cargo

ZSSK a PKP InterCity spustí nový rychlík ze Žiliny k Baltu

Osobní vůz ZSSK. Ilustrační foto: ZSSKOsobní vůz ZSSK. Ilustrační foto: ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádí od nového jízdního řádu nové přímé spojení Žiliny s Baltským mořem. Nový rychlík Rozewie spojí

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádí od nového jízdního řádu nové přímé spojení Žiliny s Baltským mořem. Nový rychlík Rozewie spojí Žilinu s Gdyní. On-line jde koupit jízdenky zatím jen na vnitrostátní úsek v Polsku.

Zahájení provozu nového vlaku oznámila ZSSK v tiskové zprávě. Podle nich bude spoj provozovaný v komerčním režimu mimo objednávku státu i na základě velké poptávky z polské strany. Vlak bude složen z vozů na sezení, lehátkových vozů i vozu na přepravu jízdních kol.

Ze Žiliny má jezdit každý den v 16:27 a a příjezdem v 6:33 do Gdyně, zpět jede ve 21:17, v Žilině je v 11:44. Vlak je trasován přes Zwardoň. Přes Polsko jede  do své cílové stanice poměrně velkou oklikou přes Katovice, Vratislav a Poznaň.

Jízdenky zatím nejde na celou trasu koupit. „Zatím není zapracované do rezervačního systému. Rozhodnutí Dopravního úřadu jsme obdrželi až v pátek 6. prosince. Vlak zavedeme do prodejního systému v nejbližších dnech,“ řekl mluvčí ZSSK Tomáš Kováč.

Kromě nové linky ZSSK ještě rozšíří ve směru do Polska vlaky na lince Poprad-Tatry – Muszyna o provoz přes zimní turistickou sezónu.

Tagy PKP Intecity Rozewie Top Železničná spoločnosť Slovensko Žilina - Gdynia ZSSK
28 komentářů