Letecké společnosti Letectví

Blue Air se stal osmým provozovatelem 737 MAX v Evropě

Boeing 737 MAX 8 pro Blue Air. Foto: Blue Air
Boeing 737 MAX 8 pro Blue Air. Foto: Blue Air
Do konce příštího roku bude mít rumunský dopravce deset těchto letadel.

Rumunská letecká společnost Blue Air minulý týden převzala v Seattlu do flotily svůj první Boeing 737 MAX 8. Stala se tak osmým dopravcem v Evropě, který s tímto typem létá.

Nové letadlo má pronajaté od společnosti Air Lease Corporation (ALC), do konce příštího roku převezme celkem deset těchto strojů. Letadlo registrace YR-MXA má za sebou již první lety z Bukurešti do evropských destinací, například Lisabonu, Dublinu nebo Amsterdamu. Dodávací let do Bukurešti proběhl s mezipřistáním na Islandu.

Je to další milník v naší historii. Převzali jsme letadlo, které má nižší spotřebu, a postupně těmito stroji budeme nahrazovat starší letadla. Potvrzuje to naši pozici hlavního rumunského dopravce,“ řekla Cristian Rada, většinový vlastník Blue Air.

ALC je pro Blue Air hlavním poskytovatelem letadel, leasingová společnost pronajímá dopravci ještě šest Boeingů 737-800 a jeden 737-700. Celkem má dopravce nyní ve flotile 19 letadel, všechno Boeingy 737 různých verzí a stáří.

 

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Csabo

Trošku by stálo za zmínku že Blue Air zároven s tímto letadlem představil i nové livery. Doufám že se tohle éro ukáže i v Praze na připravované lince Blue Air PRG-OTP

ČD4ever

Při prvním pohledu na obrázek jsem si myslel, že vidím americké JET BLUE letadlo. Hodně podobný vzhled.