Zátah v DPP: Dozorčí rada odvolala ekonomického ředitele Mateje Augustína

Pražské metro. Autor: DPPPražské metro. Autor: DPP

Odvolaného Augustína si přivedl Petr Hlubuček i přes odpor koaličních partnerů.

Zpět na článek
30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miskova Milena

Chválím, že se konečně čistí naše společnost od těchto podvodníků a příživníků,jen se nezastavit, je jich moc.👍🍀

Radek

Zajímavé je to, že dle médií se kauza týká zakázek metra. A kdo byl jmenován jako náhrada Augustina? Technický ředitel metra, který u těch zakázek musel být…

Ten Onen

Problém je i v tom jak funguje nebo tedy spíš nefunguje dozorčí rada v DPP. Chápu, že někteří politici mají pocit, že kvůli svému egu a PR musí být všude, ale pak nemůžou plnit své úkoly. Scheinherr sice podal trestní oznámení (za což má +), ale to se týkalo jen jedné kauzy u které byl a to je vše. Dozorčí rada a její předseda by měli mít mnohem větší přehled o dění ve firmě a vědět a ptát se na mnohem víc detailů. Těch podivných zakázek a úplatků tam je mnohem víc, a dozorčí rada o tom tradičně vůbec nic… Číst vice »

XYYY

A kde dozorčí rada funguje ?
Já si – naivně – představují, že dozorčí rada bude tvořena lidmi, kteří budou denně dozírat na činnost firmy – nikoli schůzku jednou za měsíc (nebo tak), kde si pokecají a něco na základě materiálů, které, vzhledem ke svému kmenovému zaměstnání nemohou ani dost dobře znát – nelze honit několik zajíců současně.
Jakmile tam nafurtujete jakékoli politiky – i ty slušné – tak bez znalostí fungování podniku (firmy) je to DOZÍRÁNÍ celkem k ničemu …

Sch

Na jednu stranu je smutné, že se to děje. Na druhou stranu, je dobře, že se to řeší a to relativně brzy po událostech. Já v tom optimisticky vidím správné směřování této země, kde se šmelina netoleruje a řeší se hned. Ale budou volby, tak buďme opatrní.

súdružka Kolesárová

Díky alespoň za toto Adame!

ČD4ever

V té současné špíně figuruje i býv. ředitel DPP Martin Dvořák. Raději nevědět, co se dělo za jeho ředitelování. Už je to bohužel promlčené.

Jan

Proč je to tak rychle promlčené? A neměly by se ty promlčovací lhůty prodloužit?

XYYY

Prostudujte si trestní zákoník … té špíny tam může být plný fekál, ale to neznamená, že je naplněna skutková podstata konkrétního trestného činu, tedy jak jeho objektivní, tak subjektivní stránka …
I pojem „špatné“ hospodaření je problematický, já za „špatné“ hospodaření považuji například dlouhé obratové časy na tram smyčkách nebo autobusů, ale to nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu ….

Jindra CV

Možná udělat takovou razii i v dalších DP.

Kubrt

K tomu je potřeba mít něco hmatatelného v ruce, nebo to dopadne nezdaněnýma kabelkama.

Šejdr

Člen představenstva a ekonomický ředitel je na útěku před policií v zahraničí. U firmy s anonymním kyperským vlastníkem by mě to nepřekvapilo, ale velké akciovky vlastněné hlavním městem je to dost šokující informace.

123

Je na útěku nebo doma na Slovensku?

Opět dodávám, to není nějaká obrana kohokoli, ale zrovna u něj mi tohle nepřijde jako takový úlet.

Otázkou je, zda tam nezkusí zůstat, ale nejsem si jist, že to by mu v případě Slovenska k něčemu bude.

Lumiere

Je na Slovensku. Šťastný to člověk, jak mu ta dovolená zrovna vyšla na den, kdy si pro něj do kanceláře přišla policie.

Jan Hojsák

To bude teď před volbami v Praze výrazné téma.

Jan

Výrazné téma to je teď, na podzim už si na to málokdo vzpomene. Výrazná témata se dnes střídají často, viz nedávno byla blížící se apokalypsa oprava Barranďáku. Do voleb se toho vyrojí ještě 10x tolik.

Y.K.

On zrovna kandidát ODS, na kterého ho tady na webu Google Ads neustále tlačí reklamy ať je odmítám jak chci, byl také zapletený a dokonce odsouzený na tři roky s podmínkou.

Dnešní applely ODS ke koalici na rezignaci jsou celkem faux pax, když se za nich rozkrádaly miliardy a kryjí to dodnes (červenou záři nic neumící Open card nezapomeneme).

Gwann

A to, že členové představenstva jsou buh ví kde, to je jako taky síla…

Snad to není nějaký přešlap aka Istvan s usatym traktoristou

123

Bůh chraň abych se jich chtěl zastávat, ale já to pochopil spíš tak, že se s nimi NELZE spojit … což pokud si s nimi přátelsky povídá někdo s PČR není divu. Ne že jsou někde v tahu …
A ten Slovák může být doma … to bych taky nenazýval tím být na útěku.

Gwann

Tak spojené síly pro Prahu PaPa. A tedy vlastne z části asi I Spolu.

Pojďme podepsat kandidátku Cizinskemu.

Paolo

Z bláta do hovna skvělý nápad.Kriminalniky ať střídá aktivista,ne prosim ( můj názor)

Tomáš

Já bych si cestu nevolit kriminálníky nezavíral nálepkováním. Kdyby předchozí dvě vedení Prahy byly tak aktivní jako Praha Sobě, tak je dnes dostavěné metro D i vnitřní okruh.

PetrH

Na to všechno by stejně nebyly peníze.

Ondros

Faktem je, že Adam Scheinherr podával trestní oznámení a byl proti jmenování Augustina. Takže za mě je to dost velké plus pro jeho osobu a vlastně i dopravu a rozvoj MHD v Praze vede dobře. Raději tedy Prahu Sobě než Spolu, ANO či jiné „zavedené strany“.

Jan

Já si dovedu představit Prahu Sobě a Piráty, tyhle dvě strany snad ještě nemají žádný korupční skandál, pokud nepočítáme kauzu kávovar pro patro zaměstnanců za 100 tisíc.

Novotny32@email.cz

Nemají pro Vás, viditelný korupční skandál. Kdepak je s vyjádřením např.p. europoslanec Jirka Pospíšil z Plzně? Heh….

Ten Onen

Citace ze seznamzpravy.cz:
Hlubuček nakonec přesvědčil šéfa dozorčí rady a náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby Augustínovu volbu podpořil – z 15 hlasů získal slovenský manažer na návrh Hlubučka celkem osm hlasů (včetně náměstka Scheinherra).

Jiří Kocurek

Tak to je teda síla.

Pája

A něco mi říká, že to ještě není všechno. Je to pouze můj vnitřní pocit, ale hodně silný.