egoe-plus
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Lidé

10 % úrok a sleva na letenky. Václav Fischer začal nabízet dluhopisy pro svůj návrat

Nová podoba letadel airFischer. Foto: airFischer
Nová podoba letadel airFischer. Foto: airFischer

Deset milionů korun chce získat od investorů Václav Fischer pro start svého cestovního byznysu v Česku. Na svých stránkách, kde dosud píše hlavně o projektu letecké společnosti air Fischer, začal nově nabízet investici do vlastních dluhopisů.

Výnos z emise je určen k  rozvoji společností Václava Fischera v České republice. Je určen zejména na rezervační systémy, vybavení kanceláří v Praze, Pardubicích a Brně a financování činností nutných k zahájení provozu air FISCHER  a FISCHER Agency,“ uvedl Fischer na stránkách. Podle něj není výnos určen na pořízení letadel.

Dluhopisy jsou splatné na konci příštího ledna. Kromě velkorysého úroku 10 % nabízí Fischer ještě slevu na letenky podle počtu zakoupených dluhopisů a objemu. Nominální hodnota dluhopisu je 10 tisíc korun.

Fischer uvádí, že ručí svým majetkem, neuvádí ale jeho hodnotu. V minulosti řekl, že v Česku byl o svůj majetek okraden, proto se s Českem ještě soudí v několika arbitrážních řízeních. Naposledy státu nabídl smír výměnou za zaplacení desetiny požadované částky.

Fischer na dotazy Zdopravy.cz odpověděl, že se vyjádří ve zprávě do ČTK. Redakce Zdopravy.cz se ho dotazovala například na to, proč nevyužije raději levnější bankovní financování.

Podle mluvčí České národní banky Denisy Všetíčkové je objem dluhopisů takový, že nepodléhá zákonu o podnikání na kapitálovém trhu. Zákon řeší dluhopisy o hodnotě vyšší než milion eur. „Na tuto nabídku dluhopisů se vztahuje výjimka z aplikace režimu veřejné nabídky a prospektu cenného papíru zakotvená v zákoně o podnikání na kapitálovém trhu,“ řekla Všetíčková.

ČNB vydala dokument Desatero pro investora do podnikových dluhopisů, v kterém radí, jak postupovat při investicích do menších emisí. „Investor by měl být velmi obezřetný zvláště v případech, jeví-li se nabídka na první pohled velice výhodně, například pokud je nabízen dluhopis s velmi vysokým výnosem,“ radí například ČNB.

Fischer o svém návratu na český trh mluví od loňského roku, zatím zůstalo ale jen u slibů. Na stránkách ale zveřejnil i svůj obchodní plán. Poslední verze je, že začne létat od příštího podzimu. Za čtyři měsíce má přepravit 40 tisíc cestujících, za celý rok 2020 275 tisíc cestujících.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tommy

Slovo dluhopisy nemůžu už ani vidět. Úrok 10%??? Hm zajímavé. Přečtěte si něco na Rizikovedluhopisy.cz a pak investujte….

Capitann

tak nakoupeno za 1 mil Kč. pevně věřím Vaškovi a jeho týmu a do budoucna jistě zvažuji další významnou investici.

tomáš

Co na to psychiatři?

Petr

„Investor by měl být velmi obezřetný zvláště v případech, jeví-li se nabídka na první pohled velice výhodně, například pokud je nabízen dluhopis s velmi vysokým výnosem,“ radí například ČNB. …Opravdu rada nad zlato,co by si bez vás,milá ČNB,investoři počali 😀 …

Jen tak

Tak vzhledem k poctu exekuci… financni inteligence je dost mizerna. Takze opakovani matka moudrosti

mfr

poraďte mu někdo Zonky 🙂

Adam

Od lidí (Kellnera) pro lidi 😀

Nekdo

tak za posledni pulrok nebo kolik zkrachovalo v Evrope tusim jedenact aerolinek a nekolik dalsich je v docela velkem prusvihu. ale Fisher, to je koumak, ten na ne vsechny vyzral. zalozi ajrolinku, a davam tomu rok, maximalne dva prijde zebrat krachujici Lufthansa, aby je milostive pripojil do dve firmy. takovy format to je!

Roman

Bude z toho jen další arbitráž. Česko zase neochránilo jeho investici.

DPDP

Hmm tak v bance za nižší úrok mu nepůjčí, tak vydává dluhopisy. ;-(
Ty když nebude moci splatit tak řekne jen sorry, nevyšlo to .
A chudák investor nedostane nic, nebo malou část peněz.
V USA se tomu říká prašivé dluhopisy 😉

Karel

Za dluhopisy ručí VF svým majetkem. Netuším, jestli něco konkrétního vlastní, dluhopisy chce vydat v celkové výši 10mil . Potenciální zájemci si to musí zvážit. Nazývat to apriory prašivými rukopisy je nevkusné, i když třeba nákup nikomu nedoporučujete. Všimněte si, jak pan Sůra opatrně našlapoval aby se nedostal přes hranu žalovatelnosti 🙂

Jen tak

Jak pisu vys… vzdy se najde dost … hlup*ku, kteri skoci na vsechno.

Jste mezi nimi.

karel

Nemám v úmyslu si dluhopisy kupovat, ale považuji za nevkusné toto své mínění vylepovat na každý kandelábr. A hanlivě se titulovat jen proto, že nejsem dost arogantní? Není to už hodně za hranou?

Michal

Deset milionů korun jsou určitě peníze na rozjezd cestovky a aerolinky… to je spíš kapesné pro Fischera na dva roky…

Filip

ono je to spíš pro pro získání důvěry trhu než pro získání velkého objemu peněz

T.H.

No anebo můžete ty peníze hodit do kanálu, vyjde to zhruba nastejno 🙂

Jindra Kovář

Rád připojím číslu svého kanálu pro potencionální investory 😀

Čobol

Je potřeba portfolio diverzifikovat. Půlku Fischerovi, půlku Leošovi…

Michal

Nezapomínejte na autobusy. Nějaký chlápek jezdí ojetým Neoplanem z Hrčavy do Brna. 🙂