Vláda zastaví lety mezi Českem a Jižní Koreou, ČSA přerušily lety do severní Itálie

První Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek HorákPrvní Boeing 737-800 v barvách ČSA registrace OK-TST. Foto: Marek Horák

Bezpečnostní rada státu rozhodla o zastavení letů mezi Českem a Jižní Koreou. Chce také zastavit provoz linek do části italských

73 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K.S.

Já jenom doufám že budou nahrazeny ztrát na zisku z tohoto opatření, protože zde k nim došlo ne na základě vyšších sil, ale rozhodnutí konkrétních osob.

mata

Je snad něco do čeho di Babiš nenas–l.

Bob

on potřebuje odvrátit mediální pozornost od jeho korupčních kauz a ten virus se mu skvěle hodí

PetrN

„Bezpečnost našich zaměstnanců a cestujících je pro nás vždy prioritou“, uvedla Vlaďka Dufková,která loni obhajoval let na 1 motor 🙂

kanafasik

ha ha ha!! Komedie. Tak to si nechte o prioritě a opatřeních v souvislostims coronavirem vyprávět od palubního personálu ČSA. speciálně na letech do ICN :))) dělat mluvčího TVS to je na šaškovskou čepičku. o alemco jiného má říkat, že? :)))))

Marek

A jaka opatreni by podle Vas na letech do/ z ICN melo CSA delat?

kanafasik

porovnejte třeba jaká opatření přijalay Cathay Pacific a další asijské aerolinky, a srovmejte s tím, jak k tomu přistupovaly ČSA na lince do místa prokazatelné nákazy a vysokého rizika.

Marek

Dekuji za odpoved, ale bohuzel nevim jak k tomu pristoupili Cathay Pacific ani jak to CSA podcenilo pripadne ze nic nedelalo. Cekal jsem prave, ze do toho vznesete trochu svetla

Y.K.

Jaká opatření přijaly Cathay Pacific a další asijské aerolinky? Do Číny, kromě Wuhanu, CP létají, kapacita je snížená o 50 % což zřejmě odpovídá propadu poptávky. Dále včera zrušili lety do Koreje a to vzhledem zákazu vstupu nerezidentů cestujících z Koreje do Hong Kongu. Takže to je vlastně stejné jako ČSA?

kanafasik

Používali jednorázové nádobí, CC pracovali v ochranných v rouškách a rukavicích. Hned v od počátku šíření viru. Desinfikovala se letadla. u čsa nic takového až do konce letů. I když už v Koreji počet nakažených narostl na nejvíce zamořenou oblast po Číně. posádkym pouze dostali na posledních letech doporučení neopouštět hotel. mimochodem skladba cestujících na lince PRC-ICN je 99% Korejců. takže pro aeroklub ČSA by byla pecka, kdyby to někdo z posádek měl. Protože při počtu CC kolik jich mají se každý potká prakticky s každým během týdne půjdou do karantény de facto všichni …. 🙂 Good Luck.

Anonymus

to by byla prča kdyby všichni z CC mudeli do karantény. to nevím,jak by létalo ČSA

kanafasik

no nepřál bych jim to… ale s jejich přístupem, bych se tomu ani nedivil…

Roiman4

Co pouze posádky, ale vesměs celé letiště taky přijde do kontaktů s nimi a pak je to jako řetězová reakce…

Anonymus

tak hlavně Dufková je členkou dozorçí rady teprve pak mluvčí

Petr

Taková blbka! Ideální …

Katka

Cestující ze zakoupenými letenkami na zrušení lety Korean Air do a ze Soulu přeberou dopravci, kteří nabízí lety s přestupem, to je zejména Qatar Airways a Emirates.

Radek Janata

Ne každého. Většina lidí si v současné situaci nechá raději vyplatit refund.

Y.K.

