Dopravci Železnice

ČD Cargo vydá další dluhopisy, použije je na nákup nových nákladních vozů

Lokomotiva 750 společnosti ČD Cargo na trati mezi Libercem a Turnovem u Dlouhého Mostu. Foto: Jan Sůra
Lokomotiva 750 společnosti ČD Cargo na trati mezi Libercem a Turnovem u Dlouhého Mostu. Foto: Jan Sůra

Společnost ČD Cargo vydá do poloviny roku novou emisi dluhopisů v hodnotě až jedné miliardy korun na pět až deset let. Plán už prošel představenstvem a dozorčí radou.

„Dluhopisy budou využity především na pořízení nových nákladných vozů,“ řekl předseda představenstva Ivan Bednárik. Podle něj by mělo jít například o nákup nových kontejnerových vozů řady Sggrrs, menších kontejnerových vozů Srns (s) a další dílčí modernizace a opravy nákladních vozů.

Podle Bednárika nová emise vychází ze schváleného podnikatelského plánu. „Ve střednědobém horizontu zajistí obnovu a udržitelnosti vozidlového společnosti,“ dodal Bednárik.

Firma se podle něj rozhodne o celkové emisi podle nabídek, splatnost plánuje mezi pěti až deseti lety. Emisi chce mít hotovou do poloviny roku.

V případě aktuálně soutěžené dodávky nových interoperabilních lokomotiv má ČD Cargo v plánu využít zpětný leasing.

2 komentáře

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter