Video: Velké omezení na Pražském okruhu začíná. Starý most přes Chlumeckou půjde k zemi

Most na pražském okruhu přes Chlumeckou. Pramen: ŘSDMost na pražském okruhu přes Chlumeckou. Pramen: ŘSD

Plán počítá s převedením veškerého provozu vždy na jeden most, demolicí druhého mostu a výstavbou nového

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Luxpe

V celku lze počítat, že linky budou omezeny např. 141 Bazén Hloubětín – Černý Most, 171 Černý Most – Depo Hostivař a posíleny budou linky 204 Černý Most – Stavební zóna Horní Počernice a 209 Letňany – Ve Žlíbku. Lze totiž očekávat výrazné zpoždění spojů. Cestující s velkou pravděpodobností použijí také vlaky linek S.

Y.K.

Takhle my si tu žijeme. Most se kvůli neúdržbě za 40 let rozpadne a tak postavíme nový. Ti naši státní správci majetku (infrastruktury) jsou jeden jako druhý. Klasika, jejich peníze to nejsou.

pkajetan

V Česku jsou TISÍCE mostů v děsivějším stavu, ale tento opět poslouží pro další odklony peněz magistrátu – je to fakt děs .. naprosto průhledné vše zaměřené na několik málo míst D1 po Průhonice, D0 kolem Čerňáku, D7 kolem letiště, D11 – k Benzině (tam frčí protihlukové stěny – hliník, beton, dřevo, plast) a tak – někonečné zdroje prachů po zdravotnictví a obraně..

Jan Sůra

Ředitelství silnic a dálnic spadá pod magistrát?

Daniel Bečvář

Most přes Chlumeckou je ve správě státu, opravu tedy provádí ŘSD. Pražský magistrát s tím nemá vůbec nic společného. Most je stavebním stavu VI, což znamená velmi špatný, horší už je pouze stav VII – havarijní. V ČR tedy rozhodně nejsou tisíce mostů v děsivějším stavu. Mimoto převádí každý den desetitisícové dopravní intenzity a jeho oprava má tak samozřejmě přednost před kdejakým propustkem v horní dolní. U zbytku Vašeho příspěvku už ani nepředstíráte, že by měl dávat jakýkoliv smysl.

lakes

Nejedná se také o zvýšení únosnosti mostu na tzv. plnou zatížitelnost? Ve smyslu USS „určená silniční síť – „Souhrn vybraných a provozně-technicky zabezpečených dopravních cest (pozemních komunikací, železničních drah, vodních a letových cest) předurčených k zajištění přesunů ozbrojených sil, spojeneckých ozbrojených sil, jejich zásobování, odsunu raněných a nemocných, neupotřebitelného materiálu, a osob a materiálu pro zabezpečení chodu válečného hospodářství a zabezpečení základních životních potřeb obyvatelstva. Zahrnuje určenou silniční síť, určenou železniční síť, určenou síť říční dopravy a určené letecké koridory“.

Zvoník

Základem stavební ekonomiky v Praze není udržovat starší, ale základem je ničit všechno socialistické a stavět kapitalistický moloch s mnohem kratší životností za drahé peníze!

Jan

Mnohem kratší životností? Zatím jsem si nevšiml, že by se nám rozpadaly 20 let staré mosty. Akorát ty koridory jsou nějak rychle rozježděné…

mirek

Naopak, to socialistické je postavené tak nekvalitně, že se po pár letech začalo rozpadat.

Jiří Kocurek

Hmm, takže dát pryč všechny mosty z první republiky, protože tehdy byl taky kapitalismus?

moot

a to nemluvě třeba o starších mostech, které se stavěly za vlády vykořisťujících feudálů. Ale o infrastrukturu bych se nebál. Zvoník to postaví o víkendech v rámci akcí Z 🙂

Jirka

Východní most se měl rozšířit, tak, aby se tam vešly 3 pruhy + odbočovací.

Panoramix

No, po 40 letech most v havarijním stavu? Chápu, že soudruzi tomu moc při stavbě nedali, ale ať mi nikdo netvrdí, že pořádnou údržbou by se nedala životnost prodloužit aspoň o 10-20 let. Betonářská lobby asi bojuje za pořádné zakázky, šolíchání na rekonstrukcích za pár mega pro ně není dost dobré. ☹️

SaulGoodman

Tak ona je otázka, jestli se vyplatí to „šolíchat“ kvůli prodloužení životnosti o 10-20 let, což je stejně u mostu málo, nebo prostě rovnou postavit kvalitní most podle dnešních norem, který se tuším projektuje na 100 let.

