platila protistrana? 🙂

P. S. Pokud by došlo k poškození práv vás coby občana (např. vlastníka domu/pozemků dotčených stavbou), tak byste taky souhlasil s tím, abyste „musel ze svého platit soudní spory“? (pomíjím, že přinejmenším v některých případech skutečně žalující u soudu něco zaplatit musí).

Alfons

To ty jsi datovkou osobně podal tu žalobu.xyz

Martin

Muyslim, ze o nahradu skody na zdravi obyvatel, by se to dalo resit, pokud soud zamitne jejich odvolani jako neopravnene…

Jan Sova

Akorát by na to musel být vypracován znalecký posudek (zaštítěn významným a neprůstřelným sběrem dat), což by stálo násobně více než soudní výlohy.

Peha

Řeknu upřimně to hnutí děti země nebo jak si to říkají by se mělo přestat srát do té stavby a nechat konečně tu dálnici postavit. Kraj ji potřebuje.

Ondra

Jedna věc jsou Děti Země a jejich zdržování. A druhá věc jsou úředníci, kteří ne vždy postupují podle zákona a za to z rozpočtu dostávají peníze.

Libor

K chybám dochází i díky klackům pod nohy od Dětí země.

Vojtěch Hrabal

Tuhle stavbu v roce 2010 zastavit ministr dopravy, žádný spolek. (a za sebe mohu říci, že v ČR je spousta důležitějších silničních staveb na které by se ŘSD měla spíše zaměřit) Nějaké správní rozhodnutí, které by bylo možné nějak napadnout a tudíž „účelově zdržovat řízení kvůli formalitám“, bylo vydáno v roce 2017. Sedmileté zdržení způsobil stát. Soudy uznaly odkladný účinek rozhodnutí mezi květnem 2017 a dubnem 2019, které nakonec bylo zamítnuto. Dva roky jsou za spolky. Stavební úřad přerušil stavební řízení mezi květnem 2019 až dubnem 2020. Rok nebylo vydáno žádné napadnutelné rozhodnutí. Roční zdržení způsobil státní úřad a ŘSD.… Číst vice »

Marek

Zmíňujete důležiutější stavby ??? A to jsou u Vás které když VŠECHNY napadáte!!!!!!!!!

Jarek

Tak nejdůležitější je východní kus pražského okruhu. Ten je taky slušně v řiti… A kdopak že napadá ten? 🙂

Vojtěch Hrabal

Já nic nenapadám. Neřvěte na mě a vykřičníky si nechte od cesty. Důležitější je třeba zmíněný východní obchvat Prahy. Propojující D1 a D8. Nebo D11 z Hradce přes Trutnov do Polska. Teď všechny kamiony jezdí přes náměstí v Náchodě a až Poláci dostaví dálnici, tak to bude mnohem horší. Rovněž dokončení dálnice z Prahy do Budějovic (osobně preferuji dokončení D4) a pokračování (už jako D3) do Rakouska. Za důležitější také považuji D35 z Hradce do Olomouce. Jezdit z Prahy do Ostravské kourbanace přes Brno je na hlavu. A taky by to byla vhodná objížďka v případě problémů na D1. Rovněž… Číst vice »

Marek

Jo TY mongole a kdo napadá D 52 stará Blažková???? Na Tebe nikdo neřve. Potrefená husa nejvíc kejhá .

Vojtěch Hrabal

Chovejte se slušně, netykejte mi a neurážejte mě.

Přečtěte si něco o netiketě. Pokud používáte kapitálky, znamená to, že ŘVETE.

Marek

Já se chovám slušne , že kdo nic neumí dělá pro stát je všeobecně známá věc, ale to neznamená že i to málo ku prospěchu se budu snažit sabotovat!!!

Jan Sůra

Chápu, že se se svými rodinnými příslušníky a známými běžně oslovujete TY mongole, nicméně tady zkuste příště jiné oslovení.

Gwann

myslím, že byste se měl uklidnit. jeste vás strejchne

Vojtěch Hrabal

Je komické že podle hlasování je třeba dálnice z Hradce do Olomouce pro většinu lidí méně důležitá než dálnice z Fryštáku do Hulína. Nechci se místních ani hlasujících dotknout, ale valná většina obyvatel ČR vůbec netuší zda Fryšták a Hulín vůbec existují. Hradec a Olomouc by, doufám, dokázali najít i na slepé mapě.

David

Arogance z Vás jen čiší a druhé napadáte, že Vás uráží. Možná by to chtělo trošku zeměpisu. Že neznáte město na jednom z důležitých železničních koridorů naší republiky také o něčem svědčí. Možná by to chtělo trošku tu naši republiku poznat a k tomu jsou přeci silnice nezbytné.

Swariner

Já osobně žádnou aroganci u p. Hrabala nevidím. To, že jsou HK a Olomouc řádově důležitější (a přirozeně obecně známější) sídla než Hulín a Fryšták je holý fakt. A nevím, proč by mělo být všeobecně v povědomosti sídlo s nějakými 7K obyvateli jen proto, že je na koridoru – možná taková znalost patří do Modrého života, ale ostatním bych to nezazlíval.

Gwann

ano, ano, nejdůležitější sídla ČR…moravský písek, čičenice, ražice, pňovany, kopidlno, velký osek a další význačná sídla pozoruhodná akorát nádražím.

z nichž to nejstarší…má i příznačnou přezdívku…Městečko u Nádraží (ale to trošku křivdím, je tam starobylá rotunda)

Roman

Protože to má pokračování kolem Zlína na Slovensko, a to je asi tak do 2038!!!

Asd

Doufám, že ŘSD má všechno řádně připraveno, že nebude hrozit zastavení stavby.

Honza84

No jo, to jsme tak nejak vsichni cekali :-/ Zlateho bludistaka zasilame Vitu Bartovi 🙁

Kávek

Nešlo by je zakázat jako teroristickou organizaci?

Asd

Proč je zakazovat? Nedělají nic nelegálního. Děti Země a jim podobní nevytvářejí legislativu, jen ji dokonale využívají či lépe řečeno zneužívají. Lékem je mít dokonale připravený projekt a hlavně legislativa, která by něco takového nedovolovala.

