Letecké společnosti Letectví

Bloomberg: Airbus finišuje s objednávkou letadel od Air Asia za 511 miliard

A330neo v nátěru Air Asia. Foto: Airbus
A330neo v nátěru Air Asia. Foto: Airbus

Výrobce letadel Airbus je podle agentury Bloomberg těsně před podpisem jedné z největších objednávek na nákup letadel v historii. Air Asia, která dosud létá výhradně s airbusy, si chce koupit dalších 134 letadel v ceníkové hodnotě 23 miliard dolarů (511 miliard korun).

Zpráva vyšla dva dny před zahájením aerosalonu ve Farnborough, který bývá pravidelně místem, kde se velké kontrakty oznamují. Bloomberg se odvolává na své zdroje.

Podle nich by měla Air Asia koupit 100 Airbusů A321neo a až 34 A330neo. Zejména v případě širokotrupých A330neo by šlo o vítanou vzpruhu v objednávkách, o letadlo zatím není takový zájem, jak Airbus očekával. Dosud má jen 224 objednávek.

Bloomberg připomíná i tweet šéfa Air Asia Tonyho Fernandese o A330neo, v kterém Airbus tlačí na cenu. Dosud má firma objednáno 50 A330neo.

Pokud dojde k podpisu smlouvy, Air Asia se stane největším zákazníkem úzkotrupých airbusů na světě s 504 airbusy. Největším je dosud indický Interglobe Aviation, který provozuje aerolinky IndiGo. Ty mají k 167 letadlům objednáno dalších 370.

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johnny Gomez
Host
Johnny Gomez

Air Asia je dravec..
Mají velmi-velmi-velmi krásné ceny letenek. To se to po JV Asii cestovalo…

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll