AŽD Praha čelí krititce za práci v Bělorusku. Provádíme jen nejnutnější úkony, říká firma

Montáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD PrahaMontáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD Praha

AŽD se podle svých slov aktivně zapojila do pomoci Ukrajině.

132 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Koumes

Tedy, zajímalo by mě také, jak tam ukončili svoji činnost, nákupy či dodávky takoví ABB, Stadler, Siemens, aj., kteří také byli v Bělorusku etablovaní. To jsou jinačí giganti proti AŽD. Ať si můžeme porovnat, jestli přerušení dodávek, byť ne servisu, je hodně nebo málo.

Martin1

„Podařilo se nám je porazit díky naší spolehlivosti a kvalitou. Zastavením naší činnosti v Bělorusku dostane ruská konkurence uvolněný trh bez boje,“ … Tak toto je opravdu chabá výmluva pro spolupráci s přisluhovačem agresora. Jedno velký špatný pro firmu.

Jiří Kocourek

Co to je za blábol?

Jiří Kocourek

Vy moralisti tak to AŽD zaplaťte a nemusí tam dělat… Nebo pracovníci AŽD mají kvůli vám dostávat míň?

Martin1

Co to je za blábol?

Jaaaa

Ale jistě, genocida negenocida, byznys musí šlapat!

Jak se zrovna neubližuje vám, tak je všecho OK, že.

Jiří Kocourek

Podívejte když USA napadli jistý stát s tím že ohrožuje jejich bezpečnost a ten stát není ani v blízkosti jejich hranic tak západní země drželi hubu… Tak nevím proč je teď kvůli UA tolik kvikotu… S USA se také normálně obchoduje atd.

Amper77

Kvičí tu jenom russáčtí šmejdi jako ty!

jfp

Celé ty bumerangové sankce jsou k smíchu. Akorát nutí Putina utrácet za zbraně, když za nic jiného peníze nemůže utratit díky bumerangovým sankcím.

Frantisek

Jistě. Nebýt sankcí, zbraně by nekupoval a „ztracený“ vliv SSSR zpět získat nechtěl. Aneb zaměníme následek za příčinu, abychom se jí nemuseli zabývat a obhájili blbosti.

Stepan

Někdo to tam po těch partyzánech opravovat musí, aby ruské vlaky bezpečně dojely do svého cíle, co?

Martin

Já bych (v rámci války proti skřetovi putlerovi a tupemu lukašenkovi) jim jako „dar“ poslal několik šukafonů….

Martin

První vztekání s tím by měli hned po přejímce, kdy by zjistili že jim to nepasuje na jejich rozchod kolejí….další jobovky by následovaly….

hank

😀
To mi připomnělo dodávku ruských motorových jednotek řady 416 (předtím 6341) do Maďarska. (Jedna se zkoušela i u ČD v Brně – třeba si ještě někdo vzpomene na řadu 835 aka marfuša nebo dlabaný ingot.) Maďaři jich nakonec odebrali 20 a vysloužily si přezdívku „uzsgyi“, což je maďarský přepis ruských slov „užé idí“, kterými nasraní ruští mechanici poruchové dlabané ingoty při předávání k MÁV-Start přemlouvali k zahájení činnosti.

Michal

Honekry by byly vhodnejsi

Martin

Montážní závod jezdí udržovat? 🙂

Honza

Jestli narážíte na tu fotku, tak ta evidentně není z Běloruska. Je to zavádějící.

Martin

Narážím na informace přímo z AŽD, MZO . 🙂

Stara skola

Sankce jsou protitrzni a proto levicove. Spravne ma mit kazda firma pravo nadale pracovat a prodavat v Rusku i Belorusku a kazdej zakaznik u nas ji za to dle sveho svedomi ma pravo bojkotovat.

johny

V tomto případě je jednotlivec může bojkotovat maximálně tím, že nebude jezdit přes železniční přejezdy. A to určitě pomůže 🙂

M19

Není nad staré struktury s novým slovníkem…

Stara skola

Presne tak. Treba prorusky troll je aktualni varianta antisocialistickeho zivla.

M19

Taková sebekritika, to by jeden nečekal. I když, to vlastně zapadá do ideového schématu…

Gwann

Je hezké že jste upřímný ohledně vlastní diagnozy

Gwann

No, tržní bolsevik. Opravdu, běžte tyhle blaboly hlásat někam ke Kremlu. Do hodiny jste zmlaceny a v lochu

Rudolf

Zabezpečení přejezdu si přestaň kupovat asi hur…ale může se vám rozlit krec/barva když jdete okolo. Nešikovně lidi co nic neporusuji je mraky.

Frantisek

Můžeme přestat používat přejezdy. Akorát to chce vybrat tu správnou stranu, abychom (zde reálně) nepoškozovali především sami sebe.

Vojtěch

To prohlášení je asi stejně zajímavé jako dnešní tisková mluvčí GIBS. Pokud ti zakázku dostali až po začátku invaze, co tam proboha dělají? Bělorusko napomáhá Rusku, je to dlouhodobě jeho loutka. Samozřejmě chápu, že i v Bělorusku jsou lidé, kterým se tamní režim nelíbí, ale to ještě neznamená, že se tam musíme dobrovolně angažovat. Zvlášť v aktuální situaci.

