Letecké společnosti Letectví

90 zrušených letů denně. American Airlines vymazaly MAXy z letového řádu na měsíc

Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing
Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing

Největší aerolinky světa nepočítají až do 24. dubna s provozem letadel Boeing 737 MAX. American Airlines dnes oznámily, že kvůli uzemnění 24 letadel tohoto typu musí rušit až 90 letů denně.

O dalším provozním opatření dnes informovaly American Airlines v krátkém tiskovém prohlášení. „Proaktivním rušením těchto letů jsme schopni poskytnout cestujícím lepší servis s možností překnihovat je na jiný let,“ uvedla firma v prohlášení.

American Airlines jsou s 24 letadly Boieng 737 MAX společně s Air Canada druhým největším provozovatelem tohoto letadla, která po nehodě Ethiopian Airlines před dvěma týdny nemohou létat.

Air Canada tento týden uvedly, že nepočítají s návratem do provozu dříve než na začátku července.Firma kvůli tomu zcela zrušila některé linky, snaží se výpadek nahradit jinými stroji i službami jiných dopravců.

Southwest Airlines už o víkendu jako největší provozovatel těchto letadel začaly přesouvat letadla na pouštní letiště Victorville na jihu Kalifornie, což značí zřejmě dlouhodobější odstavení.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karel
Host
Karel

Uvidíme, jak to s Maxíkama bude – v poslední době se už nezpochybňuje jen MCAS, ale i celý systém certifikace v USA, malé domů mezi Boeingem a FAA. Kladou se otázky, jak může být certifikace funkční pokud ji provádí osoby v otevřeném střetu zájmů, jestli je přípustné, aby FAA ochraňovala ekonomické zájmy Boeingu víc, než bezpečnost cestujících apod. To co se děje už roky v západní společnosti (ztráta moci státu ve prospěch korporací a neziskovek) se najednou provalilo v letectví, kde jsou lidé jaksi citlivější. Že se třeba schvalují léčiva na základě dat od farmaceutických společností, nikoho moc nevzrušuje. Já… Číst vice »

Yellowhammer
Host
Yellowhammer

Překnihovat jo, to je asi dobrej translator 😂

Jen tak
Host
Jen tak

Preknihovat je cesky, bezne pouzivany, terminus technicus.