cargo

Pražské letiště mění parkování. Jeden dům uzavře veřejnosti, zdraží hlavně stání bez rezervace

Parkovací dům PD HolidayParkovací dům PD Holiday

Parkování na Letišti Václava Havla projde od května velkými změnami. Letiště Praha uzavírá vzdálenější parkovací dům PD Holiday (dříve D)

Parkování na Letišti Václava Havla projde od května velkými změnami. Letiště Praha uzavírá vzdálenější parkovací dům PD Holiday (dříve D) veřejnosti a současně změní ceník. Zdraží parkování zejména těm, co si neobjednají místo online.

Konec parkování v domě PD Holiday (v ulici K Letišti, naproti hotelu Holiday Inn) oznámilo Letiště Praha na svých stránkách i v dopise firmám, které na letišti působí. Nově budou pro cestující vyhrazena místa blíže terminálům. „Letos vycházíme vstříc poptávce cestujících a zvýšili jsme pro ně kapacitu parkovacích míst nejblíže terminálům na úkor těch vzdálenějších. Uvolněním parkovacích míst tedy vznikne pro cestující vyšší kapacita v nejoblíbenějších parkovacích domech PC Comfort a PA Smart, které jsou hned u budov terminálů,“ vysvětlila mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Parkovací dům PD Holiday bude nově jen pro zaměstnance Letiště Praha a firem, které na letišti působí. Pro tuto skupinu navíc vzniká nové parkoviště vedle budovy APC.

Letiště už dům PD Holiday začalo pro veřejnost uzavírat v únoru, ti, co do něj mají rezervaci přes internet, co něj ale ještě bez problému vjedou. „Zákazníci s online rezervacemi, s datem příjezdu do 30.4.2018, zaparkují v PD Holiday beze změny,“ uvedlo Letiště Praha na svých stránkách.

PD Holiday byl vždy nejlevnějším místem na zaparkování přímo na letišti, i kvůli vzdálenosti k terminálu. Od 1. května letiště současně zdražuje. Například nejlevnější jednodenní parkování objednané přes internet nebude stát už 500 korun, ale 550 korun. V případě dvoudenního zdraží poplatek z 850 na 890 Kč. Jde ale jen o ceny při rezervaci přes internet. Pokud přijedete na parkoviště bez rezervace, čeká vás podstatně vyšší zdražení. Například u sedmidenního státní z 1600 na 2300 Kč. Kompletní ceník má letiště na svých stránkách.

Tagy letiště praha parkování
6 komentářů