Vyprodáno. Na Ruzyni dochází místa na parkování, od července opět zdraží

Parkovací dům PD HolidayParkovací dům PD Holiday

Pokud se chystáte v příštích dnech či týdnech přijet autem na Letiště Václava Havla a nechat ho zde na dovolenou,

Pokud se chystáte v příštích dnech či týdnech přijet autem na Letiště Václava Havla a nechat ho zde na dovolenou, čeká vás možná nepříjemné překvapení: nenajdete volné místo.

Rostoucí počty cestujících způsobují Letišti Praha velké problémy s volnou kapacitou parkovišť. Na svých webových stránkách už upozorňuje cestující, že nemusí najít místo. „Z důvodu silného provozu je v některých dnech kapacita parkování na letišti zcela obsazena. Dlouhodobé parkování doporučujeme rezervovat s předstihem online,“ uvedlo Letiště Praha.

Jenže ani rezervace přes stránky letiště nemusí být úspěšná. Například pokusná rezervace online od pátku do středy nenašla na letištních parkovištích jediné volné místo. Podobná situace přitom nastala například i na nedalekém Go Parkingu, kde jsou rovněž některé termíny už zcela vyprodané.

Podle mluvčí Letiště Praha Mariky Janouškové by se situace měla zlepšit od poloviny července. „Přesouváme zaměstnanecké parkování na novou plochu u budovy APC, tím uvolníme místo pro cestující,“ vysvětlila Janoušková.

Hlavní sezóna přitom teprve přijde, například u odletů 29. června nabízí letiště volné místo už jen v jediném parkovacím domě.

Už v dubnu letiště zdražilo dlouhodobější stání, od července i krátkodobější stání pro ty, co jezdí na letiště někoho vyzvednout. Zvýší se hodinová sazba za krátkodobé parkování z v prostoru parkoviště PB Economy a kryté parkování v objektu parkovacího domu PC Comfort. Podle serveru iDnes.cz se cena stání zvýší z padesáti na šedesát korun za hodinu. Podle Janouškové se cena tohoto parkování nezvyšovala v posledních deseti letech. Nyní k tomu letiště přistupuje kvůli zvyšujícím se nákladům na údržbu parkovacích ploch.

Tagy letiště praha parkování
7 komentářů