Za neoprávněné stíhání musí stát zaplatit bývalému šéfovi ŘSD Laušmanovi 500 tisíc

Odpočívka Kurovice na dálnici D55. Foto: ŘSDOdpočívka Kurovice na dálnici D55. Foto: ŘSD

Ministerstvo spravedlnosti musí zaplatit odškodné přes 500 tisíc korun někdejšímu řediteli Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petru Laušmanovi za jeho

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

A bude se dozorová SZ a lajdáci od policie podílet na náhradě škody podleplatných zákonů ČR, nebo to bude jako vždycky ?

AAA

Nebude. To je jen odlišný právní názor, že. Justice musí být nezávislá, Váš Milión chvilek!

Dáda

27.000,- za 92 dnů…. to jsou necelý 3 stovky deně…. to má slušnej zedník za hodinu…. stát se s těma náhradama moc netrápí.

BND30

Ono je třeba rozlišit, zda se jednalo o ušlý příjem za dobu vazby, kde je minimální částka tuším 170Kč/den a za psychickou újmu za vazbu a to budou ty desetitisíce. Ale jinak souhlas, odškodnění zdlouhavých řízení je opravdu smutné…Nárok je krácen z nejrůznějších důvodů. 20-30% – bylo vás víc žalobců, tak jste starosti sdíleli a bylo to pro vás lepší, 20% spor byl komplikovaný (to že ho krajský soud 3x vrátil okresnímu, aby konečně provedl hlavní navržený důkaz uvedený už v žalobě…kdo si to tedy komplikoval….), 20-30% spor prošel více instancemi okres, kraj, nejvyšší soud… (no aby ne, jinak by… Číst vice »