Vozy do Curychu jsou zrušeny, jihočeský koridor je kvůli opravám uzavřen

Přejezd na IV. koridoru v Českých Budějovicích bude nahrazen podjezdem, kterým povede severní spojka. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářPřejezd na IV. koridoru v Českých Budějovicích bude nahrazen podjezdem, kterým povede severní spojka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Českým drahám ode dneška znovu vyhání cestující z vlaků výluka na čtvrtém koridoru. Po deset následujících dnů bude Správa železniční

Českým drahám ode dneška znovu vyhání cestující z vlaků výluka na čtvrtém koridoru. Po deset následujících dnů bude Správa železniční dopravní cesty provádět větší opravy i běžnou údržbu na úseku mezi Českými Budějovicemi a Táborem, práce na výjezdu z Budějovic na několik dní uzavřou i navazující plzeňskou trať.

Zcela odřeknuty jsou přímé vozy z Prahy do Curychu a zpět, místo expresů a rychlíků pendlují mezi Krumlovem/Budějovicemi a Táborem náhradní autobusy, pro osobní vlaky je zavedena autobusová doprava jen pro úsek Budějovice – Veselí. I ta se ale prodlouží, od 20. do 25. dubna se totiž výluka rozšíří o úsek Veselí nad Lužnicí – Planá nad Lužnicí. Podrobnosti o provozu mají na svých stránkách České dráhy.

Podle seznamu SŽDC se největší zásahy dělají v budějovické čtvrti Nemanice, především takzvaná těžká střední oprava vícekolejného železničního přejezdu a výhybek, strojní výměna pražců nebo oprava přejezdové signalizace. „V úseku Doubí u Tábora – Planá nad Lužnicí pak probíhá od 20. do 25. dubna od 7:45 do 14:00 běžná údržba,“ dodal mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Tagy 4. koridor České dráhy Curych SŽDC výluka
13 komentářů