Letecké společnosti Letectví

90 zrušených letů denně. American Airlines vymazaly MAXy z letového řádu na měsíc

Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing
Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing

Největší aerolinky světa nepočítají až do 24. dubna s provozem letadel Boeing 737 MAX. American Airlines dnes oznámily, že kvůli uzemnění 24 letadel tohoto typu musí rušit až 90 letů denně.

O dalším provozním opatření dnes informovaly American Airlines v krátkém tiskovém prohlášení. „Proaktivním rušením těchto letů jsme schopni poskytnout cestujícím lepší servis s možností překnihovat je na jiný let,“ uvedla firma v prohlášení.

American Airlines jsou s 24 letadly Boieng 737 MAX společně s Air Canada druhým největším provozovatelem tohoto letadla, která po nehodě Ethiopian Airlines před dvěma týdny nemohou létat.

Air Canada tento týden uvedly, že nepočítají s návratem do provozu dříve než na začátku července.Firma kvůli tomu zcela zrušila některé linky, snaží se výpadek nahradit jinými stroji i službami jiných dopravců.

Southwest Airlines už o víkendu jako největší provozovatel těchto letadel začaly přesouvat letadla na pouštní letiště Victorville na jihu Kalifornie, což značí zřejmě dlouhodobější odstavení.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

Uvidíme, jak to s Maxíkama bude – v poslední době se už nezpochybňuje jen MCAS, ale i celý systém certifikace v USA, malé domů mezi Boeingem a FAA. Kladou se otázky, jak může být certifikace funkční pokud ji provádí osoby v otevřeném střetu zájmů, jestli je přípustné, aby FAA ochraňovala ekonomické zájmy Boeingu víc, než bezpečnost cestujících apod. To co se děje už roky v západní společnosti (ztráta moci státu ve prospěch korporací a neziskovek) se najednou provalilo v letectví, kde jsou lidé jaksi citlivější. Že se třeba schvalují léčiva na základě dat od farmaceutických společností, nikoho moc nevzrušuje. Já… Číst vice »

Yellowhammer

Překnihovat jo, to je asi dobrej translator 😂

Jen tak

Preknihovat je cesky, bezne pouzivany, terminus technicus.

Yellowhammer

Jestli jo, tak je to pro mě novinka, já vždy let jen přebookoval 🙂

Martin

překnihovat je normální slovo, které se běžné používá, třeba i v handlingový společnostech