Katka

Pár “spravedlivých” si vybralo obětního beránka, tedy AŽD. Pokud vím, nic ta firma neporušila, jedná v souladu s pravidly. A jak uvádí, přestala dodávat technologie do Běloruska z vlastní iniciativy. Mimochodem, víte, že v Bělorusku západní firmy normálně fungují? Být šéfem AŽD, počkala bych, až vznikne sankční balíček a ten budou dodržovat všechny firmy, které fungují v Bělorusku.

blue

Tady jsou všichni strašní Mirci Dušíni, protože ani netuší, jaký by ten skutečný dopad doopravdy byl. Ještě, že naše vláda není tak bojechtivá jako tihle hrdinové.

Jaaaa

Tak povídejte, podle vašich příspěvků jste zřejmě ten nejchytřejší člověk ve vesmíru…

mgr.pavel

Provádíme jen nejnutnější údržbu, aby na těch tratích .. mohly jezdit rusk vojenské síly, že?

A argument „vyhráli jsme nad Ruskými firmami ve výběrových řízeních, máme právo se starat o infrastrukturu státu kolaborujícího s Ruskem na válce na Ukrajině“, to je taky hezký double-think.

Kdyby to přenechali Rusům co i kvůli sankcím by měli problémy tu infrastrukturu udržovat, aspoň by tam RuSSáci nemohli dopravovat své válečné jednotky.

AŽD zkrátka napomáhá RuSSku ve válce proti Ukrajině. Bo peníze přednější než morálka.

blue

Jo jo, a až se něco stane, zemře pár desítek lidí při vlakovém neštěstí, a vina bude na straně zabezpečovače AŽD, myslíte, že se někdo bude ptát na to, jestli tam prováděli nebo neprováděli práce kvůli nějaké pochybné morálce? Ne, firmu to může mnohem více poškodit, než nějaký „morální“ obraz u části populace ČR.
Ono je to koneckonců stejné jako vrácení turbiny do tlakové stanice Nord Streamu. Sankce se na to nevztahují, a všichni se snaží, aby to proběhlo.

Štěpán

Pokud se stane něco takového, pak zřejmě bude vina na straně selhání lidského faktoru obsluhujícího zaměstnance, který nezvládl pracovní nápor při poruše zabezpečovacího zařízení. Snad si nemyslíte, že by to zařízení dovolilo vlakové neštětí, když „bezpečný stav“ v zabezpečovácké hantýrce je „doprava stojí“. 🙂

Jan

Aby to proběhlo se snaží jen malá skupinka lidí s vlivem, kteří z toho profitují. Klidně to mohli nechat na Rusku, ať se stará jak umí a vypadá to, že neumí ani nainstalovat tu turbínu, tak to svádějí na sankce. Sám doma topím plynem, ale stejně jsem pro odstřihnutí dodávek z Ruska. Pro mě jsou lidské životy cennější než že si levně vytopím byt a budu chodit v trenkách.

blue

Jenže to není jenom o „levně vytopeném bytě“, zapomínáte na to, že plyn využívá i průmysl, zemědělství, služby a další…

hank

Ještě je nutno dodat který průmysl. Např. výroba dusíkatých hnojiv. Zemní plyn jíme všichni, i ti, kdo bušením do klávesnic u compů nejsrdnatěji bojují proti Rusku. Hladovku v zájmu posílení sankcí asi držet nebudou…

hank

Všem mínusářům doporučuji, ať si zopakují středoškolskou chemii. Hint: Haber-Boschova syntéza. Bez jejího využívání by se většina z nás s největší pravděpodobností nikdy nenarodila a všichni ti, kteří by to štěstí měli, by nejméně jednou za život zažili (a možná nepřežili) hladomor.

A jenom na okraj podotknu, že po jeho vyvinutí před WW I se tento proces používal převážně v Německu při výrobě výbušnin pro válečné účely a přesto jeho objevitelé dostali Nobelovy ceny za chemii.

Základní morální dilema každého lidského jednání je toto: Je důležitější úmysl nebo výsledek? Za sebe hlasuji pro ten výsledek.

blue

Máte to marné, tady jste mezi válečnými hrdiny. 🙁 Z nichž by ani jeden do války nešel, ale keců budou mít plno.

Gwann

S hnojivy máte I nemáte pravdu. Ano, potřebujeme je. Jen se nepochybně dá snížit jejich spotřeba. Sice asi snížíme i produkci, ale bez některých věci, jako siláž do bioplynek či meřo do nafty se asi obejdeme.

hank

Já se na to snažím dívat globálně. Rovnováha produkce a spotřeby potravin je celosvětově vratká a stačí málo pro její porušení.

