cargo

Z centra Prahy mají zmizet pivní kola už v této sezóně, radní schválili plán je zakázat

Pivní kolo. Foto: Prague Beer BikePivní kolo. Foto: Prague Beer Bike

Praha 1 schválila záměr zákazu provozu takzvaných pivních kol, která se v posledních dvou letech výrazně rozmohla v historickém centru.

Zpět na článek
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Xxy

pritom by stacilo tak malo, u vychodzieho bodu tychto firiem postavit straznika a hned kazfrho ucastnika pokutovat v max.vyske za pitie na verejnosti, ak by pokracovali tak o dalsich 100m dalsi straznik, ak by toto robili systematicky do mesiaca by na to nikto nesadol nez oplieskat stovky eur za pokuty

...

A nebylo by lepší je pokutovat za to, že těch cyklistů jede více vedle sebe? Pravda, sice na jednom kole, ale to už je nepodstatný detail … 🙂

Souprava

Škoda, zrovna tohle mě dost bavilo. 🙁 Ale respektuju většinu, která si to nepřála a zvítězila ve volbách…

Anonym

Mě zas baví to, že už konečně nebudete obtěžovat ostatní – většinu.

Souprava

Když na to nemám prachy, tak závidím? 🙂

Xaver

Podle sebe soudím Tebe? 😉

thegrid

To každý rok budeme přidávat značky za miliony. Protože se každý rok vylíhne nějaká nová takováto kravina.

petr766

Pokud tyhle naprosté zbytečnosti zmizí, asi to nebude chybět nikomu kromě provozovatelů…

IGCT

nesouhlasím. Je to skvělá věc i nápad 🙂

Honza D.

Vážený pane, kdo bydlí na Starém Městě má diametrálně odlišný názor. Když kvůli těmto strojům projíždíte jinak volnou Žateckou ulici od Široké do Platnéřské (cca 200m) pět minut, tak asi něco není v pořádku.

Anonym

Bydlet na Starém Městě je hrůza. Vy jste jediní, komu bych tam jako rezidentům povolil vjezd kromě zásobování. A ideálně všude pěší zóny, centrum má sloužit hlavně pěším. Zákaz píčovin typu puvní kolo beru jako samozřejmost.

Xaver

Ono by bylo vůbec fajn, kdyby se ČR a zvlášť Praha přestala prezentovat jako levná destinace pro pivní a jiné alkoholové výlety. Dle mě to není ku prospěchu ničemu.

K.S.

Možná když to napíšeme Janku Rubešovi, tak se s tím něco podaří udělat. Ale bohužel z nějakého důvodu se tak kdo chce prezentovat. Na druhou stranu lepší než ta druhá možnost s levnýma prostitutkama, cehož je Praha a nejenom ta taky plná.

Kubrt

Prostitutky do reklamy nikdo nedá, ale ve skutečnosti všichni vědí, že když sem lákáme na levné pivo, tak partičky chlapíků u piva nezůstanou a využijou i ty bordely. Je to skutečně špatný způsob prezentace země, ale když 80 % obyvatel je skutečně hrdých na to, že jsme na špičce ve spotřebě piva a lihu vůbec – co s tím???

Xaver

Tahl hrdost na to, že jsme největšími alkoholiky na světě (i když je to prvě přiživeno tou masovou alkoholisckou turistikou) mi přijde jako naprosto zvrácená.
Fakt, že alkohol je zcela regulérní droga (což si společnost a zvlášť ta česká nechce přiznat) a že je dle toxicity, míry závislosti a společenského dopadu řazen do středně tvrdých až tvrdých drog a dle některých studií dokonce jako vůbec nejškodlivější droga (https://en.wikipedia.org/wiki/Drug_harmfulness), to už ti „hrdobci“ asi vůbec neuvědomují.

Xaver

Jinak odpověď na otázku – co s tím? Je jedině osvěta.
Alkohol není bezpečný v žádné míře a dle posledních studií stojí dokonce za 9 druhy rakoviny.
viz tento skvělý rozhovor:
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/92146/alkohol-zpusobuje-9-typu-rakoviny-vime-to-jiste-a-media-mlci-bezpecna-davka-neexistuje-tvrdi-adiktolog.html

Btw. omlouvám se za odklon od tématu dopravy, ale tohle prostě stojí za šíření 🙂

K.S.

