Vídeň mění ulice na dočasné pěší zóny, umožní tak lidem držet odstup

Vídeňská Mariahilferstrasse. Autor: No machine-readable author provided. Herbert Ortner assumed (based on copyright claims). – No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=513541Vídeňská Mariahilferstrasse. Autor: No machine-readable author provided. Herbert Ortner assumed (based on copyright claims). – No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=513541

Město Vídeň sáhlo k nezvyklému kroku, který má umožnit obyvatelům pohyb na vzduchu a zároveň udržovat odstup. Tento týden začalo

Město Vídeň sáhlo k nezvyklému kroku, který má umožnit obyvatelům pohyb na vzduchu a zároveň udržovat odstup. Tento týden začalo s přeměnou tří desítek ulic na pěší zóny. Rakouská metropole tím chce minimalizovat riziko přenosu nákazy a umožnit dodržování bezpečnostních odstupů i v místech s hustou zástavbou.

Od začátku týdne vzniklo ve městě dvacet nových pěších zón a navíc i devět takzvaných zón setkávání, které fungují na podobném principu jako známá nákupní třída Mariahilferstraße a umožňují chodcům pohyb po celé šíři komunikace. Na ni je částečně povolen vjezd automobilům, MHD i cyklistům, ve skutečnosti ale spíše připomíná pěší zónu než ulici s běžným provozem.

© Stadt Wien-APA

© Stadt Wien-APA

Více prostoru chodci nyní dostávají především v místech s hustou zástavbou, vysokou koncentrací obyvatel, úzkými chodníky a menším počtem parků. Tedy tam, kde lze jen těžko dodržovat doporučovaný bezpečnostní odstup. Více než třetina vídeňských chodníků, takřka 1 500 kilometrů, je totiž užší než dva metry. Dočasnou změnu ulic v pěší zóny umožnila celorakouská novela dopravních předpisů.

Tagy pěší zóny Top Vídeň
39 komentářů