I když ona to letos ani u nás nebude procházka růžovou zahradou. Ještě nebylo ani zaseto a po českém a moravském venkově už šmejdili šíbři z Polska a snažili se zamluvit si letošní úrodu obilí. I přímo v naší obci sedlák poprvé po 10 letech rozoral část svých trvalých travních porostů (kde jindy pase hovězí dobytek nebo to kosí na senáž) a zasel tam pšenici. A v našem okolí viditelně ubylo řepkových lánů ve prospěch pšenice a ječmene.

Gwann

Jasně, že hnojiva jsou šílený průšvih. Navíc máme poměrně málo zvířat, takže už nejsme schopni hnojit přírodně…

Jen ze úspory by se najít daly.

On by to sice mohl následně odskakat někdo jiný…třeba v Africe…kam by EU pak nevyvezla…ale když nás tak nesnášejí (což je smutná pravda hlavně ve spojení s tím, že se jich tu chce spousta nasackovat), tak ať jdou za Putinem nebo medvídkem Pu, ať je nakrmi

Frantisek

Hlavně se pořád asi třetina potravin zase vyhodí. Hlavně, že regály přetékají. A i na to spotřebováváme tu spoustu cizích zdrojů. Pak se divíme, že jinde na Zemi se hladoví.

Gwann

že jinde mají hlad…je mi většinou celkem jedno. obvykle si za to můžou i sami.

pokud v poušti, kde nic neroste a není žádný další rozumný způsob obživy, musím mít nutně 10 dětí, tak mi není rady ani pomoci.

kdyby naši předkové nedřeli od slunka do slunka, tak žereme furt akorát trávu a je nás 1/10.

hank

To je samozřejmě hovadina. Je nás tolik, kolik nás je, protože a) léčíme nemoci, na které ještě před 100 lety umírala i v Evropě polovina dětí do 5 let, b) vyrábíme umělá hnojiva a pesticidy, díky nimž se výnosy zemědělských plodin zx-násobily (nechce se mi hledat to přesné číslo). Kromě toho je dokázáno, že počet dětí klesá s rostoucí životní úrovní a rostoucím vzděláním žen a s rostoucí mírou jejich rovnoprávnosti.Tam, kde to nefunguje, jsou děti považovány za pojistku rodičů na stáří a za pracovní sílu. Učebnicovým příkladem je indický stát Kérala, kde už přes 70 let vládnou komunistické vlády… Číst vice »

mimochodem

Bingo. Vsak tedka clovek cte v masmediich strasne diveni nasich prednich expertu, jak je mozne, kdyz spadly ceny obili na burze, ze jeste nezlevnilo pecivo, a kterak jsou nasi zemedelci strasne nenazrani a chteji si na tom mastit kapsy. Takze… pro letosni sezonu byla osiva na zhruba dvojnasobku, hnojiva na trojnasobku (pro ty, kdo nestihli nakoupit zavcasu), PHM („zelena nafta“) na, treba, dvojnasobku, plyn na ctyrnasobku (a ze ho pro vysouseni byva potreba obrovsky kvanta). … a to jsme porad jeste v zemedelstvi, kde tedy mame obrovsky narust na vstupech, zatimco ceny po odblokovani obili z RU a UA spadly… Číst vice »

blue

To je stejné jako debata, proč okamžitě neklesnou ceny benzinu, když jde dolů cena ropy. Nebo když klesla pod sto dolarů, proč je benzin pořád přes 40,- Kč, když dřív stával pětatřicet. Ale ty další vstupy do toho jaksi… počítat nechtějí.
Akorát si dovolím nesouhlasit, co se týká státní nečinnosti. Oni prostě nemají na vybranou, naše situace nemá jednoduché a rychlé řešení. To zastropování udělalo pár zemí, a ještě blbě, protože o to větší šok je čeká potom.

mimochodem

Nemohu souhlasit s tim nezastropovanim. Co takoveho se zmenilo ve Francii, aby za elektrinu platili 250 EUR/MWh misto 50 EUR/MWh? To tam postaveli 20 novych jaderek a potrebuji je zaplatit? Nebo zdrazilo na petinasobek jaderne palivo? (Jo, zamerne abstrahuji odstavky kvuli prorezlym reaktorum a nejake problemy, ktere jsou docasneho charakteru.) Zdrazil to nedostatek nabidky na burze, protoze Nemci jeste furt nevycouvali z letosni uzavirky jejich jaderek a kvuli drahemu zavernemu zdroji (paroplynky). Slovaci zrovna tak, zadne vstupy se jim nezdrazily, jenom se zdrazila cena vystupu na burze kvuli poptavce – ta ale neni problemem Slovaku! U nas totez, uhli je… Číst vice »

blue

Zajímavý příspěvek. Na začátku se ptáte, vzápětí si odpovíte, a pak to doplníte sbírkou nesmyslů a manipulací.

