Zchátralé nádraží v Budějovicích už má projektanta. Stavba začne za dva roky

Od prosince 2016 jezdí po čtvrtém koridoru expresy.Od prosince 2016 jezdí po čtvrtém koridoru expresy.

Správa železniční dopraví cesty vybrala projektanty pro opravu zanedbaného nádraží v Českých Budějovicích. Projekt a následný autorský dozor zajistí za

Správa železniční dopraví cesty vybrala projektanty pro opravu zanedbaného nádraží v Českých Budějovicích. Projekt a následný autorský dozor zajistí za necelých 13 milionů společnosti Atelier 8000, Sagasta a Metroprojekt.

Tím ale dobré zprávy pro cestující končí. Železničáři termín zahájení samotné stavby neustále oddalují, ještě před několika měsíci mluvili o roce 2018, následně jej odsunuli o rok a dnes jejich odhad hovoří o lednu 2020.

„Realizace stavby by mohla trvat dva až tři roky,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Půjde o jednu z největších oprav nádražních budov, odhadované náklady činí zhruba 170 milionů korun.

V plánu je komplexní rekonstrukce takříkajíc od sklepa až po střechu. S poukazem na památkovou ochranu se ale nepočítá s eskalátory na nástupiště.

Kdysi výstavní novorenesanční budova z roku 1908 se kvůli dlouholeté nečinnosti Českých drah jako předchozího majitele a zkrachovalému developerskému projektu CB Station Development stala ostudou krajského města.

SŽDC chce v příštích letech opravit na 400 budov, plánuje utratit kolem osmi miliard.

Tagy České Budějovice nádraží SŽDC
3 komentáře