egoe-plus
Dopravci Lidé Železnice

Bez překvapení: dozorčí radu ČD povede Moos, představenstvo zůstalo

Petr Moos. Foto: Krajská nemocnice v Liberci

Novým předsedou dozorčí rady Českých drah se dnes stal Petr Moos. Někdejšího ministra dopravy a profesora ČVUT dnes zvolila na svém zasedání do svého čela dozorčí rada.

Přítomni byli všichni členové, kteří ho jednomyslně zvolili předsedou,“ potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Ve funkci nahradí odvolaného poslance Milana Ferance (ANO). 

I když na programu měl být i  bod personální záležitosti, k dalším personálním změnám zatím nedošlo. Představenstvo zůstává stejné, i když ministr dopravy Dan Ťok už dříve uvedl, že chce vypsat výběrové řízení na post členů představenstva.  „Jednání poté pokračovalo informací představenstva o dosavadním fungování, strategických záměrech a obchodním modelu společnosti po roce 2019,“ dodal Joklík.

Moose zvolil do dozorčí rady řídící výbor letos v červenci, kdy došlo k výměně většiny členů. Ještě včera se šířily spekulace, že Moos nakonec post odmítne a rezignuje, ten ale takové úvahy odmítl.  Kvůli personálním změnám na železnici se bouří aktuálně hlavně odboráři, ministr dopravy Dan Ťok jim slíbil, že s nimi bude jednat a pravidelně se scházet.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Chachar Budvar

Ještě musí uplatit komunisty, kteří jim do rozdrbání ČD (zatím) hází vídle. V provinčním měřítku (JČ kraj, „Provozní soubor Šumava“) je uplatili, jsem zvědav, jaká je nynější cena souhlasu s rozkradením (privatiSSací).

Bratt

Opravdu zvláštní úkol pro předsedu dozorčí rady,zlikvidovat schopné vedení ČD,které neuhýbá „dostatečně rychle“ soukromému dopravci(RJ),z čehož je pan majitel velmi nervozní.Dle zákonů,má pan Moss spravovat majetek státních ČD k jejímu prospěchu,ne ji tzv.“připravovat na příchod konkurence“(odevzdávat výkony bez boje).Konkurence se musí prosadit sama-a také se tak děje.Správa majetku takovou formou,je zralá na trestní oznámení,doufám,že se tak stane.

ythomas_ct

Abych řekl pravdu, tak mě na článku nejvíc zaujal asi zdroj fotky prof. Moose v popisku: „Dozorčí radu Českých drah povede Petr Moos. Foto: Krajská nemocnice v Liberci.“ Proč sakra zrovna KN v Liberci? 🙂

železničář v důchodu

Moosovi se divím, že mu v jeho věku („70+“) a při jeho zkušenostech stojí ještě za to angažovat se ve prospěch cizích zájmů – místo toho, aby si užíval důchodu na chalupě a občas si něco přivydělal nějakým poradenstvím apod. …

Kubík

Ano, zvláště dle pořekadla: „dvakrát nevstoupíš do téže řeky,“ divím se, že to vzal. A ministrem dopravy byl před dvaceti lety v úřednické vládě sedm(!) měsíců. Jestli má posloužit k likvidaci ČD a.s. jako „národního“ dopravce, trochu smutné.

Dědek

Vy se s panem Moosem znáte, že se vám svěřil,že bude zastupovat cizí zájmy?Tak nám to zde sdělte,jaké to jsou cizí zájmy.

Martin1

Podle toho jak mluvil na ČT24 (UK), tak to bude fakt tragédie. Taky se divím, že to má zapotřebí. Trochu nehezký konec jeho kariéry.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast