LOT 3a leaderboard

Začíná letní letový řád, v Praze přináší obnovení šesti linek a nočního provozu

Cestující na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště PrahaCestující na Letišti Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Do Prahy se vrací s linkami do Švýcarska easyJet.

Zpět na článek
30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

A co Brno??

Pavel

Mínusy nám nepomožů.🙂 Nějaký názor by neškodil…😉

Petr

Nevíte někdo kdy se vrátí Iberia, British Airways nebo WizzAir? Děkuju

Lukáš

BA teoreticky po 17.5. takže spíš červen?

Tomas

to nevi nikdo.

Vít Jůza

„po celém světě letní letový řád“, když se jen na menší části zeměkoule aktuálně blíží léto:? Zvláštní.

Vít Jůza

Vysvětlete mi to někdo, proč jim kolem rovníku a na jižní polokouli začíná letní letový řád …

Y.K.

Nevysvětlím, ale napadá mě, že třeba proto že to není s velkým L a tak mu můžete ve své geolokalitě říkat jak vás napadne? Letní sezóna, high season, peak season, 最盛期 (něco jako lepší období).

Jackub

Většina lidstva žije na severní polokouli a jsou na ní i ekonomicky nejsilnější státy. Tak proto. Jistě, je to zpupné a nabubřelé, ale holt je to tak…

Tomas

Nyní zacina platit období letového řádu, které se prostě na severní polokouli označuje jako letní (na jižní polokouli mu nejspíš říkají zimní , ale to je jedno). takže je označen jako letní (jsme na severní polokouli) Nicméně, to rozlišování letní a zimní letový řád je v podstatě irelevantní a už celkem postrádá smysl – vzniklo to v době, kdy se cesty hledaly v papírových letových řádech a neexistovaly žádné „online vyhledávače“, a tak se prostě měnily dvakrát za rok, a změn v průběhu bylo minimum, protože i v cestovkách to hledaly podle papírových řádů. V současnosti už nové linky vznikají… Číst vice »

Martin Csabo

Asi protože jsou letní prazdniny nebo se to už blíží k letním prazdninam a od toho se dá odvodit že je vyšší poptávka po letecké dopravě a proto je více letu

Suchdolák

Takový „růst“ rozsahu provozu nevadí ani Suchdolu a ani v noci – a hlavně nemůže zdůvodňovat žádné dráždění potřebou výstavby další dráhy, takže snad teď bude ještě pár let klid, než s tou hovadinou zase někdo přijde.

Jenda

O potřebnosti infrastrukturnich projektů v hodnotě desítek miliard a s přínosem na 100 let se naštěstí nerozhoduje na základě krátkodobé krize, která na chvíli přeruší dlouhodobý trend. Kdyby se takto rozhodovalo, tak už bychom byli vážně jen banánová republika, navíc bez těch banánů.

VíKo

Suchdolak chce z Prahy udělat skanzen.

Stony

Vsichni suchdolaci nejsou takovy paka. Bohuzel jich tu je zatim prevaha

Suchdolák

Ukažte jednoho jediného, kdo není na Suchdole „náplavou“ z posledních cca 20 roků a podporoval by rozšíření ruzyňského letiště – a to i když se letiště snaží uplácet Suchdol a jeho obyvatele kdečím možným a slibuje zrušení nočních letů: jsem na něj zvědav!
To už daleko snáz najdete někoho, komu nebude vadit silniční okruh!

VíKo

To letiste tam je více jak 20 let ne? Všichni, komu to letiste skutečně vadí, se už určitě odstěhovali. Ostatní nechápu.

Jan

Jeste zlevnit PCR testy v cele EU a cestovani se muze vratit ihned do normalu, dokud nebude naockovana vetsina populace. V Praze se da testovat nejlevneji za 1300 a i to je prilis.

Jirka B.

Zrusit testy a vratit se do normalu! Jakakoliv komplikace „navic“ bude lidi odrazovat. Kupovat letenku pro celou rodinu s rizikem, ze mi pred odletem vyjde treba falesne pozitivni test a budu mit smulu treba ja a ani spousta mych znamych, nehodlam. Zbytecny risk navic.

Tomas

testy se jeste dlouho nezrusi.

Jenda

Já jsem upřímně zvědavý, jak to v létě budou řešit země závislé na cestovním ruchu. Tipnul bych si, že vidina ohromných ztrat převáží případná rizika a cestování tam bude stejně jako loni volné. S rostoucím procentem naočkované populace už by se to ani nemuselo příliš projevit.

Tomas

v evropskych zemi to pokryje covid pas a bude se testovat o sto sest.

bude hodne zalezet na ockovani a jeho rChlosti, ale nejsem presvedcen, ze do
leta to bude nejaky uzasne dobry cislo.

Y.K.

Nevypadá to na úžasná čísla, nicméně, kdyby se podařilo proočkovat alespoň všechny rizikové skupiny, tak by to značně zmírnilo dopady epidemie.

projížděč NAD

Jirka B.: Tak seďte doma – nemusíte přece nikam cestovat jen pro svoji rozmařilost!
Já také už od podzimu nikam zbytečně nelezu, když to nutně nepotřebuji (= nákupy, apod.), protože mě nebaví už jen povinnost nosit „hadr na držce“ – a také jsem to zatím přežil, ačkoli jsem byl v minulosti zvyklý pořád někde „rejdit“, a ještě to nějakou dobu budu muset vydržet, i když se mi to také nelíbí.

Hřebík v patě

Tak určitě zlevnit testy, to lidi jistě naláká do letadel.
Ono nestačí povinný antigenní test jednou týdně do práce. Vypadá to, že to teď bude zřejmě povinné dvakrát týdně. Odborníci by nejraději v periodě každé tři až čtyři dny.
Moc příjemná ta špejle v hlavě není a ne každý má to štěstí, že se testuje doma sám a strčí si to jen na kraj nosu.
Takže dvakrát týdně test před prací, po práci, před odletem, po příletu… děkuju pěkně, nemám zájem!
Letos turistický ruch ani letecké dopravce nepodpořím.

Tomas

jak pcr tak antigenni testy jsou uz celkem dostupne i ve variante ze slin nebo krku.

tamze spejle nejsou zas tak moc potreba.

Hřebík v patě

Celkem dostupné, to je hodně široký pojem.
Zkuste to poradit na LePra, tam o testech ze slin nebo z krku evidentně neslyšeli.

Jan

U nás v práci se už měsíc testujeme daleko šternějšími testy které právě stačí zastrčit jen trochu do nosu, nikoliv až do nosohltanu. A odběr i vyhodnocení zařizuje odborný externí tým. Řekněte zaměstnavateli, ať vám zařídí modernější testy.

Javert

Zlatých 1300 Kč. V Británii neseženete za méně než 3300 Kč.

PazWire

Konečně nějaké lepší zprávy! 🙂