mimochodem

Ano i ne – jedna vec jsou technikalie, kdy mame nejaky energeticky mix a nejake naklady. Naklady na palivo do jaderek, stejne jako uhli, se samy o sobe nijak nemenili a draha je tak pouze ta obchodni, burzovni cena, ktera je na takove urovni pouze kvuli politickym rozhodnutim. Potud se shodneme? A tvrdim, ze staty, kde ke zastropovani cen doslo (opet – politickym rozhodnutim), maji energeticky sektor stale vydelecny, akorat to jejich obcany nestoji takovou palku. Jelikoz treba v te FR je cena zastropovana, dopady na obcany i prumysl jsou podstatne nizsi, coz se pozitivne promita na nizsi inflaci. Takze… Číst vice »

blue

Ano, v prvním odstavci se shodneme, dále už ne. Vy totiž očekáváte, že řešení těch problémů budou snadná a rychlá, ale nejsou. Energetická krize tu s námi bude i po ukončení války, protože poptávka po energii je enormní. Ceny byly vysoké už půl roku před válkou, teď jsou jen vyhnané do extrému. Vše, co popisujete jako řešení, je na dlouhou dobu. NS2 je aktuálně politicky neprůchodný, i když při delším stávkování Rusů s NS1 by se mohli uvolit ho spustit. To by ale zase nepochválili Američani. Jaderné elektrárny v Německu to nezachrání ani teď, a neřeší ani do budoucna, musely… Číst vice »

hank

Ještě jeden vedlejší důsledek zastropování: Velice rychle vznikne černý trh a za zastropované ceny nakonec nebude k sehnání skoro nic.

No a to maďarské zastropování automobilových paliv je velký humbuk a další z mnoha Orbánových drzých lží. Maďaři už to brzo poznají. Je dost pravděpodobné, že ty jeho výkřiky o rasové čistotě mají odvést pozornost od vývoje, který na maďarském trhu nastane.

Gwann

Tak Viktor má problém. Nejspíš vyrobí super deficit, paks furt nestojí, energie drahé…inflace vysoká…a měna vlastní takže poněkud náchylná na problémy. K tomu ty zařazené dotace, no, aby nám kamarád brzy nekrachoval. To by mne moc mrzelo…

Gwann

Prostě se trochu vrátíme o 100let zpět. Min topit, min jezdit, méně zbytneho spotřebního zboží. Když vezmu, co vse považujeme málem za základní lidské právo…tak si to přistání na hubě zaslouzime

mimochodem

No moment. Ja mam za to – mozna mylne! – ze zadne kompenzace rozdilu cen elektriny mezi zastropovanou a aktualni burzovni totiz Slovensko ani Francie nedava, narozdil od madarskych kompenzaci rozdilu cen PHM mezi zastropovanou a trzni.

Tedy – maximalni cena je takova a hotovo, zadne kompenzace, protoze i s touhle cenou vydelavate vice, nez minuly rok, tak jakypak copak.

Pletu se?

jkt

Jaderne palivo u nas neni, a uz vubec ne „za hubicku“. Ta letadla, co ho sem navazela z Ruska, jste videl?

Gwann

Oproti palivu do čehokoliv jiného stojí prd.

Temelín bude mít od 2024 francouzsko americké palivo

DUKOVANY se musí ještě dořešit. Ale údaje potřebné pro jeho vývoj mame

hank

Smlouva na ruské palivo pro JEDU je na celou dobu její životnosti.

Gwann

nespoléhal bych se, že nám ho dodají včas a v požadované kvalitě

hank

Zatím dodávají. S kvalitou v Dukovanech – aspoň pokud vím – nikdy problémy nebyly. Řádně dodali i poslední dodávku do JETE, přestože vědí, že tam končí.

Gwann

Na tu turbinu dali tuším výjimku. V Kanadě.

Ale jedná otázka- americka globalni it firma jedné české firmě s ruským majitelem…sekla cloud. Protože us sankce.

Co vy na to?

blue

V Kanadě dali výjimku, v EU se na tyhle aktivity sankce nevztahují.
A to druhé je právě problém, který se sankcemi vždycky bude – každý má jiné. Ruský majitel je zkrátka pro USA problém, co já s tím? Já sankce nepsal ani nevymýšlel.

Gwann

Já jen, že pod sankce se dostane i česká firma jen kvůli majiteli, tak proč litovat Belorusy a Rusy doma…že něco nemají. Prostě jsou to drsné nástroje pro zle casy… A ta turbína je fakt vtipná- nejprve řvou že jj chtějí zpět a pak ji nechtějí převzít…protože nedovolili ji převézt do Německa, nemá správně papíry a pak vytáhnou…že z 6 jim funguje jen jedna. Tak proč se je nesnaží opravit a hlavně to neřekli? Západ se snaží být alespoň trochu normální, ale říše zla a lži…jasně předvádí, že be třeba se od nich separovat jak od moru. Ale bude to… Číst vice »

mimochodem

Ono je tech peripetii s NS1 vice. Predne, ty turbiny v NS1 jsou prakticky modifikace motoru Rolls Royce pro vojenska letadla, co si Siemens v 2014 prevzal pod sebe. Nicmene jako takove, to celkem splnuje definici „zbozi dvojiho uziti“, kdyz je to zalozeno na vojenske technologii, ze. Turbin je 6+2 zalozni, kazda muze nakroutit nejaky pocet hodin a je nutna pravidelna repase, aby nedoslo k selhani, rutinni kazdorocni zalezitost. Ze i z takove veci udelaly – vsechny tri strany! – politikum, je vec jina. Kanada aspon povolila tyhle opravy vsech kusu jeste po dobu dvou let nejakou vyjimkou, pak se… Číst vice »

