Alstom získal typové schválení pro TRAXX MS3, ČD Cargo a RegioJet čekají na poslední razítko

Lokomotivy Bombardier TRAXX MS3 v barvách ČD Cargo na železničním zkušebním okruhu ve Velimi. Foto: ČD CargoLokomotivy Bombardier TRAXX MS3 v barvách ČD Cargo na železničním zkušebním okruhu ve Velimi. Foto: ČD Cargo

ČD Cargo od začátku roku nasadí nové lokomotivy hlavně na mezinárodní výkony.

Společnost Alstom získala včera od Evropské železniční agentury ERA typové schválení pro nové lokomotivy TRAXX MS3. Dopravci ČD Cargo a RegioJet tak mohou brzy ukončit jejich zkušební provoz.

O vydání typového schválení informoval jako první Železniční magazín. Oznámení o schválení přichází v době, kdy probíhá i soutěž na nové lokomotivy pro České dráhy, kde se Alstom právě s tímto typem o zakázku uchází.

Rozhodnutí se týká schválení provozu v Česku, Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Současně došlo ke schválení pro prvních 25 strojů českých dopravců: 388.001 – 010 ČD Cargo a 388.201 – 215 RegioJetu.

Zkušební provoz bude ukončen rozhodnutím Drážního úřadu v ČR. Poté dojde k předání lokomotiv,“ řekl předseda představenstva ČD Cargo Tomáš Tóth. Dopravce s nimi počítá od počátku příštího roku na mezinárodní výkony, zejména do Německa. První lokomotiva TRAXX MS3 se u ČD Cargo objevila už v prosinci 2019.

ČD Cargo má deset těchto lokomotiv, letos si objednalo dalších deset. RegioJet má aktuálně patnáct těchto lokomotiv, ještě letos převezme další tři. „Lokomotivy TRAXX se stávají páteří flotily hnacích vozidel dopravce RegioJet a podpoří jeho rozvoj na dalších trasách. Plánujeme další dodávky – součástí smlouvy je opce na několik desítek dalších těchto špičkových lokomotiv,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Tagy alstom ERA Traxx MS3
31 komentářů