Holt jestli to od začátku nebyla zrovna nejlepší kvalita, což bych se vzhledem k době vzniku nedivil, tak to pak v kombinaci s minimální údržbou asi může vést ke stavu, že už prostě není racionální to opravovat.

MildaIV

Otázka je, jestli si dneska dotyčné úřady umí pohlídat, aby ten nový most byl kvalitnější.

Y.K.

To je sice pěkné, ale 100 let žádný (dálniční solený) most nevydrží, když se na něj nesáhne (opravy zatékání, trhlin atp.). Takže se to bude opakovat, pokud se nezmění model fungování ŘSD.

Všechno vyžaduje údržbu.

Jiří Kocurek

A když se ta údržba dělá, tak je taky řev, že jsou to vyhozené peníze, protože to žádné zlepšení nepřinese. Pak si vyber :/

Y.K.

Já si vybírám „dělat“ ale obávám se, že to nebude mít vliv na realitu. 🙂

mirek

Prodloužení životnosti i jen o 20 let by bylo o 50 % déle. To už za to stojí. Jinak dobře postavený a udržovaný most může vydržet rozhodně ještě déle.

provokatér

Koukám, že vás bolševik dokázal také úplně zblbnout svým preferováním přístupu „procenta jsou nade všechno“!
Moje matka (dej jí Pán Bůh lehké odpočinutí, je tam u něj už před 17 roků a odešla k němu ve více než 95 roky věku) říkávala procentům (a „průměrům“) „komunistická míra“ – asi právě proto, že bolševici tím zdůvodňovali a zaštiťovali cokoli potřebovali.

Raddie

A věřil byste tomu, že procenta nevymysleli komunisté, ale používaly se už ve Starověkém Římě? 🤭

Jiří Kocurek

Máte v té úvaze dva předpoklady, které nemusí být správné:
a) že je možné most opravit. A zároveň
b) že to bude za 1/5 ceny nového mostu nebo méně.

czhunter

Pamatuju si, že takhle za dob mého studia řešila rekontrukce budovy VUT v Brně (jedna z nejvyšších budov v Brně, 18 pater).
Při stavbě v 80. letech ošulené materiály, nedodržení dokumentace.
Stavba se rozpadala, narušená statika.

Možnosti byly:
– za 600 milionů to opravit a zrekonstruovat
– za 800 milionů to strhnout k zemi a postavut budovu úplně novou podle standardů 21. století.

No, hlavy pomazané se rozhodly pro rekonstrukci, protože je „levnější“.

David

Škoda, že ve směru na MB zůstane zachován ten nebezpečný průplet…

looki

který bude při rozšíření o 3. prh úplně nevhodný, nebo prostě v tom směru 3 pruhy nebudou. Ale už asi nechci v ničem hledat logiku…

Honza

Otázka je, jak to tam řešit jinak?

Poudy

Takže vedle východního mostu se bude při rozšíření na 3+3 stavět další most pro odbočovací/připojovací na chlumeckou a kolektor? Čekal jsem rozšíření již při této stavbě.

Mimochodem, k rozšíření 510 snad nebude moci dojít po dostavbě celého okruhu a výstavbě Vysočanské radiály, jak padlo ve videu, to by jsme se toho nikdy nedočkali.

Honza

Obávám se, že pro přidání dalšího pruhu na východní straně už není prostor. Respektive je prostor pro pruh, ale už ne pro sjezd do Chlumecké. Už v současnosti je hodně „utažený“ a zvětšit poloměr oblouku nebo celý posunout na východ není kam – na severovýchodě je ohraničen přírodní památkou Chvalský lom, na východě rodinným domem s malou zahradou hned za PHS. Jaké uspořádání byste tam navrhoval?

Poudy

V tuto chvíli bych předpokládal kolektor začínající za mostem přes ulici Národních hrdinů, který bude z toho důvodu ve směru na MB širší (3 pruhy D0 na MB, 3 pruhy do kolektoru, 2 na HK a 1 dále v kolektoru). Kolektor bude pokračovat křižovatkou, připojí se k němu D11 ve 2 pruzích, dojde k průpletům na/z D0 a kolektor bude pokračovat ve 2 pruzích, bude na něj připojena/odpojena Chlumecká stejně jako je tomu doposud (po dalším novém mostě) 2 pruhy poté odbočí z kolektoru na MB a jeden pruh bude pokračovat pro napojení na D0 řidičů z Chlumecké a ve… Číst vice »