dpp

Babiš: ČD Cargo se privatizovat nebude. Nevím, proč to Ťok říká

Laminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLaminátka ČD Cargo. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO 2011) nebude privatizovat žádnou státní společnost, a to ani ČD Cargo. Premiér to uvedl na

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO 2011) nebude privatizovat žádnou státní společnost, a to ani ČD Cargo. Premiér to uvedl na dotaz moderátora v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO 2011) přitom minulý týden informoval o plánu na uvedení části carga na burzu.

„ČD Cargo se pohybuje na plně konkurenčním trhu. To, že je dceřinou společností ČD, není dobrá pozice,“ řekl Ťok Lidovým novinám. Podle něj by příliv soukromých peněz pomohl dopravní firmě k dalším investicím, které potřebuje.

Babiše ale otázka rozčílila. „Nevím, kde na to přišel, ČD Cargo privatizovat nebudeme. Nevím, proč to říká,“ řekl premiér s tím, že se na věc musí ministra dopravy přeptat. Osobně je prý rozhodně proti privatizaci.

V souvislosti s ČD Cargem se nejčastěji hovoří o modelu podobném ČEZu, kdy by si stát nechal ve firmě většinu a menší část ponechal soukromým investorům. ČD Cargo je po letech ztrát ziskovou firmou. Za první pololetí vydělala 350 milionů korun.

English version is available at CEE Transport.

Tagy babiš ČD Cargo privatizace ťok
25 komentářů