Železniční sobota: bohatý program v Praze, Vlak Svobody i 180 let dráhy v Olomouci

Parní lokomotiva Heligon. Foto: ČDParní lokomotiva Heligon. Foto: ČD

Největší akce se chystá v Praze, naposledy pojedou historické vlaky z Břeclavi do Lednice.

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
dopravní šotouš

Na to, jak jsou letos akce ke Dni železnice proti minulosti úsporné a spíše komorní, mi připadá dost hloupé, že skoro všechno se koná ve stejném termínu a navíc jen v sobotu, takže toho ani z toho minima nelze stíhat víc: to se různí pořadatelé nemohou dohodnout na rozložení svých akcí tak, aby si vzájemně nevykrádali návštěvníky, nebo jimi pohrdají tak, že je to ani nezajímá?

rtep

Asi jde o to, zda je pro pořadatele směrodatné přání ctěného šotoušstva nebo jim jde o obyčejné návštěvníky těchto akcí, třeba z řad domorodců…

rtep

Člověka takové jízdy pobaví i z toho důvodu, že panťákem 451 jsem jezdíval často za kamarádem do Úval.
Pak jsem ale utekl z Prahy na Šumavu. Pokud bych zase po mnoha letech chtěl za kámošem jet, tak by mne možná i dost zarazilo, že by mne vezlo cokoli jiného.
Nemám tedy nabídnout sám sebe v roli exponátu pro historické jízdy?

Miroslav Zikmund

Tak ať se to ve výroční den „profláklého“ data vydaří bez nežádoucích mimořádností.

Kernteriér

Nějak se u olomoucké akce mění jedno Veselí ve druhé…

JanSuchy

Parní vlak v 11:30 do Neratovic na cd.cz vidím, ale nezobrazuje se cena a nevidím tam tlačítko na nákup. Při jízdě Papouška/Brejlovce z Lužné do Berouna na začátku prázdnin to bylo podobné, já se toho kreditu od Ježíška snad nezbavím.

IBM

50 Kč v den jízdy…

JanSuchy

Nakonec se mi povedlo kredit ČD utratit, použil jsem odkaz na nostalgické vlaky na stránce Vlakem na výlet a postupně koupil čtyři jízdenky. Na jízdenkách je jen vagon, nikoliv místo, naštěstí máme se synem na cestu do Neratovic i zpět stejný vagon.