Z bílého bronzový. Správa železnic představila upravenou podobu nového mostu pod Vyšehradem

Upravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnicUpravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnic

Úprava vznikla na základě jednání expertní skupiny.

Správa železnic upravila podobu navrhovaného nového železničního mostu pod Vyšehradem, který má spojit Výtoň a Smíchov. Nahradit má stávající most z roku 1901, který je ve špatném stavu.

Aktuální podobu vítězné architektonické studie dnes Správa železnic představila radním a zastupitelům Prahy. Jde o změny návrhu, které vyplynuly z jednání expertní skupiny složené ze zástupců Správy železnic, hl. m. Prahy, NPÚ a dalších dotčených subjektů.

Hlavní změnou je především barevné řešení. Z původní bílé barvy mostu je nyní bronzová, která tak více připomíná současný stav. Jinak je řešeno i předpolí mostu, ke změnám došlo i v dalších detailech. Most zůstává navržen jako tříkolejný.

Soutěž na architektonickou podobu mostu vyhrála společnost 2T Engineering, výsledek soutěže napadá především iniciativa Nebourat.

Soutěž: Stará konstrukce železničního mostu od Vyšehradu zmizí, nová bude tříkolejná

Stav mostu se mezitím zhoršuje. Definitivní rozhodnutí o tom, zda se postaví nový, nebo bude proveden pokus o jeho opravu, stále nepadl. Má se tak stát do konce roku.

Vítězný návrh nové podoby železničního mostu na Výtoni. Vizualizace: 2T engineeringUpravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnicUpravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnicUpravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnicUpravená podoba návrhu na nový Výtoňský most. Foto: Správa železnicVítězný návrh mostu pod Vyšehradem. Pramen: 2T engineeringVítězný návrh nové podoby železničního mostu na Výtoni. Vizualizace: 2T engineeringVítězný návrh nové podoby železničního mostu na Výtoni. Vizualizace: 2T engineeringVítězný návrh nové podoby železničního mostu na Výtoni. Vizualizace: 2T engineering

Vyšehradský most v principu opravitelný je. Otázka ale je, zda to dává smysl, říká expert

Tagy Správa železnic Výtoňský most železniční most pod vyšehradem
234 komentářů