Vlakem po Švýcarsku: Železniční cestování a zážitky s dětmi, I. díl

Cestování vlakem s dětmi ve Švýcarsku. Foto: Hana Hurábová, www.ourswissexperience.comCestování vlakem s dětmi ve Švýcarsku. Foto: Hana Hurábová, www.ourswissexperience.com

Děti mohou při použití Swiss Pass cestovat po Švýcarsku vlakem zdarma až do 16 let.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas Kocis

Byl jsem v loni 8 dnů pas s dcerou.Po zkušenostech vyrazím letos s manželkou a synem 2 roky.

Peter Sabol

Pekný článok. No rád by som polemizoval s tvrdením „Přestupování s kočárkem je na švýcarských nádražích snadné díky rampám a výtahům. … a ve vlacích také zajištěn dostatek prostoru pro kočárek.“ Žijeme v Lausanne a pravidelne cestujeme vlakom s kočíkom. Je síce pravda, že vo väčšine vlakov je vyhradené miesto na kočík, ale neplatí to o všetkých. Je fér dodať, že tie bez miesta na kočík, ako napr. spoj IR90, nie sú tak ani označené v grafike na stránkach CFF. Ale i spoje, ktoré majú tieto miesta vyhradené, nemajú z našej skúsenosti vždy bezbariérový vstup do vozňa. Nie všetky vlaky,… Číst vice »

Peter Sabol

Aby som to upresnil, spoj s miestom pre kočík (konkrétne sa jedná o posledný zaradený vozeň, kde je miesto tak pre 3 kočíky), kde sa nastupovalo schodami, bol vlak IC5 zo ženevského letiska smerujúci na opačný koniec Švajčiarska do Rorschach. A napr. vlak z Aigle do horskej dedinky Les Diablerets nie je zubačka a predsa nemá WC. A čo sa týka toho WIFI, je to naozaj otravné. Keď pristanete na letisku v Ženeve, nemôžete sa pripojiť na internet, iba ak odtiaľ odlietate. Prídete do vlaku a ups, potrebujete špeciálnu apku od SBB, aby ste sa mohli pripojiť (nestačí bežná SBB… Číst vice »

Martin

S tím voláním a internetem ve Švýcarsku je to skutečně „trapárna“ a z mého pohledu nesmyslné švýcarské bazírování na tom, aby byli i v tomto nezávislí. Žijeme v globalizovaném světě, kde informace a data tečou nonstop všemi směry, překvapivě i přes ně, tak mi přijde ubohé, proč tenhle nesmysl stále přetrvává. Ale bohužel je to skutečně problém u nich – už několik let zpátky se vedla jednání EU – CH o tom, aby přistoupili do telekomunikační unie, a fungoval by tam tak roaming stejně, jako v zemích EU (volání i internet „jako za domácí tarif“), avšak Švýcaři ta jednání jednostranně… Číst vice »

Tomas Kocis

Můžeš poradit potřeboval bych net na 10 dnů ve Švýcarsku.
Dik

Peter Sabol

Ak Tvoj mobil podporuje eSIM, tak Digital Republic, inak by som si asi kúpil predplatenú SIM kartu, prípadne si prenajal router, ak potrebuješ WIFI iba na hoteli https://www.travelerswifi.com/
(majú dobré recenzie)
Inak s tým žiaľ nemám veľké skúsenosti.

Tomáš

Dik

Twix

SBB wifi se dá chytit na nádražích (obvykle jen těsně u budovy), stačí poprvé potvrdit SMS kód a příště už se to chytne. S tou apkou ve vlacích jsem to nevěděl, oni tam to wifi nijak neinzerují, tak jsem to nevyužil ačkoliv jsem apku měl. Jediné „rozumné“ wifi bylo v nových Capricornech na RhB.

Tomáš

Dik