LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Wizz Air shání 1300 lidí, tetování musí skrýt uniforma

Letadlo Wizz Airu v Brně. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLetadlo Wizz Airu v Brně. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Nízkonákladová letecká společnost s maďarskými kořeny Wizz Air se s příchodem října pustila do největší náborové kampaně za 13 let

Nízkonákladová letecká společnost s maďarskými kořeny Wizz Air se s příchodem října pustila do největší náborové kampaně za 13 let svého působení na trhu. Do konce příštího roku chce obsadit 1300 nových pracovních míst, což je více než třetina jejího současného stavu.

Firma shání především piloty a letušky, neboť v příštích letech hodlá výrazně nabobtnat. Letos přidala do flotily 11 letadel (celkem provozuje 85 Airbusů 320 a 321), příští rok má přibýt dalších 21 strojů. Plány firmy pak hovoří o zdvojnásobení flotily do konce roku 2024.

Proto příští rok proběhne 400 náborových akcí ve 25 zemích Evropy. První přijímací pohovory na obsazení pozic palubního personálu se už uskutečnily tento týden v Litvě, Lotyšsku a Rumunsku.

Podmínkou pro letušky a stevardy je plynulá angličtina a některý další ze středo- či východoevropských jazyků. Uchazeč musí být osmnáctiletý či starší, u žen firma vyžaduje minimální výšku 1,65 metru, u mužů 1,75 metru. Tetování a piercing jsou přijatelné pouze na těch částech těla, které kryje uniforma.

Aeroliniím při náboru lidí nahrává mimo jiné krach Air Berlin a dalších firem. Wizz Air za uplynulý finanční rok končící letošním březnem vydělal 246 milionů eur, což je o 28 procent meziročně více. Počet pasažérů vzrostl o 19 procent na téměř 24 milionů. V tuzemsku létá Wizz Air z Prahy a Brna.

Tagy letušky piloti Wizz Air
Žádné komentáře