egoe-plus
Automobily Zprávy

Z tendru na registrační značky nakonec vypadli všichni kromě současného dodavatele

Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy
Registrační značky. Foto: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy dokonalo obrat v tendru na dodávku registračních značek, když na základě opakovaného posouzení hodnotící komisí vyřadilo čtyři z pěti účastníků. V soutěži tak zůstal pouze současný dodavatel, společnost Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal.

„Ostatní nabídky musel zadavatel vyloučit na základě doporučení hodnotící komise kvůli nesplnění požadavků. Řízení ještě není uzavřeno, účastníci mohou podávat námitky k opakovanému výběru vítěze,“ sdělil mluvčí MD František Jemelka. Důvody pro vyloučení neuvedl.

SPM přitom podle původního verdiktu komise skončila až druhá, vítězem ministerstvo vyhlásilo firmu Eltodo. Ta přišla s cenou 53,4 milionu korun ročně. SPM nabídla cenu 55,15 milionu. Podle informací deníku Zdopravy.cz bylo Eltodo vyloučeno kvůli nezaokrouhlení ceny na celé koruny. Zda hrál tento důvod roli i u ostatních vyloučených, není jasné.

Ministerstvo dopravy doposud platí ročně 63,45 milionu korun bez DPH, což v průměru za jednu tabulku vychází na 45 korun bez DPH. Nová cena od SPM vychází podle Jemelky na 40 korun, u Eltoda byla 38 korun. Ministerstvo očekává roční výrobu 1 394 868 kusů ve všech 105 typech tabulek registračních značek.

V ministerském tendru jde o dodavatele značek na příštích šest let. Ministerstvo dopravy začalo tendrovat dodávky registračních značek před čtyřmi lety, kdy se zbavilo dlouholeté smlouvy se společností Hicon. Od dubna 2017 dodává značky SPM. Předtím stát platil v průměru 77 korun za tabulku. Dříve byla cena ještě výrazně vyšší, přesahovala stokorunu.

Účastníci tendru na RZ:

Osfer Morava Uherské Hradiště + EHA Hoffmann International
J. H. Tönnjes E.A.S.T.
Hicon
SPM – Security Paper Mill + UTAL
Eltodo

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eduard

Co tak koupit jeden dva lisy a šoupnout to někam, kde je velká nezaměstnanost. Myslím, že to přijde levněji a lidé budou mít v dané lokalitě práci. Jinak mi to přijde jako fraška. Ale je fakt, že peníze nesmrdí.

Honza D.

Tuším, že je to křišťálově čisté jako (dej mu Pánbůh klidný věčný spánek) Grossovy prachy na zakoupení bytu.

Jan Sova

Však v tom taky bude mít určitě prsty jeden jeho bývalý spolustraník, dnes už ve vládnoucí straně. On tam má teď na tom MD velké slovo a rád ho stratí s leckterým lobbistou.

Kryšpín Jankovec

V SPM sem pracoval a ty RZ dělal.

Jiří Kocurek

Uvedete cenu 54 321 456,71 Kč, ale vyloučí vás, protože správně mělo být 54 321 457,00 Kč. Tohle je trapas.
Příště bude co, požadavek na font Herald?

Bob

to je prostě jen ukázka toho, jak se řídí firma :–) ano, bude líp, ale jen pro někoho

A A

Jasně. Je to nazákonné předražení zakázky o 71 haléřů. 🙂

Bob

A všeministr Borovský se dál rozpačitě usmívá.

Ondra Burgr

To je až neskutečně trapné.

Ondra Burgr

To je až neskutečně trapné

Filip Chocholatý

“Ještě že to jde stále ušít kamárádům na míru. Jak by se pak chudáci jinak živili.”

No uvidíme, jak dopadnou námitky vyloučených firem. Doufám v transparentnost.

pkajetan

víra je to poslední, co nás ještě může držet nad vodou, ale v tomto případě nevěřte… ale mějme naději

Pes

Nikdo to kamaradum na miru nesil. Znam lidi co to delali. Jenze at se nam to libi nebo ne tak urad musi konat v souladu se zakonem. Ze si uchazec neprecte poradne zadani a nabidku chybne vycisli, to neni vinou zadavatele. X-krat jsem takove nabidky ve VZ delal a na tyhle veci je proste treba si dat pozor a zajistit crosscheck pred odevzdanim.

Jiří Kocurek

Jojo, nacpat tam co nejvíce marginalit a kliček, aby se úřednictvo mohlo vyřádit. Knoflíků na saku musí být při předání 7 a kravata nesmí být modrá.

Pes

Zaokrouhlit cislo zvladnou deti na prvnim stupni ZS. Kdo chce zakazku za desitky milionu tak by toho mel byt take schopen.

Jan Sova

Ano výběrová řízení jsou čím dál více formalizovaná a složitá (jak pro státní správu tak i pro soutěžící), navíc se vše dá tahat po soudech. Ale nějaké ty formální chybky jdou odstraňovat, nebo ne ?

Pes

VZ v CR, to je nevdecna prace. Bud ten vysledek napadne jeden nebo druhy z uhazecu u UOHS a tahne se to pak dlouho. Ale zakladem je odevzdat nabidku v souladu se zadavaci dokumentaci. To bohuzel Eltodo podcenilo.

David

Předpokládám, že tato podmínka byla v zadávací dokumentaci dobře ukryta někde uprostřed pod malou hvězdičkou.

Jan Chroust

Jaké překvapení

Alfons

Cicham cicham korupcinu. Howgh

Partneři


Czechtoll

pst
podcast