egoe-plus
Zprávy

Volotea přidává další linku z Prahy do Francie, začne létat do Lyonu

Airbus A319 společnosti Volotea. Foto: Pedro Aragão [CC BY-SA 3.0 GFDL, CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons
Airbus A319 společnosti Volotea. Foto: Pedro Aragão [CC BY-SA 3.0 GFDL, CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Letecká společnost Volotea začala prodávat letenky na svou už sedmou linku z Prahy. Od 12. dubna začne létat dvakrát týdně mezi Prahou a Lyonem. Vyplývá to z rezervačního systému aerolinky.

Nové spojení už před měsícem oznámilo lyonské letiště na twitteru, teprve o víkendu se ale začaly prodávat letenky.

Letový řád počítá se spojením v pátek a v pondělí. Zajímavostí je, že v Lyonu si firma nebuduje vlastní bázi, ale bude do něj létat z jiných tras. Například z Prahy do Lyonu poletí letadlo, které nejprve přiletí do Prahy z Bordeaux, pak poletí do Lyonu a zpět a poté se vrátí zpět do Bordeaux. Podle rezervačního systému bude pak v létě na linku nasazováno letadlo z linky z Toulouse.

V pátek mají letadla odlétat z Prahy 8:50, v Lyonu je letadlo v 10:45, aby o 25 minut později odletělo zpět do Prahy s příletem ve 12:55 do Prahy. V pondělí letí v 10:50 z Prahy, v Lyonu má letadlo obrátku 12:45-13:10, ve 14:55 je zpět v Praze. I když aerolinka dosud neuvedla, jakým typem bude na trase létat, podle dosavadních typů letadel na trasách do Toulouse a Bordeaux má jít o Airbus A319.

Na trase do Lyonu bude mít Volotea konkurenci v podobě aerolinek HOP! patřících pod Air France-KLM. Ty létají každý den.

Volotea nedávno oznámila i další linku z Prahy: sezónní spojení do Cagliari. Volotea patří k menším evropským leteckým dopravcům, zaměřuje se hlavně na linky mezi menšími městy nebo trasy, které velcí hráči opomíjejí. V létě se dostala do hledáčku italského úřadu pro civilní letectví, který ji varoval zákazem provozu kvůli častým provozním problémům, zejména velkým zpožděním. Letos v říjnu dosáhla po necelých sedmi letech provozu hranice 20 milionů přepravených cestujících.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba

Letenky už se prodávají 14 dní, sám jsem příkladem, kupoval jsem 18.11. není třeba dokazovat si, že informujete promptně, když to není pravda 😀

Martin

Letenky jak píšete se prodávají už 14 dní a linka byla oznámena skoro před měsícem, takže žádná horká novinka.

Radeček

Tak pátek neděle nebo pátek pondělí?

Partneři


Czechtoll

pst
podcast