Zloděj vytrhal dráty a vyřadil z provozu tři přejezdy na Liberecku

Vykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČRVykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČR

Případ si pro jeho závažnost převzala služba kriminální policie, která se obrátila s žádostí o pomoc i na veřejnost.

Bezpečnost železničních přejezdů na trati 086 na Liberecku ohrozil tento týden zloděj kovů. Nenechavec se ve vesnici Lvová vloupal do zařízení kolejového obvodu, ve kterém se nachází transformátor, a odcizil z něj měděné dráty. Informovala o tom liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zloděj vyřadil zařízení z provozu a znemožnil dispečinku bezpečnostní kontrolu nad třemi železničními přejezdy v regionu. Krádež zjistil a ohlásil policii zaměstnanec Správy železnic z pracoviště v České Lípě.

„Případ si pro jeho závažnost na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru Policie ČR, která nyní po pachateli intenzivně pátrá. Ten se svým jednáním dopustil nejenom přečinu krádeže, ale současně také zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, a proto mu v případě dopadení hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ uvedla Baláková.

Policie se zároveň obrátila na veřejnost i na výkupny barevných kovů s prosbou o pomoc. Po trati jezdí osobní vlaky i rychlíky.

Vykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČRVykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČRVykradený přejezd u Jablonného v Podještědí. Pramen: Policie ČR
Tagy Policie ČR přejezdy Trať 086 Liberec - Česká Lípa - Benešov nad Ploučnicí
73 komentářů