Vláda navýšila rozpočet ministerstva dopravy. Přidala na slevy i výkupy pozemků

Vizualizace dálnice D35 u Hořic. Foto: ŘSDVizualizace dálnice D35 u Hořic. Foto: ŘSD

První data ukazují, o kolik stát přišel snížením spotřební daně a zrušením silniční daně.

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdydy

a kdo bude zdržovat hned pozemek vyvlastnit.

Martin

…no, aby ty pozemky nepatrili stranikum ruznych stran, ci jejich pratelum…
viz p. min. Toman…

Asd

Co tak nejprve lidem nabídnout jinou odpovídající nemovitost? Většina lidí nemá problém s tím že na jejich pozemku povede liniová stavba, ale s tím že náhrada není adekvátní.

Gejza

Veškeré navyšování rozpočtu půjde na vrub zvyšování státního dluhu. Přitom velká část z toho připadá na výpadky ve výběru silniční a spotřební daně. Populismus jak vyšitý. Jestli tahle vláda nebude usilovat o odpovědné hospodaření, tak už fakt nevím, koho budu volit 🙁

Jan Hojsák

Myslím si, že v botách této vlády za současných okolností by nechtěl být žádný politik. Protože ať už uděláte cokoliv, vždy se najde oprávněná kritika. Když nebudete finančně kompenzovat vysokou inflaci, nahrajete populistům v opozici. A tak vláda dává lidem aspoň nějaké příspěvky. A přesto se najde hlasitá část populace, co bude řvát jak tuři, že jim vláda dává pomyslný exkrement a nadávají na ně jako na zlé pravičáky, co na lidi z vysoka kašle. A když už těm lidem vláda dá nějaké kompenzační možnosti, zase se najdou tací, co řeknou, že je to jen plýtvání veřejnými penězi a jedná… Číst vice »

Jan Sova

No tak ona je jedna věc nabídnout obecně kompenzace něčeho a druhá věc je to udělat tak elegantně, aby na tom nebujela státní agenda a nemuseli se nabírat úředníci, co tu „novinku“ budou muset složitě administrovat. Dalším úskalím je administrativní zátěž na straně žadatele. To vše může odrazovat a kazit reálný dopad „novinky“ až do bodu, jako by se nic nového nedělo.

Asd

Co tak to udělat jednoduše a jít po příčinách inflace ?

Lech Malý

… v botách této vlády za současných okolností by nechtěl být žádný politik. Protože ať už uděláte cokoliv, vždy se najde oprávněná kritika.
No tak ale úplně stejně bychom mohli před rokem litovat minulou vládu, a to bych řekl, že ta měla za covidu ještě menší manévrovací prostor.
Prostě podle mě byl pouze jeden populismus nahrazen jiným. Škoda.

Martin

mensi manevrovaci prostor, pote co diky kaloukove snizeni platu a navyseni dani a skrtum mela rekordni prijmy v rozpoctu po dobu cca 8 let a to se ekonomika rozjela po krizi nebyvalym tempem…?
To byly stamiliardy v rospoctu navic a vysledkem v covidu byly stamiliardy az pul bilionu na sekeru…

Martin

z… kruci rozpoctu

bkv

A proto se letošní schodek rozpočtu zatím navýšil z 280 na 330 mld. Kč při současném meziročnímu růstu příjmu rozpočtu o cca 70 mld. Kč. A jsou na úrovni loňského celkového schodku rozpočtu…

Gejza

Tato vláda sice čelí enormně obtížné situaci, ale mohla si odpustit úplně zbytečné dočasné snížení sazby spotřební daně z PHM. To fakt nikoho nevytrhne, když pár měsíců ušetří řádově desetikoruny při jednom dotankování, ale v rozpočtu SFDI je to znát hned. Navíc cena PHM odpovídá aktuálnímu nedostatku ropy, a právě rostoucí cena může motivovat motoristy k úsporám a tím řešení problému… Napříč Evropou ale bohužel vítězí populismus, kdy se vlády předhánějí v pobídkách motoristům, aby s PHM plýtvali i nadále.

Asd

Jenže ty ceny PHM silně ovlivňují inflaci a hospodářství. Ono se samo nic nevyrobí nevypestuje ani nedopravi. Pokud bychom měli naftu za 30 Kč tak by i inflace vypadala jinak.

Asd

Nejen Proti inflaci se má bojovat tak že se mají léčit příčiny ne následky.

Asd

Co tak raději rozumněji hospodařit? Preferovat zájmy vlastních občanů a firem před těmi zahraničními. Nezadávát zakázky bez výběrových řízení a hlavně provést důchodovou reformu, stejně jako státní správy. Kdo něco takového zvládne má můj hlas.

Josef Petrák

Na slevy museli přidat, protože Schillerka sice nechtěla slevu snižovat, ale rozpočet na tuto kapitolu pro rok 2022 snížila na třetinu. Taková skrytá mina pro novou vládu.
2,6 mld. za půl roku znamená, že na konci roku budeme někde na 4,5-5 mld. tedy číslech jako za rok 2019.

Kočí antonin

Asi moc počítat vám nejde,co sleva na ,cestovani ukrajincu zadarmo a mimoradne vlaky?

Swariner

Tohle musí být nějaký chatbot, kterému selhal čip zkanibalizovaný z rezaté Tatramatky. Bo tahle nechtrý snad nikdo není…

Roman Čadek

Nikoli, slepenec měl ideální příležitost slevy zrušit, dotovaný populismus ale nechal pokračovat.