dpp

Východnímu okraji Brna má ulevit obchvat Slatiny, kraj schválil projekt

Křižovatka Matlachovy a Šlapanické v Brně-Slatině. Foto: Google Street ViewKřižovatka Matlachovy a Šlapanické v Brně-Slatině. Foto: Google Street View

Obchvat se bude stavět nejspíše na etapy.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrN

a co takhle i obchvat Tuřan? Po výstavbě MUK Černovická terasa v letech 2024-27 už bude víc než žádoucí

MildaIV
trafopajka

Pamatuji si, že před dvaceti lety se pro ten obchvat vykupovaly pozemky. Tak třeba někdy.

PetrN

taky mě to zaujalo

WHN

V letáku ŘSD je naznačena varianta, která je nyní v ZÚR JMK, takže předpokládám, že článek mluví o ní.

Kleist

A není toto ta správná ? Mohli tam udělat na konci (u I/50) plnohodnotnou MUK a dotáhnout ten obchvat až do Lišně, tu starou MÚK blíž k Brnu mohli zrušit.

xman

Bude to ta správná.
Deník přinesl podobnou mapku.
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obchvat-slatina-doprava-trasovani-ripska-ulice-turanky-mistni-brno.html

Ze zdejšího článku odstraněna mapka původně zvažované trasy…

Lubas

Není možné…po třiceti letech se schválilo, tak za dalších 10-20 bude hotovo. Ještě napojení D1 na Černovické terasy, o kterém expremiér Sobotka tak plamenně hovořil jako o prioritě. Pravda, u tohoto projektu je to zatím pouhých deset let…

Olin

Nějak mi unikla základní pointa… Šlapanice vs. Slatina.

Olin

Přesněji, za což se omlouvám, nevím proč tam vzniká ten druhý kruháč před kruháčem na Hviezdoslavové, který je sám o sobě docela katastrofa (spíše překonstruovat na větší tento) a současně a se předělají trolejbusové linky. Problémem jistě bezesporu je i silný provoz z lokality logisticko-výrobních center na Tuřance, eventuálně celnice.

liposh

Hele, tam, jak je to napojení obchvatu na silnici k letišti , tak tam někdy před pár měsíci postavili dvě ulice s bytovkama a jednu s baráčkama, v podstatě celou novou čtvrť. To budou mít ti majitelé novostaveb radost, že to maj hned pod okny (ať počítám jak počítám, víc jak 80 metrů to být nemůže) 😀

Ondra

To je silnice do Šlapanic, ne? jestli teda dobře chápu co myslíte, k letišti je až Řípská.. (jinak jako to co tvrdíte nerozporuju..)

Zbyněk

Kde konkrétně prosím? Mapy.cz i google mapy nic nového většího neukazují. Nicméně majitelé novostaveb se před zahájením stavby a ideálně před nákupem pozemku nebo hotového domu/bytu můžou podívat do územního plánu, jak je plánováno využití okolních pozemků. To, že se někdo nepodívá a pak se diví, že mu tam za rok přijedou bagry, není chyba bagrů 😀

liposh

Ajoo, ne, sorry chlapi, to je fakt jenom k té silnici do Šlapanic, já myslel, že až na tu Řípskou. Moje chyba. Ale tam je po té vnější straně ulice jen asi 8 domů, ne? …a tam je taky jedna nová ulice, takže vlastně podobná legrace.

liposh

A hlavně myslím, že ten obchvat řeší tu méně podstatnou část té problematiky. Na tom odbočení do Šlapanic jsem nikdy nějak obří kolonu neviděl, ale na té světelné o 50 metrů dolů , za trolejbusem zastaveným v zastávce , se teda fronty tvoří.

Kernteriér

To, co je na obrázku, není obchvat, ale jedna jeho část. V této podobě by samozřejmě neřešil nic.

Ondra

v poho 🙂

Ondra 2

Já to pochopil tak, že další část toho obchvatu povede mezi mezi D1 a Šlapanicema zhruba v místech, kde je teď polňačka. Jinak nevím proč by pan radní zmiňoval Evropskou ulici.