LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Video: Tramvajová vozovna Hloubětín se dnes poroučela k zemi

Vozovna Hloubětín, hala. Autor: DPPVozovna Hloubětín, hala. Autor: DPP

Sedmdesátiletá tramvajová remíza vozovny Hloubětín se dnes dopoledne pod taktovkou střelmistra Vladimíra Pravdy sesunula k zemi. Dopravní podnik hl. m.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Tehdy, kdyz se menil vjezd do vozovny na novou prelozku z Kbelske ulice za vozovnu, tak se panum inzenyrum za komunismu podarilo udelat oblouky tak, ze se tam nesmeli potkat tramvaje KT8, kde meli byt jako prvni deponovany, kolejiste museli znovu prestavet… No a strecha, jedine co se da rict, ze byla docela pekna a vkusna, ale zase se setrilo na materialu…
Mj. puvodni trat v kbelske vedla pres kulatak – kruhovy objezd na krizovatce Kbelska (cast Kbelske Mladoboleslavska) – Kolbenova (Fucikova), byla to smycka o dvoukolejna smycka s protismernym provozem a uprostred ni byl velky vzrostly strom…

Dalibor

mam pocit, ze dost casti zustalo soudrznych… nebo se mi to jen tak zda?

Marťas

Připomínái to scénu z filmu obecná škola. Hovoří Igor Hnízdo: „…ale ta pevnost, chlapci, se celá výbuchem zvedla a neporušená dopadla zase zpátky na své místo!“

Kdyby byla střecha tak zatraceně nestabilní a ve špatném stavu, tak bych očekával rozlámání oblouků. Aspoň poloviny. Tady je hezky vidět, jak si skoro všechny v pohodě kecly na koleje v hale.

A teď jsem zvědav, čím je páni inženýři rozeberou! Rozhodně je ale jen tak nenaloží na korbu a nevyhodí na skládku. Inu střecha je v dezolátním stavu…. Bravoo, pane statiku. Bravooo :-((!

SaulGoodman

Že oblouk opticky vydrží pád z pár metrů na zem ještě neznamená, že vykazuje dostatečnou pevnost v situaci, kdy je součástí konstrukce a nenese jen svoji váhu.

MildaIV

Napadne na něj 20cm sněhu a máte střechu dole i bez odstřelu. Akorát že by dole mohli být zrovna lidi.

MOp

Pokud si myslíte, že je běžné, když betonem projde dřevo jako jehla látkou, tak pak není co dodat.

Martin

Kdyz se mrknete na tu konstrukci, tak je to jen slaba skorapka, hlavni je nosny oblouk, ta obloukova cast je slabounka…

Martin

ta cast od nosneho oblouku k pate, je slabounka, neni to jednoduchy profil,…

Jiří Kocurek

Ano, jistě. Měli to nechat spadnout na lidi jako v MESITu.

Jiří Kocurek

A jinak teda můj vlastní zážítek: Pokud si myslíte, že při ráně jednoruč je normální, aby krumpáč zajel do trámu až po násadu, tak potom ty dřevěné trámy jsou pevné a můžu tam vás i s děckama pustit. SAMOZŘEJMĚ že tomu pán rozuměl mnohem víc než všichni stavaři dohromady. A se pak vztekal, že jsem ho tam i s děckma nepustili, přestože na ochozech rozhledny byla rozebraná podlaha. Jaktože my (zaměřovači) tam lozíme a on nesmí. Co to je za pořádek!
… oficálně byla ta rozhledna už rok zavřená.

Franz

Díky za video.

železničář v důchodu

Dobrá práce střelmistrů: škoda haly, ale snad ta nová vydrží víc a déle!