dpp

VIDEO: SŽDC chce zrušit kritický přejezd ve Studénce, připravila projekt podjezdu

Železniční přejezd ve Studénce. Pramen: SŽDCŽelezniční přejezd ve Studénce. Pramen: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty hodlá odstranit nechvalně známý úrovňový přejezd na druhém a třetím koridoru ve Studénce. Nahradit ho má

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Kozlík

Jsem bývalý řidič ČSAD MĚSTSKÉ DOPRAVY STUDÉNKA.Za 25 let přejíždění byl přejezd s ruční obsluhou a pak automatizován ale špatně,neb když přejel na zavřených závorách vlak od Ostravy tak auta nečekaly na zhašení výstražných světel při zvedání závor které ale spouštěl vlak jedoucí od Přerova už v úseku zavírání a docházelo ke klesnutí závor při zvedání a uzavíraní vozidel v kolejišti a tím i k lámaní závor a jednu dobu byly dokonce závory jen poloviční aby byl možný únik při zavření.Vše páchalí řidiči svou nedočkavostí neb se to dělo i při opačných průjezdech vlaků a blokovaných závorách výstražnými světly.ZÁVORY SE… Číst vice »

Romanero

700 mega a ještě z větší části do cizího, to je trochu moc 😮 Že ŘSD nepostaví přeložku dráhy, když se někomu nelíbí přejezd..

LK

Tato iniciativa je super – z cim vice prejezdu budou podjezdy/nadjezdy, tim bude bezpecneji. Za me to dava smysl i u malo frekventovamych.

Predpokladam, ze SZDC ma seznam rizikovych prejezdu (ted nemuzu najit) , proto namet pro Zdopravy.cz – slo by je jeden po druhem probrat?

Jirkaaa :D

Bylo by to dobrý.
Ale co tam sakra dělal ten railjet? Když tam nejezdí?

Dan

Ale jezdí. O víkendech za některá pendolina.

R.L.m.

To „místo“ ve Studénce je naprosto „nešťastné“, viděl jsem to tam na vlastní oči („nekonečně“ dlouho uzavřený přejezd na hlavní trati, ten vedle trvale ve výstraze s ne úplně šťastným dočasným značením), další i ve videu zmíněný přejezd blízko křižovatky + průjezdy zástavbou, nejde tam udělat rozumný obchvat. Místo navrhovaného „polopodjezdu“ bych spíše volil řešení s nadjezdem více na východ https://mapy.cz/s/2RJYW, ale nedokáži to „spočítat“.

MiPol

Myslím, že i tohle prověřovali, ale toho místa je tam fakt moc málo. Nadjezd má rozhodně větší nároky na prostor než podjezd. Tohle by se tam nemohlo vejít, když jsou okolo Nádražní domy a je třeba ještě zachovat příjezd k budovám více na východ.

lokodepo

Nadjezd byl navržený ve studii, ale měl stát jen 117 mil. Kč, podjezd by vyšel o něco dráž (do 150 mil. Kč), ale to se SŽDC nelíbilo, z malých investičních nákladů jsou malé prémie, tak s městem vymyslelo tenhle předražený a megalomanský projekt. Stát by pochopitelně vyšlo mnohem levněji těch 15 domů v ulici R. Tomáška vykoupit (vyvlastnit) a zbourat anebo vzhledem k tomu, že oproti současnému stavu ke zhoršení silničního provozu nedojde (nadjezd/podjezd s provozem v ulici R. Tomáška zcela nesouvisí, jsou na sobě nezávislé), nemusel by to stát řešit vůbec, když to spadá do působnosti města. Anebo třeba… Číst vice »

Jan Sova

Na polského šoféra kamionu si jen tak nepřijdou. Ten se jim zasekne i v podjezdu, protože „…max. výška…“. Jenom co poveze nějaký bagr…..
Ale vážně, je to dobré řešení, ovšem jehla v kupkách sena….

Palecek.m

Tak on ten prejezd neni uplne kriticky, tragicti jsou ridici, kteri nerespektuji silnicni predpisy

horklova

konečně na to někdo přišel ,že ten přejezd za to nemuže ,ale chyba je někde jinde horklova

Winklerová

Souhlas

Petr.R

No jsem zvědav jak to dopadne na tr. brno- přerov kde budou jen podjezdy a nadjezdy a moc se o tym nemluví.
Mělo by se začít o tym mluvit i ve škole a neviděl jsem v okolí na dopravním hřišti závory a to je chyba.

jan

Jako hezké. Ale tak po 3ch letech je možná plán co někdy se symbolickou Studénkou. Nicméně další 100 přejedů včetně polních zůstane.

jal

A kousek od Studénky nadále zůstane nesmyslný přejezd těsně vedle nadjezdu, protož se tam zatím nic nestalo.
https://mapy.cz/zakladni?x=17.9744322&y=49.6707158&z=17&base=ophoto

MiPol

Tyto přejezdy se ale nedají moc srovnávat, protože po tom u Hladkých Životic jezdí tak maximálně místní a pár traktorů.

jal

I osobní auto může způsobit vykolejení a neštěstí, jak ukazují třeba Vraňany.
Přejezd vedle nadjezdu nemá co pohledávat, zvlášť kdy je možno relativně snadno jej zrušit pomocí krátké spojky na něj.

jan

No jenže zaseknutý traktor třeba s návěsem nebo kombajn taky není moc příjemný.

Vít Jůza

Jestli těsně vedle má být 150 m,k tak to až tak nesmyslně nevypadá. Přetáhnout všechno včetně cyklistů a traktorů na tu hlavní silnice by nemuselo být ideální, a kdykoli na tom mostě nebo v jeho okolí bude nějaký problém, tak možné objízdné trasy mají také svůj význam.