No nevím. V téhle situaci trvat na letu s jinou aerolinkou hrozí uvíznutím v Korei, pokud se v příštích dnech či týdnech zastaví ještě více letů, což je reálná možnost. Pokud ale má někdo dost volné hotovosti na dlouhodobý neplánovaný pobyt v hotelech, proč ne. 🙂

Katka

Jsou lidi, kteří létět potřebují. Ne všichni na letech jsou jen turisté. Samozřejmě, někdo cestu zruší úplně, ten kdo ne, bude pouze přenesen na jiné aerolinie.

Y.K.

Tak jistě, to nerozporuji.

Přemek

Brusel tleská koronaviru, snižuje jím zavržené emise.

PetrN

Co s tím má, proboha, společného Brusel??

Kubrt

Brusel přece může za všechno, ne?

Jiří 24

Co takhle nějakou tu malou státní podporu pro „české letecké dopravce“ zasažené nařízením vlády, aby si Románek Vik taky přišel na nějaký ten peníz 😏 Jsem zvědav co budou dělat s letadlama co budou díky tomuto jen tak stát, že by pronájem 🤤

kanafasik

no k tomu nejspíš dojde. Roman má kamarády nan správných místech. A Andrej samozřejmě vycítí příležitost vytlouct z toho politické body. jako spasitel dovolených českých koupáků.

Aleš

Konečně by Czech airlines mohli odlepit ty nápisy Eurowings s A319 .

kanafasik

to těžko, zase budou létat v Německu v STR.

Jiří 24

Opravdu? Já myslel, že na léto je potřebují 🤔

Karel Jezbera

Toto je polovičaté a téměř nic neřešící opratření. Sice je určitá část publika, kterou let s přestupem nebo pozemní doprava odradí, ale pokud nebudou hranice hermeticky uzavřeny, nikdy nad tím nebudeme mít kontrolu. Tady se ukazuje, že členství v EU je zločin. Už to, že musíme nejprve s Evropskou komisí konzultovat, jestli smíme zakázat lety z jiného členského státu EU je naprostá úchylnost.

Dushan

Na dnešním jednání Bezpečnostní rady se jednalo o možném vyhlášení nouzového stavu. Pokud k tomu dojde, bude možno flexibilněji přistoupit k podstatně razantnějším opatřením proti dalšímu šíření nákazy.

Filip

Nouzový stav kvůli třem lehce nemocným? jsou už snad všichni padlí na hlavu?

Jen tak

ale ne. Jenom Dushan.

Jirka B.

Bohužel je jich víc. Tady se prostě ukazuje ta mediální negramotnost. Lidi věří Besku a Aha, pak tomum co si přečtou na FB, ale informace si neověří a na relevantní zdroje prostě kašlou …

Dushan

O dnešním jednání Bezpečnostní rady a o možném vyhlášení nouzového stavu hovořil první místopředseda vlády Jan Hamáček/ČSSD. Nouzový stav může být vyhlášena to hlavně z důvodu, aby opatření před nákazou mohla být vyhlašována flexibilněji, např. se uvažuje o zákazu pořádání hromadných akcí, o povinnosti turistů hlásit svůj příjezd z oblasti nákazy hygienické stanici, pomoci armády atp.. To, že zrovna v tento okamžik víme o třech pacientech je irelevantní. I v Itálii se také neobjevilo dva tisíce nakažených ze dne na den.

Filip

Nouzový stav se vyhlašuje v bezprostředním ohrožení života velké části populace, nic takového není a ani nehrozí.

Dushan

„Bezpečnostní rada státu rozhodla omezit lety z Itálie a Jižní Koreje. Hamáček doporučí vyhlášení nouzového stavu“ Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3056268-zive-bezpecnostni-rada-statu-jednala-o-zastaveni-letu-z-lombardie

Jen tak

hamacek cili na lidi jako ty… co doma uz nejspis spi v igelitu a hltaji kazdou radku bulvaru aby mohli panikarit jeste vic.