G.H.Bondy

Souhlasím s Váma. Současně je třeba říct, že jakékoliv “nadužívání v tomto případě možná i zneužívání” pricipů zajišťující právo každého jedince v historii vedlo pouze k okleštění demokracie. Takže je možná na místě se ptát. Quo vadis, Děti Země?

Asd

Kam kráčí děti Země nevím. O tom že zneužívají současnou legislativu ve svůj prospěch je zcela jasné. Bohužel k neprospěchu nás všech.

Gwann

chtěl jste asi spíš Cui bono

Gwann

a rychle rozhodování že strany státní správy. ne že MMR bude o podjatosti rozhodovat 11mesicu aby rozhodlo stejně…magistrát je podjaty

Swariner

Ano, to je správná otázka. Dobré pro toho, kdo DZ pase. Prostě dělá hromosvod (a že to funguje, je vidět na úplně všech diskusích kdekoli) za prachy. Různé dobře mířené a šikovně vržené vidle vyhovují spoustě lidem firem v oboru. Tu právním kancelářím za další a další právní úkony a analýzy, támhle stavebním firmám kvůli momentálně omezeným kapacitám, onde zase nějakým zemědělským velkofirmám kvůli dotovaným plochám… Samozřejmě spekuluji, jen chci říci, že zájem na pozastavení infrastrukturní stavby může mít kdekdo a když ještě při tom spravedlivý hněv lidu padne na jinou hlavu, tak je to dokonalý win-win.

Gwann

anebo někdo prostě chce, aby lid nesměl kecat do toho, co se kde staví. to by taky mnohým dost vyhovovalo. a tenhle užitečný **** spolu s vodníkem tomuto účelu dost slouží. asi nevědomě

sladlu

Demokracie 😉 Svoboda slova… pokud RSD ma vse v poradku tak neni co napadnout. Je dobre ze jejich praci nekdo hlida.

Ale casto mam pocit ze Deti zeme uz delaji naschvali 😀 nyni 2mesice hledali co lze kritizovat??

MartinS.

Napadnout můžete i to, co je v pořádku. A potom se čeká, až někdo rozhodne, jestli to bylo opravdu v pořádku. Nejprve někdo ve správním řízení, potom soud, odvolací soud. A i když všichni rozhodnou, že vše bylo v pořádku, ztratil stavebník 2, 3 nebo 4 roky.

Vojtěch Hrabal

Rozklad je odborný text se spoustou odkazů na zákony. Má desítky až stovky stran. Za jak dlouho zvládáte napsat odborný text o rozsahu řekněme bakalářské práce?

Bakalářka za dva měsíce je docela dobrý výkon.

Jiří Kocurek

A dobrý student se pozná podle toho, že bakalářku odevzdává poslední možný den hodinu před setměním?

Vojtěch Hrabal

Lhůta, 30 dní, kdy měl úřad rozhodnout o námitkách, uplynula vloni v únoru. Úřad vydal rozhodnutí v listopadu. Že úřad nejenomže nevydal rozhodnutí před uplynutím lhůty, ale dokonce ji o 10 měsíců přetáhl vám nevadí? To podle vás naschvál nebyl?

Jan Sova

To nebude naschvál ale zaběhlá praxe…. (čili nedbalost)

Flagermus

Mám sice naši planetu rád, ale čeho je moc toho je moc. Ekologičtí aktivisté kteří určitě nejsou od Zlína toho moc nepochytili. Argumenty typu žije tu Křeček Polnohornodolní jsou mimo jelikož dálnice má na šířku tak 27 metrů, spoustu polí a luk má na šířku i kilometr, s toho vyplívá že křečci budou mít stále dost místa k životu. A ano tato dálnice má ultra význam pro místní jelikož dojde k odlehčení dálnice D2 a silnic I/49 I/57 I/54,I/35 ad. Navíc dojde celkově k velkému hospodářskému rozvoji regionu kolem dálnice které bude mít konečně rychlé spojení se světem.

Asd

Tady se ale nejedná o ekologické aktivisty, byť je tak média označují, ale o organizovanou skupinu, která se živí“ekologickým poradenstvím“.

Anna Kournikova

Z čeho tady ty ekoteroristické spolky typu Děti Země a podobné žijí? Nejvyšší čas stopnout jim všechny dotace.

Asd

A co tak změnit legislativu, aby si se svými obstrukcemi ani neškrtli a hlavně, aby se zkrátila doba na administrativní přípravu nejen liniových staveb.

Vojtěch Hrabal

Jeden z hlavních problémů je, že úřady nejsou schopné vydat stanovisko v zákonem stanovené lhůtě. Co na tom chcete legislativně řešit.

Konkrétní příklad: v září 2019 podalo ŘSD žádost o vydání EIA k dálnici mezi Ruzyní a Březiněvsí. V prosinci jim to ministerstvo vrátilo s tím, že rozdělení na dvě řízení na dva úseky setkávající se nad řekou v Suchdole je blbost a že to mají poslat jako jednu žádost. Máme leden 2022, a po více než dvou letech ŘSD novou žádost neposlala. Co na tomhle chcete legislativně řešit?

Asd

To opravdu nevím. Nejsem legislativec. Ale třeba tím že když se úřad nevyjádří v zákonné lhůtě, tak to znamená že vydal kladné stanovisko. Ale jak řešit pomalou a liknavou práci úředníků fakt nevím. To je na delší diskusi.

Zdendik

Na tom není o čem diskutovat. Nový stavební zákon řešil i to, že mlčení (nečinnost) ÚŘADU znamená automaticky kladné stanovisko. Ozval se okamžitě řev dotčených orgánů, co by museli trochu pohnout kostrou. Teš prolhaný pětispolek snaží zabránit, aby nový stavební zákon začal fungovat.

Vojtěch Hrabal

To by nefungovalo a je dobře, že to nezačne platit. I vytikané rozhodnutí by stále bylo přezkoumatelné soudem. A pokud by vytikané rozhodnutí nesplňovalo náležitosti, soud by rozhodnutí zrušil.

Nerozhodnutí o námitkách ve lhůtě znamená jejich automatické uznání a zrušení rozhodnutí. Hmmm.

