Boeing má další objednávku na model 737. GECAS jich koupí jedenáct v nákladní verzi

Boeing 737-800BCF v barvách GECAS. Foto: GECASBoeing 737-800BCF v barvách GECAS. Foto: GECAS

Letecké nákladní dopravě se letos daří, což ukazuje i zájem leasingových společností o další nové stroje. Boeing zvyšuje tempo výroby nákladních letadel.

Boeing získal jednu z největších letošních zakázek. Leasingová společnost GECAS dnes podepsala závaznou objednávku na dodávku celkem jedenácti letadel 737-800 Boeing Converted Freighter (BCF). Kromě toho se obě strany dohodly na opci na dalších devět letadel.

Podpis smlouvy s jednou z největších leasingových společností na světě patřící do skupiny General Electric potvrzuje trend posledních měsíců: jediným segmentem v letectví, kterému se alespoň trochu daří, je nákladní doprava.

GECAS má už u Boeingu objednáno celkem 60 letadel tohoto typu, na dalších čtrnáct má opci. Dodávka letadel z dnešní smlouvy má proběhnout v letech 2022 až 2024.

„Všestranost a spolehlivost tohoto letadla se velmi zamlouvá našim zákazníkům z oboru letecké nákladní dopravy. Jde o velmi úsporné letadlo, které se velmi hodí zejména do segmentu expresní letecké dopravy a služeb pro e-shopy,“ uvedl Richard Greener z GECAS Cargo.

Objednávka přichází jen několik týdnů poté, co si dva kusy stejného letadla objednala německá společnost Aircraft Finance Germany (AFG). Kontrakt není ale ještě dokončen, proto není v červencových číslech o stavu objednávek.

Boeing zatím letos získává objednávky hlavně na nákladní letadla, v červnu si objednala nákladní 767 společnost FedEx.

Podle Boeingu nákladní verze přináší provozovatelům nižší spotřebu než jiná letadla podobného typu, slouží hlavně pro lety s nákladem na krátké tratě. Dolet letadla je 3 750 kilometrů, letadlo zvládne přepravit 23,9 tun nákladu.

Boeing má zatím objednávky na tato letadla od deseti zákazníků, celkem jich je 152. Dodáno je zatím 34 strojů. Kvůli poptávce firma oznámila, že zvyšuje tempo výroby těchto letadel.

Tagy 737 BCF boeing Boeing 737-800BCF Gecas
7 komentářů