LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Wizz Air potichu změnil podmínky pro přepravu zavazadel, odbavení v Budapešti zkolabovalo

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Největší středoevropská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air od pátku nečekaně změnila podmínky pro přepravu palubních zavazadel. Způsobila tím ale velké

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Darth Vader

Je dobře, že ta velká zavazadla neprochází přes běžnou bezpečnostní kontrolu, tam totiž musí splňovat náležitosti pro palubní zavazadlo a to byl vlivem špatné informovanosti cestujících problém. Tolik zbytečně zabavených tekutin a na palubu nepřípustných předmětů… a všichni říkali to stejné: „oni nám řekli, že to půjde dolů…“ (a takový překvapený cestující pak zablokuje stanoviště bezpečnostní kontroly na dlouhé minuty) Rayanair a Wizzair byly pro provoz letiště opravdovou brzdou a to se snad teď narovná.

Prngr

No, už by to pro mě byl pomalu důvod hledat „normální“ letenky …
Není mi 17-19, abych sebou nechal smýkat ve snaze o nejlevnější letenku – přijít na letiště a nová pravidla?
Ani nová pravidla co půlrok a oznámená čtvrt roku předem by mě nebavilo studovat

Pavla

V clanku je uvedeno, ze wizz air nadale povoluje dve zavazadla zdarma, co je to za nesmysl? Pri koupi letenky je v cene pouze jedno prirucni rozmeru 55x50x23, to druhe menso v cene neni. Tak se chci zeptat bud jsem blba ja nebo ten co psal ten clanek. Muze mi to nekdo objasnit?
Dekuji

Nicky

To je jasný kartel – chtějí co nejlevnější letenky aby byli vepředu ve vyhledávačích a pak si to doúčtují na dalších poplatcích.
Ti lidé co si doposud vystačili s kabinovým zavazadlem (v základní ceně letenky nikoliv zdarma) jim dělali čáru přes rozpočet, tak jim k rozsazování ještě doúčtují zavazadlo. Je to vlastě taková promoakce na priority.
Tyhle aerolinky (RA a WA) si zdaleka nekonkurují tak jak by se mohlo zdát, spíše se doplňují.

Pavel

Ale je to asi správná cesta, jak z to průšvihu vyjít. Cena letenek i s Priority Q je dnes levnější, než samotná letenka ještě pár let nazpátek. A pokud si někdo chce připlatit, musí mu letecká společnost nabídnout lepší servis. Jinak nebude mít důvod si připlácet. A pokud někdo chce letět za pár euro, stejně mu tá možnost zůstane, jenom ne v tom rozsahu služeb, jakou má někdo jiný s vyšší cenou letenky.

Jen tak

Ty jsi taky kartel.