Gwann

ok, takže až se někdo rozhodne udělat z nějakého kostela hampejz…a příslušně ho upravit, tak když s orgán památkové péče např. kvůli karanténě, přetížení (např. 100 žádostí obdržených najednou) nebo úmyslnou nečinností nevyjádří, tak je z kostela hampejz?

opatrně s tímto.

tím, že veřejné zájmy přivážete k ne zcela schopným úřadům a jejich zdlouhavým postupům…neutrpí ty úřady, ale veřejné zájmy.

s dotyčným tydýtem, co něco zanedbal stejně nic neuděláte…ale něco zničíte.

opravdu, tohle není řešení.

Vojtěch Hrabal

Třeba v případě dálnice Fryšták – Hulín se úřad měl vyjádřit k námitkám a místo 30 dní to trvalo 11 měsíců. Úřad se nevyjádřil ve lhůtě, námitky tedy automaticky uznal a správní rozhodnutí je tím pádem zrušeno. To jste asi moc nevyhrál.

Když i když rozhodnutí vytiká, tak je pořád možné ho napadnout u soudu (Ústava zaručuje soudní přezkoumatelnost každého správního rozhodnutí). A pokud bude v rozporu se zákonem, tak soud rozhodnutí zruší. Zase jste nevyhrál.

Že ŘSD trvá příprava dokumentace pro správní řízení několik let (a na to žádné lhůty nejsou), prostě žádným legislativním procesem neošetříte.

Asd

Já nepotřebuju vyhrávat. Ale přeji si stejně jako většina obyvatel naší krásné země abychom měli odpovídající nejen dopravní infrastrukturu. Nejsem žádný právník ani odborník na legislativu. Ale vidím jak Poláci staví jak o život. My místo abychom jsme si z nich vzali příklad a zjednodušili zbytečnou byrokracii, tak se v tom pořád plácáme.

Vojtěch Hrabal

Snažím se vysvětlit, že nemáme až tak velký problém s legislativou, ale s pomalou až nefunkční státní správou a státní organizací ŘSD.

Jura

Mame i problem s legislativou. Co mne napada, tak uredni pingpong. Odvolaci urad vyhovi stiznosti a nizsi musi zase rozhodnout. Ma bud potvrdit nebo upravit rozhodnuti (coz se snad s novou legislativou zmeni). Dalsi chybna vec je, ze UR a SP nerozhoduji vyssi urady nez je maly urad, ktery uz nikdy takovou monstr stavbu povolovat nebude.

Ale mate pravdu v tom, ze bez nezaujateho pohledu se z toho pruseru nevyhrabeme.

Gwann

tak přesunutí velkých staveb pod nějaký státní stavební úřad je rozumné. však taky železniční stavby se už povolují jinde, ne, drážní úřad?

fungování odvolačky je otázka, ale procesní předpisů a dále personálního obsazení odvolacího úřadu.

ale proč musí MMR vydávat rozhodnutí o podjatosti 11 měsíců….to není zákony ale tím, že se někomu nechtělo. zda to bylo lvůli nasazování psí hlavy neANOistickému vedení Prahy nebo měla Dostálové na ministerstvu takový chlív…to nevím

Gwann

bože….tohle myslíte vážně? podám žádost o stavební povolení na kafilérii za vaším domem. stavební úřad se nevyjádří dost rychle, že to tam nesmí stát. ergo, postavím vám kafilérii za domem. to chcete?

Alfons

Nejste náhodou ten co poslal tu žalobu? Že se tak vyznáte.? Děláte si dobře u toho?

Vojtěch Hrabal

Místo nenávistného řvaní a hledání vhodného obětního beránka se snažím problému porozumět. Považuji to za nutnou podmínku pro nalezení skutečně funkčního řešení problému. Z toho taky plyne, že se v problematice orientuju.

Karelprdel

Co se týče Dětí Země a jim podobným spolků, občas, zřídka v něčem mají pravdu. Ale je opravdu nutná další dálnice odnikud nikam? má nějaký smysl? Na Moravě už je dálnic skoro příliš, jak jsou velká sídla, která má spojit?

Kávek

Jo třeba v Přerově je to fajn. Probuďte se.

Jiří Kocurek

Třída Tomáše Bati je prázdná, prakticky tam není provoz, Zlín tak nepotřebuje obchvat. Navíc dálkaři můžou jet přes Valmez, Rožnov a Bumbálku, je to tam rovina.

G.H.Bondy

🙂

xyz

Třídě Tomáše Bati významně odlehčuje elektrizovaná dvoukolejka Otrokovice – Zlín, jejíž modernizace nebyla nijak tzv. zdržována např. zlínským magistrátem v jeho požadavcích odlišných vůči naprojektovanému stavu např. co do počtu přejezdů nahrazených mimoúrovňovým křížením. 🙂

(Taky krásná ukázka, jak „žádná veřejná moc nic neprotahuje, to jen aktivisté a NIMBYsté“ :-).)

Alfons

Tak zrovna dvojkolejku blokuje majitel eurocaru.

Jandera

nerad bych se dočkal toho, až se zjistí, že liniové stavby bude muset prosadit nějký autokrat stejně jako kdysi za bolšánů načárovali D5 přes zámecký park…
což nemění nic na tom, že Děti Země bych vrátil Zemi

standa

jako že mají být pod zemí? jestli jo. souhlas.

Jandera

chytrému napověz… 🙂
prach prachu a popel popelu

Zvol

Jako že je chcete zavraždit? To vám připadá v pořádku?

Jandera

asi nechápete správně…. vaše chyba

Jandera

Příspěvek smazán pro podněcování násilí, uživatel trvale zablokován.

Jan Sova

Zavraždit zapsaný spolek ?? To je nový termín, to neznám….

Pedro72

Děti Země ať si dělají, co je napadne, to je jenom taková pěna na vodě. A když je skutečný problém, tak zavřeme oči: dálnice, která skončí provizorním sjezdem na už dnes přetíženou silnici druhé třídy, navíc sjezdem, který ještě není naprojektovaný, natož schválený. Navíc ta dálnice možná nikam dál nepovede, protože na to investor kašle.
Hlavně že má motorista jasně daného nepřítele!

Asd

O důvod více intenzivně pokračovat až na Slovensko.

Vojtěch Hrabal

Tomu se říká salámová metoda. Proč není naplánovaný celý smysluplný úsek až na Slovensko? Za to taky můžou aktivisti? Nepřítel je jasný….