Gwann

jaderky se prodlouží, jen se čeká na vhodný okamžik. NS2 se nespustí. politická sebevražda v přímém přenosu. a kde máte navíc tu jistotu, že by do něj něco pustili? vždyť i to s NS1 jsou akorát výmluvy. s tím sociálním smírem – jo, bude to asi problém. ale je zodpovědností každého, vč. novinářů, aby zpytoval svědomí, co ještě fakt potřebuje a co je nenažranost. krom toho, i kdyby plynu teklo víc, tak to neznamená nutně, že bude levnější. čím víc se chudým bude podstrkovat, že na něco mají nárok, tím budou agresívnější. prostě nárok nemají. tečka. přispěje se, na co… Číst vice »

mimochodem

NS2 muze byt sebevrazda zahranicne-politicky, ale domacko-politicky to muze byt naopak zachrana. Je to ryze o tom, jak moc bude mrznout, kolik lidi skonci v praci, potazmo na ulici. Celkem realne muze dojit k tomu, ze mocipanum v Nemecku (ti s tim razitkem pro NS2) bude zase jednou blizsi domaci kosile, nez americky kabat. 🙂 Pricemz ano, NS2 je davno natlakovan a pripraven dodavat takrka z minuty na minutu. Jen to razitko… Stran tech uspor, ja nevim, kde je jako chcete brat? Vsiml jste si, ze lidi houfne, sami a zcela dobrovolne prechazeli na LEDky i v casech, kdy byla… Číst vice »

hank

„Stran tech uspor, ja nevim, kde je jako chcete brat?“
Potenciál úspor v ČR ještě ani zdaleka není vyčerpaný. Kdyby byl, ruský plyn bychom k vytápění obytných a veřejných budov vůbec nepotřebovali.

hank

Břidlicový plyn je pěkná ekologická prasárna, která do Evropy vůbec nepatří.

Katka

Čtu jejich vyjádření, že po vypuknutí války už do Běloruska nic nedodávají. To, že tam dělají nutnou údržbu je v pořádku. Co by jste asi pak psal, pokud by se srazily v Bělorusku vlaky a zemřeli by tam nevinní lidé, kteří s válkou nemají nic společného? První by jste křičel, jak je to neschopná firma. Tady jde o bezpečnost a chápu, že AŽD chce být zodpovědná firma.

Frantisek

Také nemusejí jezdit, když (mnozí z nich) chtějí mít v čele diktátora. Ale zase je fakt, že než by půlka z nich sedla do aut a vyráběla o to horší zplodiny pro celý svět…

Hora

Opravdu nevím jak oprava zabezpečovacích systémů v Gomelu pomůze ruské armádě, která podniká bojové operace na východě a jihu Ukrajiny. Navíc prostý běloruský občan je také jen člověk, jenž má zkrátka jen smůli na to, kde se narodil a také potřebuje jezdit vlakem.

blue

To máte úplně jedno, je to v Bělorusku, které je ruským spojencem, a proto musí být přeci taky zcela zničeno, to dá rozum, ne?
Na počátku války poskytli své území a podporu pro pár akcí, ale pak radši vycouvali, a sami se do boje nehrnou…

Vladki

Pokud se nepletu tak z toho Běloruska ještě pořád nějaké ty rakety na Ukrajinu střílejí. Ne tak často jako ze začátku ale občas jo.

Hora

Zřejmě ironie, jen dodám, že Bělorusko je vlastně hospodářsky zničeno, alespoň dle ukazatelů.

Gwann

Zrovna přes Gomel myslím šli na Kyjev předtím a z okolí Gomelu onehdy poslali na Ukrajinu pár desítek raket.

Hora

Já ovšem myslím současný stav, pravda měl jsem to tam napsat. Nyní nevím, kde by Rusko vzalo lidi a techniku na další útok na „severní“ frontě, když už na zmíněném východě a jihu mají v těchto ohledech solidní problémy.

Mysel

Soucasny stav je podobny jako na zacatku – logisticke zakladny, nastupni prostory pro vojska, rozmisteni odpalovacich zarizeni rizenych strel, rozmisteni radilokatoru a prvku elektronickeho boje, rozmisteni bojovych letounu atd.

Gwann

Nemají těch problémů ještě dostatek.
Ale to je jedno, důležité je, že pořád používají běloruské zeleznice k válečnému úsilí. A tak je nevhodné jakkoliv přispívat k jejich provozu

Poer

Troreticky mate pravdu. Prakticky ne. Azd tam vyvezlo něco pred vypukutim valky. To by se vam mělo líbit, protpže přímo konkurují ruským technologiim, zvyšují závislost ruského vazala na zapadnich technologiich ve strategické oblasti a dovážejí do čr zpwt peníze co tečou na vývhod za ply a ropu. Takticky co se týče dopravy vojenské, je bohužel rusku jedno jestli logika řízení funguje. Vojaci mají přednost. Zamčou přestavníky a tanky jedou…
Tak mi řekněte na co si stežujete. AŽD se stahuje z běoruska jak to jde… zatim co visa, mastercard, mc donald, burgerking a kde ktere značky nic.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Hm, jak jsem psal minule. Peníze nesmrdí.
Zvláště tomuhle monopolu. Naprosto bez morálky, zodpovědnosti…
Ale šotoušci je milují, protože jim dělá každý měsíc Večerníček.

