egoe-plus
Dopravci Nákladní doprava Železnice

AWT obnovila zpustlé depo v Lovosicích jako základnu pro Čechy

Nové depo AWT v Lovosicích. Autor: AWT
Nové depo AWT v Lovosicích. Autor: AWT

Železniční dopravce Advanced World Transport (AWT) získal nové lokomotivní depo a opravnu vozidel v Lovosicích. Firma v okrajové části města zprovoznila nové zázemí ve zpustlém prostoru, který už v minulosti železničním depem býval. AWT jej odkoupila od Českých drah.

Společnost od počátku letošního roku prováděla rozsáhlou rekonstrukci areálu, jejíž součástí byla například oprava kolejí, haly pro údržbu lokomotiv a vozů, zprovoznění točny a celková rekonstrukce administrativní budovy. Depo a opravna bude sloužit údržbě flotily AWT i externích zákazníků.

AWT, která je součástí skupiny PKP Cargo, tak disponuje v republice sedmi depy. „Nyní se na mapě center údržby v rámci společnosti nově objevuje také město Lovosice, které se pro společnost stává klíčovou lokalitou pro údržbu lokomotiv a vozů v rámci Čech,“ uvedl generální ředitel AWT David Kostelník.

Otevření depa a opravny předcházela dvouletá příprava projektu. Podle Kostelníka šlo mimo jiné o to, aby se lokalita opět „stala živou a pěknou částí města.“

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin.dilli

Bude zajímavé sledovat provoz v depu. Vzhledem k nedostatku zaměstnanců ve všech depech AWT, po údržbě vlastních loko 74x, 753 a těch pár elektrik se toho prostoru pro další zákazníky bude hledat těžko. Snad tam bude více zaměstnanců než v LD Trmice.

Karel

ano, pořídili si opravnu kam se nevejde ani jedna z lokomotiv, které vlastní, délka vnitřních kolejí byla vystavěna na HDV ř.810, lokomotivy současného majitele jsou jaksi delší, v zimě to bude určitě zajímavé.

Stepan

pred nejakou dobou zde byla odstavena vozidla ZMZ

železničář v důchodu

Ano, pokud vím, bylo tomu tak (do doby prodeje areálu) …

K.S.

Ještě mne napadlo, kdyby se někomu nechtělo to depo hledat, myslím že je to toto: 50.5213339N, 14.0426864E (jiné podobné jsem v Lovosicích nenašel) Myslím si že je to pozitivní správa a náznak toho že by se mohla situace na železnici zlepšovat, přinejmenším to znamená že soukromí dopravci v nákladní dopravě, přinejmenším někteří, nebojují o přežití, ale jsou přinejmenším stabilními společnostmi, které se snaží o větší nezávislost vlastními kapacitami. Ze zprovoznění dep mohou těžit možná i další dopravci, pokud dojde k patřičným dohodám.

Paddy

PetrR. Aby ses s tim svym RJ nepodelal. Oni urcite vedi co budou v tom depu delat a necekaji na tvoje nabidky.

Petr.R

přečti si článek třikrát po sobě a najdi tam slovo externí. Měj se a nauč se přemýšlet. Kdybys byl co k čemu, tak napíšeš nějakýho dopravce co má stejný lokotky jak AWT.

Pibik

Krásně je vidět, jak to ČD vedly, ono i pustina pro soukromníka je cenná, pro stát i exkluzivní zboží jsou schopní zdevastovat.

K.S.

Situace nemusí být tak černobílá, bůh ví kdy toto malé depo bylo postaveno (má tedy 8 stání, ale jinak nic moc dalšího) , navíc je mimo stanici, takže pro ČD nemuselo být vůbec efektivní, změnily se od doby kdy je postavili dost oběhy vlaků, rychlosti atd. Navíc to vypadá jako zbytek mnohem větší stanice z minulosti, ze které je dnes jenom zastávka. (A ano na té trati, jak ji nikdo nechce opravit protože se sesul svah.)

on

Že by ČD mělo depo o dvě stanice vedle, takže bylo dost luxusní držet si dvě tak blízko sebe?

Apollo 17

To depo pro ČD bylo nepotřebné.Tak ho prodali.Podobně bylo zrušeno v severozápadních Čechách mnoho dalších dep,která již nejsou potřebná.
Mimo Lovosic jsou to Teplice-prodáno soukromníkům.
Louny-velmi omezeně fungují.
Žatec-zbouráno
Chomutov-Prodáno Národnímu muzeu
K.Vary-zbouráno
Sokolov-ruina
Lužná-Depo historických vozidel

Petr.R

můžou udělat servisní nabídku rj.

Jaroslav Hrubý

Petře, chtěl jsem vás poprosit (nechci vám mluvit do toho jak a co píšete), abyste alespoň omezil psaní zbytečných komentářů a psal hlouběji, nebo nepsal nic. V každých komentářích na zdopravy.cz (mám je rád, je tu mnoho ostatních chytrých a přínosných názorů) narazím na vaší „chytrou“ glosu, komentář nebo názor. Pokud se máte potřebu vyjadřovat (chápu) , berte prosím ohled na ostatní uživatele (i třeba jen na mne) a šetřete jejich čas při čtení tak přínosného webu, jakým zdopravy.cz. Moc vám (alespoň na sebe) děkuji. Jaroslav Hrubý, jaroslav@ceskava.cz PS: už dlouho se říká „Když nemůžeš nebo neumíš říct nic chytrého… Číst vice »

Petr.R

vy se asi neživíte rukama a chci se zeptat, kdo Vám ty peníze dává, ale nic…. V dopravě je opravna poměrně drahá věc a hledají se využití opravárenský kapacity kde to jen jde nebot u soukromníků se na peníze nečeká, tam se čeká jak ty peníze vydělat a podle vašeho mínění nemá co awt hledat někoho, kdo by jim přinesl práci. Pochopte to, že v dělnické sféře se tak nemluví jak píšete vy. Určitě jste měl blbý den, možná jste neměl servis doma a jste rozrušen. AWT má stejný lokotky jak RJ a tak musí mět vybavení a dělníky.

Tomas Valenta

Pochopil jste to, Petre, spatne. Pan Hruby Vas pozadal, zdali byste mohl prestat ke vsemu komentovat, pokud k tomu nemate co rict. Pan Hruby navic vystoupil z anonymity a uvedl e-mail pro pripad, ze byste chtel o jeho nazoru diskutovat primo s nim. Vy se schovavate za internetovou prezdiveckou a jeste tady melete bolsevicky hovadiny ve stylu „kdo Vas plati“ ? To je trochu silny nevychovani i na delnase a dost hruby poruseni slusnosti na internetovy diskusi. Tvrzeni „vy se asi nezivite rukama“ s tim souvisi jak? Nebo jste snad fakt komous ci jina pochybna existence? Ja se taky primlouvam… Číst vice »

Martin1

Inu, zdůraznil bych ještě jednou to PS: … snad jste příspěvek p. Hrubého dočetl až do konce.

Mirek

Proboha už mlč.

TrainDriver

Už vidím, jak žltý kokút zajíždí do Lovosic, prakticky úplně mimo všechny svoje trasy…..

Petr.R

pro smluvní opravu to není problém.