Asd

Mě se neptejte. Já to opravdu nevím. Nechápu proč stát nezažádá o všechny stavby kde chce stavět naráz a staví se podle toho na co jsou papíry a peníze. Takto se čeká až….

Vojtěch Hrabal

Říká se tomu vydírání. Postaví se „snadné“ úseky z obou dvou stran nějakého problematického místa a pak se prohlásí, že jiné trasování není možné.

Mě se takové účelové jednání nelíbí. Vám ano?

Asd

Jaké vydírání? Jednou se schválí záměr, dotčení se k němu vyjádří a staví se. Tak jako v Polsku. Nemusíme vynalézat kolo. Jinak nechápu co je účelového na stavbě dálnice na Slovensko?

xyz

Připomenu, že k zastavení stavby té dálnice došlo v létě 2010 coby součást opatření tehdejšího nově jmenovaného ministra dopravy (tzn. představitele státní moci) Víta Bárty.

Toť drobná připomínka k tvrzením „stát by chtěl stavět, ale spolky do toho házejí vidle“.

Libor

A od té doby už to jde na vrub spolků.

Vojtěch Hrabal

Od té doby to jde hlavně na vrub ŘSD a úřadů. Spolek žádnou pravomocí, která by mohla stavbu pozastavit, nedisponuje.

Andrej

To sa ale vzajomne nevylucuje. Ano, v r. 2010 to bolo zastavene kvoli Bartovi. A neskor zase kvoli napadnutiam spolkov, ktore boli ale sudmi zmietnute (cize napadnutia boli neopavnene, ale aj tak pridali 7-8 rokov). Samozrejme vina je aj v pomalych sudoch a vobec v sudnom systeme s prilis mnoha instanciami. Vina je samozrejme aj v legislative, ktora to umoznuje, u uradoch, ktorym to trva.
Cize podiel viny jedneho nevylucuje podiely viny inych, vratane spolkov.

Andrej

Tu uz mi pride ze idu Deti Zeme vyslovene proti sebe a svojim vlastnym zaujmom. Toto nema ziadny potencial uspechu, akurat si koleduju o dalsi tvrdy vyrok od sudcu, ktory media zase rady rozmaznu. To uz je parodia na seba samych.

Wenzel

Ktory media zase rady rozmaznu. Můžeš mi to přeložit, má to i více významů…

Libor

Pokud by Dětem země šlo o věcný problém, podaly by žalobu dříve. Ten poslední den je ovšem jasným vzkazem, že jde jen o zdržování za každou cenu.

xyz

I tak by ale úřady musely do toho posledního dne čekat, jestli nepodá námitku někdo další.

Libor

Není pravda, stavební povolení je pravomocné. Úřady na nic nečekají a stavba probíhá. Teď ovšem může zasáhnout soud předběžným opatřením.

Jura

Ovsem, kdyby podali drive, soud by mohl rozhodnout drive, takze je dobre, ze podali tak pozde.

xyz

V takové situaci tedy byli sami proti sobě – o to menší šance na zdržení stavby tedy je (pakliže je jejich záměrným cílem zdržet stavbu).

Vojtěch Hrabal

Než se úřad vyžvejkne, tak to často trvá roky. Pokud by úřadu opravdu šlo o co nejrychlejší řešení, tak by rozhodovaly v zákonem určených lhůtách a nepřekračovaly je. To překročení je ovšem jasným vzkazem, že jim to je úplně jedno a občany mají na salámu.

Nejdříve je potřeba správní rozhodnutí přečíst (bývají to řádově stovky stránek). Sepsat námitky a podložit je argumentací (často desítky stránek textu s odkazy na příslušná právní ustanovení).

Libor

Tak ty úřady ještě nepřetěžujte dalšími a dalšimi odvoláními.

David

Hmm, pak se můžeme divit, že dálnice nestavíme, jak v Polsku… Tam jim určitě individua nehází klacky pod nohy, jak tady. Jen, že se blbě vyspala. Protože, co se děje u nás nemá obdoby. Jsou to schválnosti a ne řešení ekologické stránky. Poslední den… To nejde nijak jinak nazvat.

xyz

I tady připomenu, že výstavba tohoto kusu dálnice byla v létě roku 2010 pozastavena z rozhodnutí státní moci.

Wenzel

Ozval se odborník na Polsko.

Michal Rákos

Tuhle organizaci by měli zrušit a toho pána ,zakomplexovaného by měli dovést do těchto měst a každý občan mu dát po tlamě aby mohl mít důvod to vše dále blokovat , zmetek jeden .

Vojtěch Hrabal

Nadávat umíte, o tom jste nás již přesvědčil, dokážete také věcně argumentovat? Pokud je vše v pořádku, tak soud žalobu zamítne a nic se nestane. A jestli vše v pořádku není, tak to je chyba stavitele a nikoliv toho, kdo na chybu upozornil. Můžete mi vysvětlit s čím máte problém?

Apten

Podle vašich reakci a s pomocí „kopírovat a vložit“ jste jedním Z NICH. Jenom škodit a tahat prachy, to je vše. Nevěřím, že Děti Země mají tak na srdci blaho zvířátek a ne svoje.

Vojtěch Hrabal

Vždyť ty příspěvky, na který reaguju, jsou jak přes kopírák. Urážky trochu jiný, nenávistný neobsah je stejný.

Proč bych se namáhal s odlišnými formulacemi, když se s tím nenamáhají nadávající?

Karel

Zkus bydlet u průtahu městem a čuchat několik desítek tisíc aut,když o kilometr dál je zastavena stavba obchvatu. Jednou kytičky,pak žabičky,pak byrokracie. Jejich žaloby mnohdy nežalují podstatu ,ale formální pochybení. Stavby se zpoždují,prodražují.

xyz

Upozorním, že k tomu průtahu městem se ten člověk také někdy asi nastěhoval. O. K., pokud už tam nežije desítky let.

Mimochodem, pokud vyloženě nejde o vesnici či maloměsto čekající na obchvat znamenající, že pokles intenzity dopravy v centru té obce (městečka) bude značný, tak u větších měst ta intenzita dopravy na hlavních silnicích v centru města bude z principu vždy větší, byť s eliminovanou tranzitní dopravou.

