Zloděj vytrhal dráty a vyřadil z provozu tři přejezdy na Liberecku

Vykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČRVykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČR

Případ si pro jeho závažnost převzala služba kriminální policie, která se obrátila s žádostí o pomoc i na veřejnost.

Zpět na článek
73 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Prager

Evropu ze všeho nejdřív zahubí pseudohumanismus, hyperkorektnost, green deal a Greta Thunbergová. Odstřel škodné je dnes prostě problém … A teď mě pojďte šmelcovat a mínusovat. 😉

MTl

Nejhorší je že se obvykle takový zloděj háji, že nezpůsobil nebezpečný stav na přejezdu protože kradeží uvedl přejezd do výstrahy a tak nemohlo dojít k ohrožení aut.
Vím z vl. Zkušenosti. Ukradl jen jedno ze dvou paralelních lan a tím vlastně neomezil funkci pzz.

ABC

Inu, pokud z něj neukradl ten kříž tak je přece přejezd pořád zabezpečený, ne. Tedy pokud na něm nebliká bílá, ale podle některých zde ani to nic pro řidiče neznamená.

Leinad

Jsou tu takoví, kteří i v případě pozotivky dávají vinu řidičovi.

Jiří Kocurek

A brali by jim řidičáky, pokud před přejezdem s blikající bílou nezastaví, když se blíží vlak. Protože jejich „výklad“ zákona je zákonnější než zákon. Podobost papežtějším papeže zcela srovnatelná.

Tomáš679.2

To že bliká bílá nic neznamená. Však ono se správně říká „důvěřuj, ale prověřuj.

M19

A to, že na semaforu svítí zelená také nic neznamená, že? Stejně jako na návěstidle, ne?

Tomáš679.2

Tak bílé světlo říká, že řidič na přejezd může vjet, i když se blíží vlak a nebo je slyšet houkání. Ovšem řidič se má rovněž přesvědčit, že tento přejezd může bezpečně přejet. Světelnou křižovatku také nepřejíždím bez toho abych zpomalil.Takových nehod již bylo kdy někdo na zelenou ve městě vjel do křižovatky a vjel do cesty majákům, protože neslyšel houkání. Ve městě v zástavbě totiž houkání slyšet můžete, ale je dost obtížné zjistit kde se zdroj nachází. Prostě opatrnosti není nikdy dost. Přejezd také nesmíte přejíždět 90km/h. Proč asi?

Tomáš679.2

Jaká je pravděpodobst, že do vašeho auta při cestě po silnici narazí bermotorové letadlo? Minimální. A přesto se to možné a můžese to stát. Stejně jako je možné, že i když bude blikat bílé světlo může se k přejezdu blížit vlak. A ne proto, že je v sousedství přejezdu nádraží a že se tam zrovna posunuje.

Tomáš679.2

*bezmotorové

Tomáš679.2

Ano, je zabezpečený. Na mnoha přejezdech bílé světlo osazeno je a přesto nebliká. To však nic nemění na tom, že ten kdo narušil činnost zabezpečovacího zařízení zaslouží trest.

scaramouche

jo zlate ceske rucicky ty umi jen krast :DDDDDD ten blbecek to urcite nekde streli jen proto aby si koupil basu lahvacu a vylil si drzku… stydim se za cesko krast a ohrozit tim lidi to je opravdu material!

Leinad

Myslíš že jinde se nekrade?

Ondřej

Jakož? Vy kradete?

Ondřej

Jakto, ne jakož…auto ”correct”

Adam

By mohli začít používat nějaké antivandal transformátory.

Gwann

Třeba…bez měděných vodičů? Třeba s plastovým vláscem? Jen to by asi nefungoval…

Jiří Kocurek

Že by tam byl místo trafa spínaný zdroj? To by možná šlo, jenže Ferro „Chmaták“ Kuprum je tak chytrý, že si na něj nepřijou. On tu měď najde, kde ji schovali… a přitom to rozmlátí 🙁

Martin

Prosím popište mi jak stykové transformátory v kolejových obvodech nahradíte tím spínaným zdrojem?😂 ….. Ale v pohodě, nerýpu…taky jsem ten článek nejdříve nečetl.🙂

Jiří Kocurek

Úvaha byla následující: Když se dá použít polovodičové řízení (spínaný zdroj) pro 3000 V napřímo, tak pro 48 V nebo kolik je v kolejových obvodech, by to možná šlo. Nevím jak moc „hladký“ musí být průběh napětí/proudu v K.O.