VíKo

Jako takhle. Po case zase se vsim, co napisete souhlasim.!!! Tohle je navic TOP prispevek. :))

Filip

Milý Dušánku, čti prosím tě,

Vláda může podle ústavního zákona o bezpečnosti České republiky vyhlásit nouzový stav v případě živelních pohrom, ekologických nebo průmyslových havárií, nehod nebo jiného nebezpečí, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví nebo majetkové hodnoty anebo vnitřní pořádek a bezpečnost.

VE ZNAČNÉM ROZSAHU — připadá ti 0,0001 % nakažené populace jako značný rozsah?

Dushan

Já odkazuji na prohlášení představitele vlády, která má pravomoc Nouzový stav vyhlásit na základě zhodnocení aktuální situace. Počkejme do středy na výsledky dalšího jednání Bezpečnostní rady státu.

Jen tak

nesmíš papouškovat každýho magora, který nejspíš vůbec ani netuší, co je v ústavě.

to je to samý, jako když babiš vyhlašoval státní pohřeb (když zemřel karel gott) , a pak to vlastně státní pohřeb nebyl, protože vůbec netušil, že žádný takový pohřeb gotovi vystrojit nemůže.

Filip

jsme jediný národ v evropě který takle panikaří… němci mají 130 nakažených a jsou v klidu, postupují systematicky….

Ale ono to je pro Čechy typické, vždy jdou z extrému do extrému a nikdy nejsou stabilní….

Y.K.

Hamáček… Hm, copak má asi za lubem. Nalovit pár bodíků na populismu?

kanafasik

je to tak, všichni olitici na tomhle běsnyjímečný stav
ění se chystají sbírat body, místo aby společnost uklidnili a dali rázně najevo, že ví co dělají a jsou to lidé přesně na svých místech, tak z toho dělají zbytečné divadlo, pro masy.Bohužel. vycítili možnost nantom nahonit body. Hamáček by nejraději vyhlásil výjimečný stav.. :)) komedianti. s bilbordama usilnic si nejsou schopni poradit zantři roky, a tihlemkomedianti mě mají uklidnit, že v tomto případě ví co dělají a dělají to správně? :)))

Jen tak

vy jste nejakej natesenej na tu izolaci.., copak vam svet udelal?

Dushan

Přeju si hlavně rázná preventivní opatření, aby se předešlo nutnosti izolace celých měst, resp. aby se izolace týkala jen nakažených.

Jen tak

doporučuji igelitový pytlíky. ty docela pomáhají.

kanafasik

izolovat každé město kde se objeví jeden nakažený a každého nakženého pro jisotu zastřelit? takhle nějak? nesmíte moc koukat na filmy….

Y.K.

Rozkaz zněl jasně. Zastavit muže s koženou brašnou!

Někteří prostě nevidí komplexitu světa a myslí, že existují nějaká jednoduchá rázná opatření co vše zastaví a pořeší.

MartinS.

A všiml jste si, že to Hamáček navrhl a Bezpečnostní rada státu to odmítla a Vojtěch později odpoledne prohlášil „Vyhlašování nouzového stavu není vůbec namístě. Je to i v rozporu se závěrem dnešní BRS.“

Pražák

Nejhorší je smrt z vyděšení, Vy jste toho krásným příkladem

Přemek

Máte pravdu, ale kouzlem nechtěného. Z EU je třeba vypanout ze zcela zásadních, a nikoli z poněkud zpropagandizovaných důvodů.

Jirka B.

A které to, prosím, jsou nám také napíšete, nebo je to jenom zase výkřik pomateného Pitomia?

Jirka

a naopak ihned začít s exhumací a oživováním RVHP…

Jirka B.

Uzavřeme li hermeticky hranice, tak „chcípneme“ hlady. Zločinem je spíše hloupost lidí, kteří si nevidí na špičku nosu a informace čerpají z FB a Blesku!

Butrusik

Hermeticky uzavřít by chtelo hlavně Karla Jezberu, byl by spokojený a nepsal by dokola tyhle nesmysly 😎

michal

Tak pojedou vlakem, autobusem, itálie není daleko.