Karel

Ke zvýšení dopravy na některých komunikacích přispělo i zavedení mýta. Uvedl jsem obchvat ,bydlím ve městě, které rozdělují dvě frekventované silnice. Obchvat začali stavět soudruzi koncem 80 let,po revoluci útlum a zastavení,obnovení projektu koncem 90 let a postavena část a zbytek nestojí do dnes.Trochu peníze,trochu archeologové a nejvíc rádoby zelení. Takže pokud se stavělo nebyl důvod nebydlet.

Vojtěch Hrabal

Kdo může za to, že ŘSD nepřipravila dokumentaci správně? Kdo může za to, že úřad dokumentaci nevrátil, aby ji ŘSD opravila? Kdo může za to, že nadřízený úřad neopravil chybné rozhodnutí podřízeného orgánu?

Porušení zákonů opravdu není nic „formálního“.

Příklad: úřad nenařídil veřejné projednání. Podle vás to je „jen formální“ pochybení. Jenže jen díky takovému „formálnímu opomenutí“ nemohla veřejnost podat námitky, ze kterých by třeba vyplynulo, že stavitel opomenul důležitou, zákonem uloženou povinnost.

Letadlo

soudy prakticky vzdy tyhle sikanozni spolky poslou do onech mist

jen zdrzuji.

Andrej

Problem je ten, ze 12 rocne zdrzanie je mozne aj ak spolky nemaju pravdu a kaskada uradov, nardriadenych uradov, sudov, nadriadenych sudov, este nadriadenejsich sudov, ich zaloby postupne zhodi. Tak ako v tomto pripade. Alebo v pripade Frydku Mistku. A za chvilu aj Prerovu. Vdaka mnozstve instancii a krokov je mozne dlhe zdrzanie aj bez akychkolvek chyb u RSD (to je samozrejme vinou legislativy, aj pomalych sudov a uradov). Staci sa odvolavat, odvolavat, odvolavat, a potom zalovat, zalovat, zalovat. Nie je nutny meritny dovod. Navyse, malokedy je problem nejaka chyba. Obvykle je jadrom sporu to, ze niekolko jedincov tu dialnicu… Číst vice »

Vojtěch Hrabal

Původně jsem odpovídal vám, ale nakonec jsem to sepsal do obecnějšího příspěvku v kořeni diskuse. TL;DR: na úřadech to leželo 10 let, kdy žádné nepravomocné rozhodnutí nebylo vydáno, takže nebylo co napadnout, předběžné opatření soudu trvalo necelé dva roky.

Letadlo

cist takoveho vypatlance jako ty… to fakt boli 🙁

Jan Sůra

I když s někým nemusíte souhlasit, neznamená to, že budete mluvit tímto jazykem. Sbohem.

Vlada

Pane, celý problém zdržování je jeden velký problém. A pan Rákos má pravdu, a myslím že s jeho názorem souhlasí většina lidí této země.

Swariner

Tak ve vaší sociální bublině možná. Obecně bych byl dost opatrný.

Chmelař

Pokud nejde o něco zásadního a jde jen o nějakou procesní chybu. Tak to je na pováženou. Pokud někdo vyhledává jen zápory pro zdržování stavby schované za dobrým úmyslem. Nesleduji to, ale to jméno je za každým zdržením a stejně se po dlouhých odkladech staví, jen se něco opraví v papírech. A v tom vidím hlavní problém.

Vojtěch Hrabal

Prošel jsem si leták, z těch 12 let to asi 10 let leželo někde na úřadu a čekalo se, až vydají další rozhodnutí. Nejednalo se tedy o žádné procesní chyby, ale liknavost, nebo možná až nečinnost, státních orgánů.

https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/84/infoletak_d49-hulin-frystak.pdf

Joker

Možná byste měl raději jít sledovat úřední desku ŘSD, abyste byl ekosabotérům prospěšnější. Anebo víte co ? Raději buďte tady, protože zde škodíte mnohem méně než jinde. 😀

Frantík

Je spousta lidí, pro které je včasná výstavba dálnice důležitější než nějaký překlep úředníka (pokud to nebudou miliardové škody).

xyz

A Vítu Bártovi byste v tomto konkrétním případě dal jaký trest?

Swariner

Takový kolosální výkřik do tmy a 100 lajků. Fakt super. P. Hrabal se snaží o jiný pohled (minimálně je zřejmé, že si dal s tématem nemalou práci, což oceňuji ačkoli nemusím souhlasit), dává konkrétní příklady, slušnou formou. Výsledek – mraky mínusů, tykačka, nadávky, výhružky. Takhle nějak si představuju uliční výbor.

Pepino

Je mi líto lidí v Přerově nebo tady na Zlínsku, kteří roky zbytečně trpí kvůli nadměrné dopravě. Ale ještě víc mě znepokojuje dopad těchto aktivistů na důvěru lidí v demokratický systém, který umožňuje, aby 11 let pár magorů blokovalo strategicky důležité stavby. Pak se nebude čemu divit, že víc a víc lidí zatouží po nějaké vládě „pevné ruky“… 🙁

Vojtěch Hrabal

Ale za to nemohou spolky, ale stavitel, který připravil dokumentaci v rozporu se zákony. Kdyby v tom neměli chyby, tak by rozhodnutí soudů nemohla nic blokovat. Jen tak na okraj: proč označujete soudce za „magory“?

toma

Ne soudci ale vy jste magoři.Všechny ty vaše spolky a sdružení které nedělají nic jiného než škodí.Vám je jeden křeček milejší než tisíce lidí trpících exhalacemi z dopravy.Na vás je nejlepší hůl a řezat a řezat.

Jarek

Tak Patrik je jeden a spolků jsou stovky. Možná by dávalo smysl to začít rozlišovat…

Vojtěch Hrabal

Správní rozhodnutí ruší soudci. VY jste předtím označil ty, kteří ruší správní rozhodnutí úřadů, za magory.

Mě je milý právní stát, kde se občan může dovolat svých práv. Nechci úřady, které ignorují zákony. Chci žít v zemi, kde platí zákony a kde je všichni dodržují. Vám by spíše vyhovoval právní neřád Ruska.

Tomáš

Hrabale zavři raději paštěku nebo po ní dostaneš

Karel

Jistě,když napadnete povolení kvůli jednomu slovu a formální chybě,když podstata je v pořádku.

Vlada

Tady nejde o chybu, tady jde jen a pouze o zdržování.