To už ale zasahujete do věcí do kterých se nemá nikdo plést, a to ani lidi ani neziskovky ani stát. Jestli chce někdo pít, kouřit, brát drogy, je to jeho věc. Vám ani nikomu jinému nepřísluší se do toho plést.

Xaver

Máte to poněkud v hlavě pomotané. Co si představujete pod pojmem „plést“? Upozorňovat na zdravotní nebezpečí nebo toxicitu nějaké látky, ať je to alkohol, nebo třeba DDT, je naopak dle mě naprostá povinnost, pakliže proto existují jasné důkazy. V základu totiž mezi tím není vůbec žádný rozdíl. A pakliže se prokáže, že je dná látka opravu toxická, pak je na místě ji zcela zakázat. Nicméně nikdo alkohol nezakazuje a ani já nikomu nezakazuju nebo nenakazuju, co má nebo nemá dělat se svým zdravím. Jen upozorňuju na to, že, je to svinstvo a že je toxický pro tělo v jakémkoliv množství.… Číst vice »

K.S.

Dneska je na internetu, bohužel, móda první se schovat pod osvětu a pak hned začínají volat po zákazech a příkazech, takže za to že jsem se spletl se omlouvám. Ani s tím DDT to zase nemusí být tak černobílé, nicméně s alkoholem je asi zásadní problém v tom že jsme se s ním vyvíjeli pár tisíc let a dost možná nám umožnil vytvořit civilizaci, protože zkvašené nápoje s alkoholem byly schopné bránit rozvoji škodlivých organismů v pitivu, stejně tak asi urychlil rozvoj zemědělství díky potřebě zkvasitelného ovoce či obilí. Co by to mohlo možná změnit je, ale to není už… Číst vice »

...

Tak zrovna DDT zachránilo výrazně víc životů, než jich ohrozilo.

“ pakliže se prokáže, že je dná látka opravu toxická, pak je na místě ji zcela zakázat.“

A takhle, ve jménu páchání všeobecného dobra, přijdou rybáři o olůvka, střelci o náboje, z kol u aut mnohem častěji odpadávají závažíčka a elektronice se dále snižuje životnost (RoHS). Bravo.

Souprava

A proč bych na to neměl být hrdej? Pán je moralista?

Xaver

Důvody jsem tady uvedl, ty vám nestačí? Každý, kdo upozorňuje na to, že drogy jsou svinstvo, jsou dle vás moralisti?

Xaver

Mimochodem jste taky hrdejna to, že ČR je největším výrobce pervitinu v Evropě?

Souprava

Pervitin je legální?

Xaver

A co na tom záleží? Ve škodlivosti je na tom podobně jako alkohol, akorát jeho společenská tolerance je mnohem nižší než u alkoholu, protože chlastá přeci skoro každej…
A když vám jde tedy o legálnost, tak co takhle cigarety, v nich je ČR čtvrtá v Evropě. Tak co jste na to hrdej? Vždyť je to legální… 😉

Kubrt

Jo, jsem moralista a elitář a vím, že lid se mnou zatočí.

K.S.

Praha má regulaci zakazující erotickou reklamu a stejně se tam dělá.
(stream. cz/honest-guide/10030529-eroticka-reklama-trdelniky-a-polske-vraky-vitejte-na-kralovske-ceste-vsrdci-prahy)

Nevím jak jinak tu reklamu koncipovat, nebo musí být mnohem více cílená a lépe udělaná, dalo by se třeba cílit na světové šotoušstvo a lákat na techniku, železniční, pak by se dala udělat cílená reklama na protestanty a tahat je sem na Husa, reformaci a pak protireformaci. Na přírodu by se to asi taky dalo, ale bude to složitější. Problém je že tu nemáme pořádně vyvinuté některé věci, například komory pro malé lodě na každé větší řece, a pod.

honza152

Praha 1 schválila záměr zákazu provozu takzvaných pivních kol, kterÁ se v posledních dvou letech výrazně rozmohlA v historickém centru(m).