Letectví Letiště

Pražské letiště mění parkování. Jeden dům uzavře veřejnosti, zdraží hlavně stání bez rezervace

Parkovací dům PD Holiday přestane sloužit od 1. května cestujícím. Foto: Letiště Praha
Parkovací dům PD Holiday přestane sloužit od 1. května cestujícím. Foto: Letiště Praha

Parkování na Letišti Václava Havla projde od května velkými změnami. Letiště Praha uzavírá vzdálenější parkovací dům PD Holiday (dříve D) veřejnosti a současně změní ceník. Zdraží parkování zejména těm, co si neobjednají místo online.

Konec parkování v domě PD Holiday (v ulici K Letišti, naproti hotelu Holiday Inn) oznámilo Letiště Praha na svých stránkách i v dopise firmám, které na letišti působí. Nově budou pro cestující vyhrazena místa blíže terminálům. „Letos vycházíme vstříc poptávce cestujících a zvýšili jsme pro ně kapacitu parkovacích míst nejblíže terminálům na úkor těch vzdálenějších. Uvolněním parkovacích míst tedy vznikne pro cestující vyšší kapacita v nejoblíbenějších parkovacích domech PC Comfort a PA Smart, které jsou hned u budov terminálů,“ vysvětlila mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Parkovací dům PD Holiday bude nově jen pro zaměstnance Letiště Praha a firem, které na letišti působí. Pro tuto skupinu navíc vzniká nové parkoviště vedle budovy APC.

Letiště už dům PD Holiday začalo pro veřejnost uzavírat v únoru, ti, co do něj mají rezervaci přes internet, co něj ale ještě bez problému vjedou. „Zákazníci s online rezervacemi, s datem příjezdu do 30.4.2018, zaparkují v PD Holiday beze změny,“ uvedlo Letiště Praha na svých stránkách.

PD Holiday byl vždy nejlevnějším místem na zaparkování přímo na letišti, i kvůli vzdálenosti k terminálu. Od 1. května letiště současně zdražuje. Například nejlevnější jednodenní parkování objednané přes internet nebude stát už 500 korun, ale 550 korun. V případě dvoudenního zdraží poplatek z 850 na 890 Kč. Jde ale jen o ceny při rezervaci přes internet. Pokud přijedete na parkoviště bez rezervace, čeká vás podstatně vyšší zdražení. Například u sedmidenního státní z 1600 na 2300 Kč. Kompletní ceník má letiště na svých stránkách.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

Asi efektivnější by bylo vedení linky 119 exprení trasou Veleslavín-Divoká Šárka-Letiště a dosavadní kličkování přes staré letiště nechat jezdit jen linku 191.

železničář v důchodu

To je asi pravda – ale bylo by asi třeba doložit to nějakými čísly, aby se tím vůbec někdo začal zabývat …

Martin

Když přes staré letiště to je mnohdy rychlejší. Je tam zákaz vjezdu a tak tam ten bus nestojí v kolonách…

David

V pořádku, třeba to donutí lidi jet tam vlakem 🙂 oh wait… 😀 😀

železničář v důchodu

Někde jsem nedávno četl, že DPP má v dohledné době zkrátit pro začínající letní sezónu na autobusové lince PID č. 119 špičkový interval na cca 3 minuty …

Tomáš

Už loni v létě byl interval 119 4-5 minut. Ale vzhledem k nedostatku řidičů se tento interval co jsem četl, tak neplánuje. Takže to bude připomínat plzeňskou třicítku.. 🙂