Vojtěch Hrabal

Tady jde hlavně o nečinnost veřejných orgánů. Soud pozdržel vydání pravomocného rozhodnutí o dva roky, deset let se papíry válely někde na úřadu bez jakéhokoliv vydaného rozhodnutí.

Zdržením jsou hlavně vinny státní úřady a organizace, nikoliv spolky.

Jarek

Já jsem ze středních Čech, tady se čeká na D3, kterou sestřelily dvě obce. To jsou taky magoří?
Ano, proces schvalování staveb je neefektivní, je to asi blbě vymyšlené a je to asi plné lidských pochybení, ale primární příčina toho všeho rozhodně není Patrik – ty leží někde jinde a nikdo ji dostatečně neřeší, protože tyhle případy běží už několik desetiletí.

Pražák

Ono to nelze takto paušalizovat, znám pár lidí z Hnutí Duha, nemohu říci, že s nimi vždy souhlasím (většinou ne), ale vím, že jim jde opravdu o věc a když nic jiného si jejich argumenty stojí za to vyslechnout. A tito lidé mají na Patrika jednoznačný názor, jde cituji “ o duševně nemocného člověka, kterému nejde o ochranu přírody, ale o prosazování jeho pochybných názorů a pokud se mu to nedaří (jako, že většinou nedaří), tak se alespoň společnosti mstí pomocí obdobných šikan. A který dělá skutečným ochranáři jen ostudu“. Takže asi tak.

Wenzel

Z čeho jsi čerpal ? Z PRAVDY, tak to musí být pravda.

Pražák

Jo, o tom se také mluví, že Děti země fungují jako sekta, kdo jim sáhne na vůdce, musí být zničen. Proto také s vámi ostatní ekologická sdružení nechtějí nic mít.
Osobně jsem toho názoru, že by měl soud nařídit přezkum Patrikova duševního zdraví, podle mě by to skončilo omezením právní způsobilosti.
Jinak mi prosím netykejte, nejsme u vás na schůzi a ani nejsem členem vaší sekty.

Wenzel

Jsi pražák s malým… a to stačí na to abych ti tykal.

Pražák

Jak říkám, sekta.

Gwann

ano, bude to asi podivný člověk.

ale má právo podat daný opravný prostředek.
to, že jeden podivín s pár přidržtašky dokáže držet v šachu půl republiky je vysvědčení státního aparátu….

Wenzel

Súdruh Šprcka, líto mi je z vás, ale třeba za pár týdnu tatíček Putin se neudrží a obsadí i vás. Bude se věšet, kádrovat, zavírat, konfiskovat a ty súdruh Šprcka, budeš okresním tajemníkem. Co okresním, Krajským !!!

Jarda

Zrušte tu pitomou ekoteroristickou sektu…. Soudil bych je dle práva útrpného a ať se na to dívají. Je mi záhadou, že ještě nedostali po držce.

Vojtěch Hrabal

Nadávat umíte, o tom jste nás již přesvědčil, dokážete také věcně argumentovat? Můžete mi vysvětlit s čím máte problém?

Pokud je vše v pořádku, tak soud žalobu zamítne a nic se nestane. A jestli vše v pořádku není, tak to je chyba stavitele a nikoliv toho, kdo na chybu upozornil.

Jarda

Oba dva víme, že tohle jsou obstrukce. I bezpředmětná žaloba je příčinou prodlení stavby samotné. Tohle zmíněná sekta dokazuje již léta. Podávat žaloby, rozklady minutu před uzávěrkou atd. Ano, to je relevantní způsob poukazování na problémy. Ban ze sluneční soustavy pro takové lidi.

Vojtěch Hrabal

Mýlíte se. Žaloba bez vydaného předběžného opatření příčinou prodlení být nemůže. A k bezpředmětné žalobě soud předběžné opatření nevydá.

V tomto případě soudy pozdržely vydání pravomocných rozhodnutí dva roky z dvanácti. Co těch zbývajících 10 let, kdy papíry ležely u úřadů a nic se nedělo?

Původní Pražák

Stejně to musí být pocit, celý život upnout na boj proti silnicím a kromě zdržení nedosáhnout vůbec ničeho…

Wenzel

Stejně to musí být povaha škodit přírodě, trávit řeky, likvidovat lesy, vyrábět chemii pro zemědělce, kterou nespotřebuje celá planeta….
A jinak, pokud jsi nepochopil problém Přerova, tak se do debaty nepouštěj.

Původní Pražák

Rád si poslechnu tvou historku. Je neděle, tak něco dalšího pro pobavení neuškodí.

Wenzel

Pobavil jsi už tím, že jsi řekl že p. Patrik ničeho nedosáhl… Jejda to už je neděle ?

Otakar

Pane Patriku?

Wenzel

Pokud tu budou vládnout a ovládat veřejné mínění bolševičtí pohrobci, tak se asi podle tebe všichni budeme oslovovat pane Patriku.

marty-t2

Jen poznámka. Přerov je od D49, která se tu diskutuje vzdálen přes 12km. Akorát příspěvek „do debaty se vůbec nepouštěj“ svobodnou diskusí moc nezavání… Chápu, že některým lidem vadí ničení přírody. To mne taky. Ale já vidím příčinu v 7,9 miliardách lidí na planetě a jejich nezměrné touze po spotřebním způsobu života. To ovšem hotová nebo nedostavěná D49 rozhodně nezmění.

Wenzel

Ožrala a vlezdoprdelelezec Kremlu zavedl název ekoterorista a tím nemyslel konkrétní kauzu jednoho úseku dálnice, takže hadr na hlavu a jinak, tvé totalitní myšlení nespasí 7,9 miliard lidí.

Joker

Váš brek u mě vyvolává smích 😀 😀 😀
Neuvažoval jste o svém vlastním pořadu v televizi ? Třeba u Jaromíra Soukupa? 🙂

Wenzel

Brek, smích a Soukup? Co to tu na mne hraješ.

Joker

Nic nehraji. Jen se znovu se s úsměvem na rtech podivuji Vaší stupiditě a komediální nátuře 👍😂😂😂😂.

Wenzel

Vyhrál jsi…

Frantík

Taky by měly ekospolky zasahovat proti neefektivnímu zemědělství, a ne proti dálnicím, které zabírají relativní minimum.

