Za chyby se platí. Boeing odškodnil Alaska Airlines 160 miliony dolarů

Boeing 737 MAX 9 Alaska Airlines po ztrátě části trupu. Foto: NTSBBoeing 737 MAX 9 Alaska Airlines po ztrátě části trupu. Foto: NTSB

Kompenzace je náhradou škod spojených s uzemněním letounů 737 MAX 9 po lednovém incidentu Alaska Airlines. Poskytnuté odškodné ještě není finální, dopravce bude požadovat další.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
drakula

takže zase: Za chyby se platí , ale jak kdo komu

David

Dokázal by někdo zasvěcený vysvětlit, proč zde AA dostaly kompenzace krátce po incidentu a další jsou ve hře, kdežto dohody s SW (a dalšími aerolinkami) za územnění MAXů se nedaří dosáhnout?

Pave69

Asi hlavně právničina – při incidentu se záslepkou nikdo nezemřel, takže nehrozí hromada dalších žalob, když přiznali vinu.
Taky se tady dá jednoznačně ukázat na viníka, kdežto s tím MCAS to byl nějaký „řetězec událostí“, kde figuroval i špatný servis, posádka mohla (teoreticky) reagovat líp atd.

Experiment 89P13

Částečnou roli v tom může hrát i fakt, že United jsou před velkou obnovou poměrně zastaralé flotily a Boeingu se může extrémně vyplatit jim jít na ruku.

Experiment 89P13

Pardon, špatná aerolinka 😅.

Dino

Rozdil dulezitosti SW a United bude dost znacny.

Y.K.

Co je to důležitost?
Je to prostě o tom jaký mají vliv na výrobce a kolik zbytečné cash na právníky v USA. S objednávkami v rámci 10+ letadel to není nijak drastická páka.