Martin

Jste si jistý, že víte jak funguje a k čemu se používá stykové trafo? Tam nejde o žádný zdroj napájení pro něco… Je to trafo s vyvedeným středem u jednoho vinutí. Každou polovinou tohoto vinutí připojeného ke kolejím prochází polovina trakčního proudu, tím vyvedeným středem pak prochází celý trakční proud k druhému trafu, které je umístěné za přerušením kolejnic. K druhému (oddělenému) vinutí jsou pak připojeny ty signalizační a zabezpečovací obvody. Je to něco jako se používá (používalo) fantomní vedení. Účelem tohoto není něco napájet, ale oddělit galvanicky ty signalizační obvody od silových a trakční proud přenést přes přerušení kolejnic.… Číst vice »

Martin

Mimochodem, nejsem si jistý, tady mě někdo doplní, ale myslím, že i na neelektrifikovaných tratí jde jeden pól pro napájení topení z lokomotivy do vagónů kolejnicemi? Tedy patřičně dimenzované to jedno vinutí na velké proudy musí být i na neelektrifikovaných tratí…

Jarda

takže když nekdo za vlakem hrabne na koleje tak dostane kopačku? Měl jsem vzato, že jak jsou vagony propojene kabelama, tak jsou tam i silové vodiče pravě i pro napajení topení, pripadně klimajednotky. ne jen svetla a kontrola brzd, stejne jako je tam ještě brzdova hadice.

Adam

Aby dostal ránu tak by se kromě kolejnice musel dotýkat také kontaktu ve vytápěcím kabelu toho vlaku. A ten vlak by samozřemně musel mít zapnuté EL vytápění z mašiny.

MTl

Přez stylový trafo tecčou tisíce ampér! Proto Cu a průřez ničím nenahradis.

Jiří Kocurek

V kolejových obvodech tisíce ampér?

K.S.

Na elektrifikovaných tratích.

Jiří Kocurek

Dobře, ale to není tento případ.

Leinad

Že by tam bylo víc vodičů pod napětím, i takový který vypadá že neni. 🙂 Třeba dvířka by mohla probíjet.

Jiří Kocurek

„Tatínku, proč se ten pejsánek třese?“, ptá se Anička.

P_V

Zalít bednu s trafem vhodnou hmotou? To by mohlo odradit. Chce to takovou hmotu, která se nedá jednoduše vydlabat ani vypálit v ohníčku.

Jiří Kocurek

Nejlevnější bude konus pro kanalizační šachty umístěný nad chráněným zařízením. Rozebiratelné a znovu použitelné, odolné vodě, mrazu i nárazu lehkým vozidlem. Nezavazí v rozhledu.
Jen pro výměnu/servis zařízení bude potřeba bagr nebo auto s rukou či MUVka, váží to půl tuny.

none

Nebo na sestnactku klic a levy zavit 🙂

Kamil

Obložit betonovým prefabrikátem, bez MUVky se k tomu nedostaneš. Viděl jsem takto zodolněná styková trafa v okolí Teplic na podkrušnohorské magistrále. Někde mám snad i fotku.

P_V

Konečně po mnoha letech policie přišla na to, že železniční kabely jsou obecně prospěšné zařízení. Doposud to do tisku popisovali jako pouhou krádež.

Vít Jůza

Špatně zabezpečené zabezpečovací zařízení.

Joker

Souhlasím, ale jak to zabezpečit. Napadá mě kamera…měla by odstrašující efekt i pro řidiče ,kteří by chtěli přejet přejezd navzdory výstražnému signálu.

Vít Jůza

Jistě, kametový dpohled by vyšel nejmíň na desítky milionů … za celou železniční síť. Mnohem levnější než síť strážních domků včetně jejich pracovníků … to je tak, když se něco zruší, a nemyslí se na dostatečnou náhradu. Aby v případě narušení krabic s cívkami nebo různých těch drátů a obvodů mimo krabice byl vyslán signál, na základě kterého by se hned zastavil provoz, začaly aktivně sledovat kamery a přijeli policisté a/nebo další složky k zásahu, to by nemuselo být nic nereálného ani předraženého. Různé systémy zabezpečování různých objektů jsou známy., jen je aplikovat a nevycházet jen z toho, že se… Číst vice »

ABC

A po vyslaném signálu můžou rovnou startovat drony a F35!

K.S.

Co drony, ale HIMARS! Se správnou raketou nám stačí jeden u Wilsoňáku pokryjeme vlastně všechno, i přejezd na Buckower Chaussee!

Ostatně, někdo se tu nedávno dožadoval železničního vojska.

