cargo

Vlak jako konkurence letadlům. V Británii vyjel Lumo, láká hlavně na nízké ceny

Lumo na trať nasazuje jednotky Hitachi AT300 (Class 803). Foto: ScotRailLumo na trať nasazuje jednotky Hitachi AT300 (Class 803). Foto: ScotRail

Ceny jízdenek z Londýna do Edinburghu začínají na 15 librách

Na britskou železnici poprvé vyjel vlak pod novou značkou Lumo. Jeden z největších britských dopravců First Group dnes slavnostně poprvé vyrazil na trať z Londýna do Edinburghu s novým konceptem dopravy, která připomíná spíše leteckou dopravu. Právě letadlům má vlak konkurovat.

Dnes došlo ke slavnostní první jízdě, pravidelný provoz začne od pondělí. První dny jsou spoje již kompletně vyprodané. Pod značkou Lumo provozovanou oficiálně dopravcem East Coast Trains nabídne First Group cestujícím to, kvůli čemu často létají: nízkou cenu. Lumo slibuje, že 60 % všech jízdenek na této trase bude stát méně než třicet liber, maximální cena bude 69 liber.

Nejlevnější jízdenky na této trase se dosud pohybují kolem 30 liber při nákupu dlouho dopředu a na spoje mimo špičku. Ve stejný den odjezdu obvykle cena dosahuje přes 70 liber. Lumo nabídne nejnižší cenu 14,90 liber. Letecké společnosti nabízí lety často za ceny mezi 10–20 librami.

Plán: milion cestujících ročně

Dopravce očekává, že během roku přepraví kolem milionu cestujících, zhruba tolik lidí na této trase ročně létá. Firma chce cestující oslovit i tím, že bude vysvětlovat nižší ekologickou stopu vlaku v porovnání s vlaky. Doba jízdy je 4 hodiny a 32 minut.

Na trase mezi oběma městy dosud působí hlavně znárodněný dopravce LNER, který jezdí v rámci koncese od vlády; Lumo bude jezdit v rámci „open access“ maximálně pětkrát denně každým směrem. Povolení získal, protože půjde o doplněk ke stávajícím spojením LNER. Vlak bude zastavovat v Morpethu, Newcastle a Stevenage, v Londýně na nádraží Kings Cross a v Edinburghu na stanici Waverley.

Název Lumo má podle firmy znamenat spojení slov illumination (osvícení) a motion (pohyb). Firma investovala 100 milionů liber do pětice nových elektrických pětivozových jednotek Hitachi AT300 (Class 803).

Nezvyklý pokus uskutečnil list The Independent. Na trasu z Londýna do Edinburghu vyslal dva reportéry. Oba opustili nádraží Kings Cross ve stejnou chvíli: železniční publicista Mark Smith (Seat61) vlakem, reportér Simon Calder vlakem na letiště Luton, dál letadlem easyJetu do Glasgow a pak po zemi do Edinburghu. Výsledek byl překvapivý: oba dorazili na nádraží v Edinburghu ve stejnou chvíli.

Tagy First Group LUMO seznam Velká Británie
29 komentářů