Wenzel

Tak jim to navrhni, ale proč to říkáš mi ? Nechápu…

Jiří Kocurek

Byl jednou jeden Pol Pot. Ten prosadil návrat do středověku, ovšem pomocí kalašnikova (takže přecijen ty moderní věci potřeboval, ne že ne). Mělo to jedinou chybu: Jednalo se o 4. největší genocidu za posledních 400 roků.

Wenzel

Poslechnou Mourek, vy jste ale hlava.

Apten

By mne zajímalo jak využívají silnice tito lidé. Chodí pěšky pešinami?

Kamui

Smazáno pro podněcování násilí. poslední výstraha před zablokováním v diskuzi.

rtep

Myslím, že takoví pánové dlouhodobě šéfují všem těm pochybným firmám, které se snaží všude stavět bez ohledu na cokoli kromě vlastní peněženky.

Wenzel

§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod (1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. (2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1. (3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo b) účastní-li se… Číst vice »

Geralt

Myslím že v situaci kdy tady Landa beztrestně se svým ChcíplPsem zcela otevřeně podněcují k porušování zákonů a vzpouře proti vládě, tak tohle nemá smysl řešit.

Wenzel

Tak to řekni Landovi, tak jak to já tady píši lidem, kteří by stříleli do lidí nebo by je likvidovali za jiný názor. Nic v tom složitého nehledej.

Slosor

Hlavně v situaci, kdy tady samotná vláda opakovaně a vědomě porušuje zákony a Ústavu. Landa je ještě slabý odvar.

Vojtěch Hrabal

Vy myslíte, že zaměstnanci ŘSD začnou dělat svoji práci správně, bez chyb, když je někdo přijde seřezat?

El Greco

já se ještě divím že někomu neujeli nervy a zastřeli ty idioty 🙁

Wenzel

Pozdravuj soudruhy rodiče v Kremlu.

Otakar

Kdo by si kazil tímto život? Budižkničema nikomu za to nestojí.

Pája

Vy píšete o kalkulu, on o tom, že se někdo neudrží. To jsou dvě rozdílné věci.

Vojtěch Hrabal

Kdybychom postříleli zaměstnance ŘSD a stavebních úřadů, tak kdo by pak ty silnice stavěl? Ano, dělají spoustu chyb a spousta důležitých staveb se je díky jejich neschopnosti postavena mnohem později, ale tohle je až příliš radikální řešení.

El Greco

já myslím ekoteroristy 🙂

Vojtěch Hrabal

Pokud víte o nějakých teroristech, tak dojděte na nejbližší policejní stanici a učiňte oznámení ze spáchání trestného činu.

Pokud o ničem takovém nevíte, tak používejte slova se správným významem.

El Grego

Definice MVČR

Za terorismus lze označit takové jednání, které je politicky, nábožensky či jinak ideologicky motivováno a užívá násilí či jeho hrozby zejména s cílem vyvolat strach
Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté

Je to legální terosmus který stát nebo EU toleruje takže toto přirovnání je velice trefné pravdivé

Vojtěch Hrabal

Můžete mi říci jakého násilí spolky používají a proti komu? Kolik lidí jejich členové unesli, zastřelili nebo zmlátili? Kolik odpálili nástražných bomb?

Terorista je třeba Breivik.

Jura

Rychle jdete oznamit na PCR, ze mate podezreni z terorismu, jinak podle §368 muzete sam dostat az tri roky, protoze neohlaseni terorismu je take tresnym cinem.

Petr

Kdo ty ekoteroristy platí? Zatrhnout dotace a nechat je platit náklady všech takových zbytečných obstrukcí, včetně nákladů za pozdější stavbu (růst cen materiálu).

Radim

Ano přesně tak, přepošlete to na kraj, když nás zastupují, toto by měl kraj promptně řešit. Nejde jen o to zamítnout námitku ale douctovat veškeré náklady. Zde v diskuzi se jen vzájemně napalime nad ekoteroristy… Byl by to výborný odstrašující případ pro budoucí pokračování dalnice na Slovensko.

Vojtěch Hrabal

Nejde jen o to vypořádat námitku v zákonné lhůtě 60 dní (to se fakt neděje), ale vypořádat ji v souladu se zákonem, aby případná žaloba nemohla uspět (to se také neděje).

Pokud je vše v pořádku, tak soud žalobu zamítne a nic se nestane. A jestli vše v pořádku není, tak to je chyba stavitele a nikoliv toho, kdo na chybu upozornil.

Problém není s tím, že spolky napadají správní rozhodnutí u soudů, ale problém je, že mají pravdu, správní rozhodnutí jsou chybná. Spolky vyhrávají a soudy správní rozhodnutí ruší.

Kamui

Proč by ovšem formální chyba nemající žádný vliv na faktickou stránku věci měl způsobit zastavení stavby? Soud by měl stavitele maximálně vyzvat, ať si to v papírech opraví.

Tohle je za mně zneužívání právního systému.

Vojtěch Hrabal

K tomu, ať si to v papírech opraví, má stavitele upozornit úřad. Případně odvolací úřad, od toho ty úřady platíme. Kdyby ŘSD a úřady dělali věci jak mají, tak formální chyby mají vypořádané za pár měsíců. A soud by pak všechny žaloby zamítl.

Věc jiná je, že ŘSD rádo vydává za „formální“ chybu třeba nějaké chybějící stanovisko, nebo neodůvodněné rozhodnutí. A shodou okolností zrovna takové, pro které by úřad musel stavbu zamítnout. Třeba u obchvatu Přerova „formálně“ zapomněli přiložit stanovisko co se bude dít s posypovou solí v ochranném pásmu vodního zdroje.

Letadlo

zvlastni pak ale je, ze v naproste vetsine pripadu tyhle spolky zakomplexovanych hovad sve pripady probravaji.

jen zdrzuji. nejspis je rodice v mladi malo rezali.

Vojtěch Hrabal

Můžete své tvrzení něčím doložit? Vím o mnoha případech, kdy spolky vyhrály.

Jarek

Tak zajímavý záměr, nicméně odkladný účinek taková žaloba automaticky nemá.
Stavbu by mohlo zastavit předběžné opatření k této žalobě, ale pochybuju, že ho někdo vydá.

