Výtopna Zásmuky zřejmě nakonec nepůjde k zemi, míří do soukromých rukou

Topírna Zásmuky. Autor: KŽC DopravaTopírna Zásmuky. Autor: KŽC Doprava

Výtopna Zásmuky zřejmě nakonec neskončí na skládce suti, jak koncem roku avizovala Správa železniční dopravní cesty. „O topírnu projevil zájem

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pan X

Může mi někdo vysvětlit, proč se stále udržuje v provozu trať přes Zásmuky? Lokálka s rychlostí cca. 20-40 km/h, začíná i končí v polích a kromě samotných Zásmuk u ni nejsou žádné vesnice ani města. Tohle už tu opravdu nemá co dělat, nebál bych se to označit za nejzbytečnější trať v celé střední Evropě.

xyz

„Může mi někdo vysvětlit, proč se stále udržuje v provozu trať přes Zásmuky?“
Zájem o objednávku sezónní osobní dopravy na předmětné trati, vyjádřený učiněním oné objednávky (a to v rámci dlouhodobé, 10leté smlouvy, platné pro období 12/2017 – 12/2017).

Pan X

Osobně jsem jednou s Podlipanským motoráčkem jel a celou dobu tam bylo 2x více personálu, než cestujících. Není divu, co také dělat na této trati, která vede jen přes pole a nic u ni není? Jejího zrušení by si vážně nikdo nevšiml, naopak by se tím ušetřila hromada peněz.

Jiří Kocurek

Jendou takhle jeden diskutující přestupoval v Hranicích na Moravě. A protože to bylo ve středu, před polednem a musel tam hodinu čekat, tak nabyl dojmu, že v Hranicích na Moravě přestupuje maximálně 10 lidí za týden a zastavování rychlíků by se tam mělo zrušit.

Jinak řečeno: Pokud nemáme v ruce čísla alespoň za celý týden, tak nelze rozhodnout. Ostatně ze zkušebny materálů by vás hnali, kdybyste z jediného vzorku udělal normu.Geodeti s oblibou říkají: Jedno měření, žádné měření. A dědové říkají dvakrát měř…

Pan X

U Podlipanského motoráčku těžko lze udělat statistiku za celý týden, když jezdí jen o víkendech ani ne 3 měsíce v roce. A mám skutečně pochybnosti, že s ním někdo běžně jezdí. Když jede odnikud nikam, proč by s ním kdo jezdil? Trať Bošice – Bečváry musela být odjakživa nejzbytečnější tratí široko daleko a proč stále existuje, nechápu.

Petr

Krásný snímek. A ukazuje proč v některých Depech bylo zakázáno startovat motory. 😀

bkp

No to je zpráva dne

kolkol

A znovu. Není to žádná topírna, je to garáž pro motorové vozy. Topírna byla v Zásmukách také, ale byla zbourána již před mnoha lety.

kolkol

Zjevně nevědí o čem mluví.

kolkol

Totiž – stavební druh výtopna – například ve střeše počítá s odvodem kouře z komína lokomotivy… Sami na fotografii vidíte, že zde je i výfuk příliš.

Skinheads & Punks united

Jaká je její délka, respektive kolik se jich tam vejde?