Dushan

Na mě to působí, že máte zlomyslnou radost z toho, že jste navzdory opatřením vlády, „objevil“ další alternativy, aby se sem nákaza dál šířila:(

Přemek

Já to vidím jinak – prostě kdo chce adrenalin (v případě imunodeficience ten poslední), má ho mít. Nakonec se u odolnější části populace starající se o své zdraví projeví zvýšená rezistence jako na každý patogen. Mne se virózy a chřipky ani jiné infekce již nějaký čas netýkají. Starám se a tak nestrádám.

Butrusik

Tak to jsme radi, Premku, ze se těšíte pevnému zdraví, jeste mentální posilování přidejte a bude to ok. Uvidime, jestli budete stejně rezistentní na každý patogen, az vam bude treba 80.

michal

A na mě působíte, že jste hlupák. Protože pozemní cesta v rámci jednoho kontinentu je první věc, která každého napadne, když přestanou létat letadla.

Dushan

„Loni podle statistik prošlo odbavením na Letišti Praha na letech do a z Itálie 1,46 milionu cestujících. Po Velké Británii nelétá z Prahy do žádné jiné země tolik lidí.“ – Zákaz letů je tedy zcela logickým prvotním krokem. Povinnost hlásit se na hygienické stanici při jakémkoli způsobu cestování samozřejmě může být zavedena také, zřejmě to souvisí s uvažovaným vyhlášením Nouzového stavu, o kterém se dnes jednalo na Bezpečnostní radě státu.

Jen tak

ty jsi magor 🙂

uz jsi se hlasil v dobranech ? 🙂

Dushan

„Ministr vnitra Jan Hamáček doporučí v pondělí kvůli nákaze novým koronavirem vládě, aby zvážila vyhlášení nouzového stavu. Kabinet by pak mohl regulovat dodávky ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu, zakazovat akce s velkým počtem lidí a uložit lidem vracejícím se z rizikových regionů kontaktovat lékaře či hygienickou stanici.“ Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3056268-zive-bezpecnostni-rada-statu-jednala-o-zastaveni-letu-z-lombardie

Crazytrain

Děláme stejnou chybu jako předtím Italové. Cestující z těchto míst prostě poletí s přestupem, odkud lety zakázany. Takto mohli být po příletu snáze kontrolováni. Inu, vláda odborníků.

Crazytrain

…odkud lety nebyly zakázany…

Dushan

Naopak, toto opatření rozhodně smysl má. Klientům cestovních kanceláří se nyní zřejmě otevřela možnost storna zájezdu bez sankcí. Zavedení kontrol cestujících i z ostatních letů, snad bude brzy následovat.

Jen tak

neotevřela. dojde ke zrušení letů, a to „vnějším vlivem“.

z legislativy tudíž cestující mají jen možnost získat zpět peníze za koupené letenky, případně změnit zdarma datum cesty (i když nemají změnitelnou letenku), ale bez kompenzace.

Jen tak

kua překlep .-D toto patřilo jinam. trošku mimo téma 😀

Jen tak

ja myslel, ze to opatreni se dla kvuli omezení migrace korona viru k nám 😀

a co budou u těch ostatních cestujících kontrolovat? .)

Tomas

Tohle moudro upustil jakýsi Ital v jednom rozhovoru a koukám, že se to ujalo. Souhlasím s tím, že zákaz přímých letů toho moc neřeší, pokud nebude kontrola na tranzitním letišti. Na druhou stranu, s přestupem sem část turistů z dotčených zemí létá tak jako tak. Představa, že všichni letí jen přímo, je zvlášť na dopravním serveru k pláči.

Přemek

Asi tak. Plný souhlas.

MartinS.

Omezí se tím turistika. Moc turistů nepoletí na eurovíkend s přestupem, protože by to bylo dražší a pomalejší. A co byste na tom letišti chtěl kontrolovat? Přiletí, příznaky žádné, v průběhu pobytu začne být infekční, nakazí tu pár lidí a odletí. A z Itálie se ani nedozvíme, že onemocněl. Takže lepší je, že vůběc nepřiletí.