Značka poslední záchrany už je na všech vytipovaných dálničních sjezdech

Značka STOP PROTISMĚR. Pramen: MDČRZnačka STOP PROTISMĚR. Pramen: MDČR

Značka „STOP PROTISMĚR“, jinak též úředně označená kódem IP22, už je osazena na všech dálničních sjezdech, které vytipovala policie. Oznámil

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin V.

Za rok bych čekal nějaký statisticky relevantní výstup, zda po této (podle mne pozitivní) změně jízd v protisměru ubylo, a o kolik.

Liberal shark

No sláva. A ani to nebolelo ;-).

Franz

Tak značka zákaz vjezdu tam byla vždycky. A tu kdo nezná, ať radši vrátí papíry

Modré zábradlí

Jenom doufejte, že je stihne vrátit dřív než vás v protisměru trefí.

Jarda

To že se člověk dostane do protisměru, tak není vinou toho, že tam chybí značka. To je vinou toho, že papíry dostane každej debil, resp. může řídit kdokoliv, komu se nevyplatí jít z krchova domů.

Jiří Kocurek

Dost často se stává, že do protisměru vjede starý pán. Starý pán dělal řidičák v 60. či 70. letech. Že by to už tehdy dávali každému debilovi? Nejspíš ano, protože jinak by chybovat nemohl v neznámém úseku.

A.R.

A za dob starého pána nebyly jednosměrné vjezdy a výjezdy na dálnici? Pokud někdo vjede do protisměru a není to každý druhý, tak by prostě měl vrátit řidičák.

Anonym

Nebyly, stále jezdí řidiči, kteří v autoškole dálnici zažít nemohli.

mgr.pavel

U vjezdu do protisměru na kterou dálnici chybí cedule „jednosměrná ulice“, prosím?

A jednosměrky zde snad byly už i tehdy..

Jiří 2

A to je má omlouvat v případě, že jízdou v protisměru někoho ohrozí nebo dokonce zmrzačí? On v autoškole dálnici neměl, ten může jezdit v protisměru?

A.R.

No a?? To má být jako nějaký rozumný důvod??

Y.K.

Ta značka tam ale není proto, aby neodbočil, ale dát informaci, že blbě odbočil. Ono se jaksi v protisměru značky neosazují, takže pak už není žádného varování, jak se někdo dostane do protisměru.

Slota

Proto dali řidičák pravděpodobně i tobě.

Martin V.

Někdy může být důvodem i neznalost místních poměrů v kombinaci s neintuitivním dopravním značením. Třeba v Praze-Libni při odbočování doleva z Prosecké jsou dva pruhy, kde z toho levého lze odbočit jen směrem na Balabenku a z toho pravého jen do Povltavské. Já to tam trochu znám, takže vím, že když pojedu tím pravým pruhem doleva, tak mi tam s velkou pravděpodobností někdo frkne těsně před auto, když na poslední chvíli zjistí, že jede jinam než chtěl. https://mapy.cz/letecka?x=14.4769763&y=50.1117486&z=19&l=0 Já ty pitomce, co najedou na dálnici do protisměru nechci omlouvat, jen doufám (i ve vlastním zájmu), že zlepšením značení se jim… Číst vice »