MTl

Ty trafa nejsou jen u přejezdu, ale i tam kde začíná obvod odkud jde přejezd do výstrahy tzn někde v poli tak jak tam dát kameru?

Růža

Jak doporučuješ zabezpečit?

Pavel Skládaný

Všechny cigány preventivně neutralizovat.

Gwann

Pokud tohle myslíte vazbě, tak se jdete bodnout

Pavel Skládaný

Myslím poslat je makat, aby neměli čas na lumpárny.

Gwann

Jo, arbeit macht frei?

Taky mi vadí pohled na flakajici se bandy povalecu. A to jak se podobný model života přenáší na další generaci. Ale podobné příběhy jsou jak bílé tak černé…

A stejně nejnebezpečnější pro společnost není tato luza…ale mafie různých tzv.podnikatelu napojené na veřejný sektor. A ty jsou všechny bezpečné bílé…

Koumes

Tak zrovna jen bílé ne, ale bývá to pak jiná národnost.

Tomáš679.2

Jo, taky jsem to viděl. Pečený sněhulák…..e to bronz? ne to je modsaz. poď jestli to je modsaz! To bude železo. Jaký železo? Modsaz je to! Spojíme to. Práááásk….e more Picasso to sou gadžové, jak po nich chceš nějakou robotu tak odletí.“ :- )

Gwann

Kuše naproti dveřím? Explozivni kapsle s červenou barvou? Hladový pitbul zavřený uvnitř?

Bohužel…vše na či za hranou trestního stihani

Jiří Kocurek

Ten pes je zcela legální, jen musí být na oploceném pozemku. Ale stejně bych doporučil hejno husí, to si jen tak něco líbit nenechá.

K.S.

I ta barva? Vždyť se to používá u kufříků s bankovkami!

No co už, tak to zbývají boxerky na pružině a vystřelovací sítě.

Gwann

Záleží na síle výbuchu;-)

K.S.

Tak půl kilotuny.

Znáte to, kde není žalobce, není soudce 😉 🙂

noerf

Zjistí dispečer dispečer dálkově řízené trati, že jsou přejezdy nefunkční? Nebo na to přijde až technik od zabezpečováků při kontrole.

Lukáš Chytil

Samozřejmě že zjistí, vyskočí tam porucha. Nebo si myslíte že tam někdo náhodou zjistí nefunkční přejezdy?

Gwann

Podle počtu sesrotovynyhc sukafonu?

Jelen

Proč pořád někteří na lokálkách vidí jen šukafony a nic jiného? Copak ve Lvové nějaké ještě jezdí?

MTl

Když je poškozen, ukraden nebo shoří stylový trafo tak se obsadí kolejový úsek to se stane i při lomu kolejnice a přejezd jde do výstrahy a to zjistí výpravčí co má kontroly od přejezdu.

Pája

Já si myslím, že to je adept/adepti na doživotní pobyt pod dohledem statného ošetřovatele. Takhle blbej je fakt málokdo – a že už jsem „materiálu“ poznal hodně.

Jiří Kocurek

Dementa do detence.

Stara skola

Dukatova past!

MaT

To že jedním ze zakladatelů tohohle serveru je pan Sůra ještě neznamená, že jste na iDnesu. 🙂

blue

Humanitárku… panejo. To už není ani na vězení, ale rovnou zastřelit.

Zvol

Jistěže je to na vězení – „V případě prokázáni viny obviněným hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.“
Trest smrti se nepřipouští.

blue

Dva až osm let, za rok je venku, a půjde znovu krást… to bude trest jak víno.

VIZEK2442

Zloději se fakt neštítí ukrást cokoliv,i vykrást vlaky s humanitární pomocí v Bohumíně (2 případy z června a července,tři pachatelé zadrženi,po dalších se pátrá).

Hojek

Zákaz výkupu drahých kovů je řešení.

Jiří Kocurek

A taky zákaz chovu slepic, pěstování jablek a brambor.

Stepan

Vyřešit problém s drahými kovy jejich zlevněním až na nulu zní spíš jako vtip.

Jiří Kocurek

Spíš by se okolo toho rozvinul černý trh. A mějte pak měděné trubky ústředního vytápění, nebo oplechování na střeše z mědi.
Vždyť i ten elektřikář, co dělá domovní rozvody, má zbytky na vyhození. Nedejbože fabrika vyrábějící elektromotory nebo kovoobráběči.
Zas jeden, co nevidí dál než do svého lahváče.

Joker

Proč by se měli s jedním zlodějským retardem svést i spořádaní občané ? 😛

none

LOL. Mas nejaky priklad, kdy cesky clovek nenasel cestu jak neco obejit?