Veřejnou postrkovou službu přes Vysočinu využilo za rok 3 322 nákladních vlaků

Postrky zajišťuje společnost RegioJet, která získala zakázku od Správy železnic na tři roky.

Veřejnou postrkovou službu na trase Brno-Maloměřice – Kutná Hora hlavní nádraží využilo za více než rok její existence 3 322 nákladních vlaků. Správa železnic ji začala nabízet loni v dubnu kvůli rozsáhlým modernizačním akcím na prvním koridou mezi Českou Třebovou a Kolínem.

Kvůli stavbám dochází k odklonům vlaků přes Vysočinu, kde jsou složitější sklonové poměry. Vybrané vlaky proto využívají posilovou lokomotivu, případně lokomotivy dvě.

Ve směru Brno – Kutná Hora službu využilo 2 049 vlaků, opačně jelo s posilou 1 273 vlaků. „Vzhledem k tomu, že se v některých případech připojovaly dvě lokomotivy, bylo celkem použito 4 672 hnacích vozidel,“ uvedla dnes Správa železnic. Služba byla nejvíce využívána v květnu a říjnu loňského roku.

Postrky zajišťuje společnost RegioJet, která získala zakázku na tři roky za 244 milionů korun. Správa železnic si od RegioJetu pronajala čtyři lokomotivy Siemens Vectron se strojvedoucími. Platí za ně bez ohledu na to, kolikrát je využije. Dopravci mají službu zdarma.

Tagy postrk RegioJet Správa železnic veřejná postrková služba
40 komentářů