Katka

Evidentně nemáte rád AŽD, které ale nic neporušilo.

Georg

dokonce s timtiz dlabajou…

Jan Sova

A co takhle Lukašenkovi poslat nějakou tu Regínu, co odtáhne svým skvělým výkonem/adhezí hravě i vojenský konvoj přes jeho území…

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Poslal bych tam celé AŽD… S tím, že tady by už nenamontovali ani žárovku.

bkv

demokrat každým coulem…

Gwann

Na názor má jistě právo. Jakkoliv je poněkud radikální. Leč snadno ospeavedlnizelny

blue

Jeden extrém (velkou závislost na Rusku a vysoké využívání jeho zdrojů a levné pracovní síly) nahradit druhým extrémem (pranýřovat firmy i za práce a dodávky, které nejsou sankcemi nijak omezovány), jsou dvě strany téže mince.
Takže kecům o krvavých penězích, likvidování a vyřazování z provozu se můžu jen a jen smát.

Princ Krason

Kritika na socialnich sitich… Umim si predstavit ty slunickare, co maji plnou hubu pravdy a lasky ale nikdy nevytvorili a nevytvori zadnou hodnotu

jan v

Já si zase umím představit ty pragmatické ruské hochy jak po železnici lifrují ty svoje Buky a pak s nimi na cimpr campr rozestřílí nějakou školu. To je panečku budování hodnot! *
Autor příspěvku je zas*anej sluníčkář, když nepíše hejty na AŽD za jejich spolupráci s Lukašenkem, věnuje se záchraně historického stavebního dědictví naší země. Chápe ale, že takovou snahu žádný pravý čech nepovažuje za vytváření hodnot;)

blue

Autor svým zbytečným popisem své osoby, a zejména poslední větou, zcela shodil příspěvek, který teoreticky mohl mít nějakou váhu.

Jan

Pro vás je asi každý kdo se zdráhá jakkoliv pomáhat diktátorům sluníčkář. Je tady spousta techniků, kteří vytvářejí velmi reálné a hmatatelné hodnoty, ale stejně nechtějí podporovat ani arabské šejky, ani východoevropské teroristy.

blue

Tak to jste se narodil do velmi špatné doby.

Kuba2

Vždyť to není žádný pomáhání, to je normální kšeft. Neudělá to AŽD, udělá to někdo jinej. Představa, že běloruské železnice kvůli absenci dodávek od AŽD zkolabují, je těžce naivní.

Georg

a co si pod takovou hodnotou predstavujete, jasnosti?

vtvt

„Když zavírali Židy, neprotestoval jsem, protože jsem nebyl Žid.

Když zavírali komunisty, neprotestoval jsem, protože jsem nebyl komunista.

Když zavírali sociální demokraty, neprotestoval jsem, protože jsem nebyl sociální demokrat.

Když zavírali katolíky, neprotestoval jsem, protože jsem nebyl katolík, a

když zavírali liberály, neprotestoval jsem, protože jsem nebyl liberál.

A když si přišli pro mě, nezbyl už nikdo, kdo by proti tomu protestoval.“

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Tihle by prodávali i do Třetí říše, kdyby to šlo…

robert

Který z nich jsi ty?

Kamui

Nemají co dělat ani základní údržbu. Naopak by to zařízení měli vyřadit z provozu.

mimochodem

Myslite jako ve stylu Dedka a jeho Jablotronu – klienty z techto zemi proste odstrihneme?

Napad nahle odstrihnout zakaznika v oblasti bezpecnosti (jedno, jestli nemovitosti, nebo provozu na zeleznici), to je skutecne majstrstyk, po kterem se k nemu dalsi zakaznici jen pohrnou.

Jan

Pokud je firma závislá na zákaznících z diktátorských režimů, tak to mám blbý. Naopak zákazníci v NATO, EU se bát nemusí.

blue

Na diktátorských režimech jsme závislí všichni.