Vojtěch Hrabal

Automatický odkladný účinek nemá žádná žaloba a předběžná opatření soudy moc nevydávají.

Na D8 soud zrušil územní rozhodnutí, ale stavělo se dál, protože přeci máme pravomocné stavební rozhodnutí. Takže soud pak ještě musel zrušit i to stavební povolení, protože přeci nemá potřebné územní rozhodnutí.

A nastala prekérní situace, kdy byla fyzicky rozestavěná dálnice, ale neměla stavební povolení, ani žádné další potřebné papíry.

Joker

Zelený teror stále doutná. Tak mě napadá , ke komu se vlastně odolávají teď? Mají vůbec šanci na úspěch. Přijde mi, že se už jejich potenciál u veřejnosti i soudu vyčerpal. V některých regionech k nim už musí cítit přímo nenávist. Viz nedávné rozhodnutí soudkyně u jiné stavby, která jasně řekla, že jejich námitky jsou čistě účelové a rozhodla ve prospěch dálnice.

Wenzel

Nenávistný jsi jedině ty. Slovo svoboda, demokracie, ekologie a dodržování zákonů ti nic neříká. Papouškovat rusofila ožralce, to je vážně jednodušší, než začít přemýšlet…

Pája

Zkuste si to – čistě teoreticky – představit opačně. Být – teoreticky – škůdce. Já osobně bych se asi dost bál, že v dnešní době prostě někomu ujedou nervy a prostě mi nabacá.

Joker

Víte, vlastně jsem rád, že jste a tady a píšete do diskuze , protože ostatním poskytnete excelentní sondu do Vaší prosté duše a konečně se uvidí, co jste zač :D. Jsou všichni Vaši kolegové z ekoterostické buňky tak vtipní? Přinejmenším se alespoň zaměstnávate tady a neškodíte někde jinde.

Vojtěch Hrabal

Ona je také spousta rozhodnutí, kdy soud uznal, že ŘSD je banda diletantů. Viz třeba obchvat Břeclavi, který chtěli stavět bez EIA a deset let se soudili, že na dálnici prostředkem ptačí rezervace Natura 2000 nic takového jako posouzení vlivů na životní prostředí nepotřebujou. Nečekaně prohráli, ale trvalo to deset let.

Marek

Zajímavé že napadáte obchat Břeclavy i D 52 Mikulova ,ale vždy argumenty druhé stavby což si protiřečíte. To nemůžete popřít.

Vojtěch Hrabal

Jo, omlouvám se, bohužel se mi pletou vlastní jména a nejenom u obcí. Dálnici přes Naturu 2000 bez EIA chtěli opravdu stavět u Mikulova. A opravdu to tam prohráli.

david

Stát by konečně měl dát do svých zákonů, že ekoterorismus je zakázaný a trestný, protože aby 11 let kvůli tomu stála stavba, to se fakt nevidí, a když už se konečně povolí, tak je to tady znovu.

Paolo

Co dodat..nic..

noerf

No vzhledem k délce soudních řízení, tak stavba bude zkolaudována, než soudy nějak rozhodnou.
Zajímalo by mne, kdo této organizaci (děti země) přispívá na činnost, neboť zbytečné prostoje ve stavebních řízeních již stáli tuto republiku několik lidských životů a výrazné ekonomické ztráty (nehody v nepřehledných úsecích, výfukové plyny a hluky v obcích, vyšší spotřeba pohonných hmot, ztráta času (cestujících, chodců).

Joker

Obávám se, že v jejich případě tam moc financí nebude. Žene je jejich fanatismus. Jak jinak můžete takhle škodit svojí zemi. A to není jen o magoru Patrikovi. Musí tam být kovaní právníci i pěšáci, kteří sledují úřední desky ŘSD a obcí.

noerf

Předpokládám, že pěšáci jsou tam zadarmo. O těch pravnících si to nemyslím.

Bohuslav

Bohužel tyhle nefachcenka a zdechlaky platíme my z našich daní! To jsou škůdci a paraziti našeho národa.Pokud nebude zákon tak to bude stále špatně.Oni dojem hledají práci ,aby nemuseli pracovat skutečně a ,aby měli nějakou činnost!!

Josef Trögl

V původním smyslu slova to samozřejmě zakázané je. Zaloba na správní rozhodnutí není ekoterorismus, tato možnost je v demokracii nutná. Problém je spíše v tom, kolik jednotlivých správních řízení je potřeba k tomu finálnímu povolení. Přípravu a povolování staveb je potřeba zjednodušit analogicky Německu, Rakousku nebo Polsku.
Ačkoliv jsem o Dětech Země ztratil většinu iluzí, nemůžu objektivně nenamítnout, že za těch 11 let zpoždění opravdu nemůžou jen Děti Země.

Wenzel

Líbí se mi, jak líný alkoholik – bolševik radí Němcům a Rakušanům, jak se mají starat o přírodu.

Karelprdel

Co se týče Dětí Země a jim podobným spolků, občas, zřídka v něčem mají pravdu. Ale je opravdu nutná další dálnice odnikud nikam? má nějaký smysl? Na Moravě už je dálnic skoro příliš, jak jsou velká sídla, která má spojit?

Gwann

Brno-Vídeň
Brno-Ostrava (jinak než přes Olomouc)
Olomouc Hradec Králové
Zlín s čímkoliv

a tak podobně

Wenzel

§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod (1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. (2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1. (3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo b) účastní-li se… Číst vice »

Letadlo

opakujes se.

Wenzel

Pokud se jedná o právo, tak si myslím, že to je dobře. Co tam máš dál…

Vojtěch Hrabal

Terorismus je samozřejmě trestný. Ale vy zjevně nerozumíte významu slova terorismus, přečtěte si to ve výkladovém slovníku.

Ústava zaručuje, že KAŽDÉ správní rozhodnutí je soudně přezkoumatelné. A je to tak správně. Problém není s tím, že někdo správní rozhodnutí napadne. Problém nastane jen když soud správní rozhodnutí kvůli chybám zruší. Další problém je s tím, že úřady nedodržují zákonem určené správní lhůty. Místo dvou měsíců jim něco trvá tři roky.

xyz

Dohledejte si, kdo v létě 2010 (tzn. před těmi více než 11 lety) tu stavbu nechal zastavit.