Frantisek

Do míry, jakou si v rámci možností určíme. Nebo tady budeme bohapustě plýtvat a pak nadávat na lidi, kteří uprchli z míst, která jsme tím pomohli zdecimovat?

mimochodem

Prece pokud delam v oblasti bezpecnosti, tak je v prvni rade priorita nejvyssi – absolutni dodrzovani smluv. V normalnim svete je v oblasti bezpecnosti ztrata reputace typicky nevratna (a pokud ji nekdo ignoruje, necht se nedivi). Co by pro mne jako potencialniho klienta melo znamenat, kdybych ze dozvedel, ze dodavatel X mel dodavat sluzbu Y, ale rozhodl se sve zakazniky od sluzby bez varovani odstrihnout, a to zcela svevolne ( = nikoliv na zaklade sankci)? No jedine naprostou neduveryhodnost. Kde pak ma potencialni klient mit jistotu, ze nekdy nekde v budoucnu neudela neco, co se dodavateli „proste nebude libi“ a… Číst vice »

Frantisek

Když budete provádět svinstva, budete to v takovém případě mít zkrátka složitější. Nejsou ještě všichni cyničtí technokraté. Je to buď anebo – chránit životy lidí ve vlaku ze země útočníka (který má možnost ty vlaky prostě nevypravit), nebo pomoci ochránit životy lidí ze země napadeného (kteří mohou leda prchat hodně daleko).

hank

Jablotron je Dědkův a je to jenom jeho věc, které zákazníky od svých zakázek dobrovolně odstřihne.

***** Petr

Udělal to správně a rychle. Je to machr. AŽD vypnout taky i ze zakázek doma, když podporuje teroristy . Ať lukašneci jezdí na odhlášky nebo s praporkem a dvacítkou. Podporovat šikanátory se nikdy dlouhodobě nevyplatí a to ani Číňany.

mimochodem

Samozrejme, je to jeho vec. A soucasne je kazdyho vec – ci uz zakaznika aktualniho, nebo potencialniho – jestli povazovat dodavatele, ktery tohle udela, za spolehliveho a duveryhodneho, ci nikoliv. Srovnejete se zminemym pristupem, ktery aplikuje AZD, tedy: 1) stahujeme veskere nase nabidky na dalsi nove projekty ci zlepsovani az do doby, nez … a soucasne 2) nutny servis v souladu se smlouvami musi byt proveden, protoze delame do bezpecnosti a co bychom to byli za dodavatele, kdyz mame nasmlouvanou instalaci a udrzbu a najednou bychom se jim na udrzbu vykvakli… To je naprosto v pohode a reputace spolehliveho dodavatele… Číst vice »

hank

Nejsme ve sporu. Kšeft je často tanec mezi vejci. Snad nejsou ve vedení AŽD úplní pitomci, aby řádně nezvážili všechna pro a proti. To rozhodování jim nezávidím. Sám jsem strávil několik let v exportním prodeji strojního zařízení do dost hnusných teritorií (mj. na Střední Východ včetně embargovaného Íránu) a živě si to umím představit. Navíc nepochybuju o tom, že se jim do toho snaži kecat i politici. Nechtěl bych být na jejich místě. (BTW, můj tehdejší chlebodárce v té době prodával i do Ruska, na Ukrajinu, do Běloruska a Uzbekistánu… Jeden čas bylo Bělorusko – počítáno přes tržby a cash-flow… Číst vice »

Frantisek

To je ovšem riziko obchodování. Bohužel tu máme systém, který nás tímto směrem tlačí. Ne, že by jiné byly nutně lepší, ale…

hank

Zatím (?) nemáme na výběr. (Rusko a Čínu za alternativy nepovažuji.)

Štěpán

Myslel jsem, že moderní zabezpečovací zařízení primárně zvyšuje propustnost tratí a v případě jeho poruchy je bezpečnost zajištěna jiným způsobem…
Právě menší propustnost tratě by mohla zpomalit postup ruského vojska, což je žádoucí pro všechny příčetné Evropany.

Gwann

Kšeft nadevše. Však on nám ten kapitalista proda i spagat na kterém ho obesime

Marana_CZE

Tak o image firmy se bát v Česku nemusí, díky milované Skáze Železnic tady mají monopol… Ale co už, vpodstatě takové skvělé firmy jako AŽD včele s Chrchlem, teda Chrdlem měli jistou image už dřív :)). Tak nezbývá než doufat, že kvalitní zabezpečení od této firmy bude fungovat stejně kvalitně jako v Česku a zablokuje tak běloruskou železnici :))

Gwann

dojemná argumentace, že pokud to nedodá AŽD, dodá Rus mi připomíná…obdobné brečení různých dodavatelů strojírenského vybavení, co jsem potkal od konce února.

chápu, že je štve, proč máme dodržovat sankce my, když je nedodržovali francouzi, němci a italové.

není to ale řešení….

naopak je řešení udělat smrtelným problém těm, co sankce nedodržují.

Pražák

Nechci se jich zastávat, ale oni žádné sankce neporušují. Můžete jim vyčítat morální stránku věci, ale nikoliv tu právní.

Gwann

Já narážel na ty strojírny. Ale nebylo to asi úplně zřejmě. Azd mne baví především tím brekem. Běloruské sankce neznám, takže nevím, co se tam může nebo ne.

Ale do Ruska by ruským železnicim dodávat dle mého nesměli, tam je nejspíš freeze all assets. Taky proto museli prodat v dubnu GEFCO.

Brumla

Zkuste někdy uživit firmu Vy kecale. Vysvětlujte zaměstnancům, že je musíte propustit, protože si nějaký Gwann na internetu nepřeje jejich práci v Bělorusku. Že tam budou místo naší firmy americké, německé a francouzské firmy Vám nevadí, co?

Gwann

Každý se rozhoduje za sebe. A ti, kteří vědomě podnikali v Rusku…budou asi mít smolicka a budou brzy bez firem. Navíc budou i vysvětlovat, proč vybavovali všelijaké fabriky…které vyrábějí zbraně, co zabíjejí Ukrajince a míří na nás. Ani v jednom případě je nelituji. A kecy o tom, že oni jinak nemohli a aby bylo hlavně na chlebíček…mají vyčtene z slabikáře kolaborace. PS: optejte se v mnoha bankách, co jim udělala s jejich sestrami a dcerami v Rusku centrální banka…prostě jim je reálné sebrala. Tudíž hra na nějaké obchodní styky s touto říši zla, jsou už jen utopie. Vždy to tam… Číst vice »

blue

Panejo, vy jste snad ještě větší štváč než všichni ostatní dohromady. V Rusku podnikali všichni, včetně nadnárodních koncernů. Budeme likvidovat VW, Renault, PSA…

Gwann

Nemusíme je hned všechny likvidovat. Jen až se prolatne co v jaké zbrojovce je za obráběcí stroje, tak to stojí za důrazně debatu s dotyčnymi vytecniky.

Automobilky předpokládám nedodavaly zboží dvojího užití…do zbrojovek.

Gwann

Pro ty „běžné “ podnikatele v Rusku taky mám pouze omezené pochopení. Nejpozději od roku 2014 všichni věděli, s kým mají tu čest. Že z toho nevzali poučení, jejich problém. A k mému válečném stvactvi – když zjistím, že spolupráce s dotycnym nefunguje, neboť dotycne lze, podvádí, krade a vraždí, tak nebudu chtítns ním spolupracovat jakkoliv dále ale ank si s ním změřit pindika. Preferuji izolovat ho co nejdále a být na něm závislý co nejméně. A neprodat mu anj sklenici vody. Říká se tomu poučení z minulých chyb. A prý se to celkem osvědčilo. Z války jen příliš nešťastných… Číst vice »

Brumla

Promiňte, ale měl jste úraz hlavy? Američané vyvraždili 100 milionů indiánů, rozvrátili Koreu, Vietnam, Lybii, Sýrii, bombardovali Jugoslávii/Srbsko ochuzeným uranem atd, jejich korporace okrádají menší firmy naprosto běžně a nikdo žádné ekonomické sankce proti nim nezaváděl, nikdo je nevylučoval z Olympiád, z MS, … Jakože američané vraždit civilní obyvatele můžou a je to v pořádku? A když jde Rus dle jejich slov vyčistit fašistickou líheň tak sankce? Proč se neměří všem stejně? Ještě si dovoluji upozornit, že kdyby Sověti nezasáhli v letech 1941-1945 proti fašistickému německu, tak bychom my ja Češi už vůbec neexistovali. Troška sebereflexe by neškodila.

hank

Je tam několik nepřesností.

Například Koreu rozvrátily společným úsilím oba korejské státy, na jedné straně OSN (bez SSSR, který ji tehdy bojkotoval) a na druhé straně Čína podporovaná SSSR. To, čemu se dnes říká korejská válka, zahájila svým útokem severokorejská armáda, takže objektivně byla agresorem KLDR.

Srbsko nikdo ochuzeným uranem nebombardoval, protože ochuzený uran se používá jako materiál pro výrobu plášťů protipancéřové munice.

„…jejich korporace okrádají menší firmy naprosto běžně…“
Například?

„Jakože američané vraždit civilní obyvatele můžou a je to v pořádku?“
To tam je někde napsáno?

Gwann

a oni zase bijou černochy…. 1) 100 mio indiánů tam rozhodně nežilo. a jestli jste si nevšiml, tak pogromy na indiány nikdo cca 130 let nepořádá, jakkoliv to co se událo je šílené. mimochodem v rusku kolem roku 1900 pořádali hromadné pogromy na židy se stovkami tisíc mrtvých. mimochodem ukrajinský holodomor 30. let je jedna z největších prasečin…. 2) k WW2 – jo a proto aby nás mohli uchránit, tak dokud na něj Adolf nevytáhnul, tak mu hezky dodávali suroviny…a předtím píchli kudlu polákům do zad, povraždili 20-30tis jejich zajatců, zaútočili z vyfabrikované záminky na finsko, ukradli rumunsku moldávii, obsadili… Číst vice »

Georg

ten dlabaja je opravdu dojemnej.

David

Hnus, doufám, že si za ty krvavy peníze aspoň koupi něco hezkeho!

Marana_CZE

Kupku nebo Svobodu třeba?

erik127

Slysel jsem ze Kupka do bourani monopolu neni nijak zhavej 🙁

erik127

Slysel jsem, ze Kupka neni do bourani monopolu AZD nijak zhavej 🙁

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Tak nevymetli ani Manekýna, ani Sosnu, ani Hořelicu.
Co k tomu říct víc?

Gwann

Inu, asi mu bylo doporučeno neborit existující struktury…a toky..