Letecké společnosti Letectví

Velké změny ve skupině Lufthansa. Eurowings končí s dálkovými linkami

Airbus A330 společnosti Eurowings. Foto: Eurowings
Airbus A330 společnosti Eurowings. Foto: Eurowings

Lufthansa není spokojena s výkonností své nízkonákladové značky Eurowings. Kvůli tomu se rozhodla zastavit spojování této značky s Brussels Airlines, současně pod Eurowings nebudou už spadat dálkové linky.

Lufthansa plán oznámila v prezentaci pro investory, který následuje týden poté, co varovala své akcionáře před horšími hospodářskými výsledky.

Podle prezentace převezmou dálkové linky Eurowings jiné aerolinky v celé skupině. Lufthansa začala přesouvat některé dálkové lety ze své značky pod Eurowings před dvěma lety, převod urychlil ještě krach Air Berlin.

Změnou je i přístup k Brussels Airlines. Zatímco vývoj posledních měsíců směřoval spíše k tomu, že německá skupina belgického dopravce postupně umrtví a přejmenuje na Eurowings, teď se firma rozhodla zařadit zpátečku a dál rozvíjet značku samostatně.

Cílem změn je podle vedení aerolinek otočení hospodaření Eurowings do kladných čísel. Dopravce se zaměří pouze na lety po Evropě a létat bude pouze s řadou Airbus A320. Do roku 2022 chce snížit jednotkové náklady o 15 %, z Eurowings nebude už vůbec síťový dopravce, ale bude létat pouze pro přepravu z bodu A do bodu B. Součástí plánu je i konec pronájmu turbovrtulových letadel a také omezení spolupráce s externími dopravci pouze na léto.  Pro Eurowings létají například ČSA.

Lufthansa současně oznámila plán prodat svoji cateringovou divizi LSG, která je druhou největší firmou na světě v oboru dodávky jídel na palubu letadel.

V prezentaci pro investory Luftansa oznámila i rozšiřování třídy Premium economy do dalších letadel. V přepočtu na metr čtvereční v letadle jde o nejvýnosnější část: tržby jsou o 6 % vyšší než v byznys třídě na metr čtvereční a o třetinu než v ekonomické třídě. Během tří let chce Lufthansa současně zvýšit podíl dodatečných příjmů od cestujících o 50 %. Jde například o prodej občerstvení na palubě nebo možnost placeného výběru sedačky.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cbv

Zajimalo by me zdroj zarucene informace , ze Součástí plánu je i konec pronájmu turbovrtulových letadel a také ukončení spolupráce s externími dopravci, pro Eurowings létají například ČSA. Info o turbovrtulovych letadlech ano , ale zbytek ??? Ani ve zprave Lufhansy se nic podobneho nepise a ani vase velmi pravdepodobne zdroje informaci nic takoveho neuvadeji….
https://www.aerotelegraph.com/eurowings-wird-basen-schliessenhttps://www.aviation24.be/airlines/lufthansa-group/lufthansa-group-informs-investors-after-bad-q1-results-brussels-airlines-will-not-be-further-integrated-into-eurowings/

cbv

Co se tyce turbopropu , opet pisi ano ….. ale narazim na vasi zpravu , ze „také ukončení spolupráce s externími dopravci“….a ve zprave na strance 62-63 ctu pouze „Reduce narrow body wetleases..Substitute by own Eurowings operated aircraft…Future focus for wetleases: Summer only “ …rekl bych , ze v prekladu vase informace zni uplne jinak.

cbv

Rekl bych , ze to s vasim prekladem o ukonceni spoluprace s externimi dopravci nema nic spolecneho .

cbv

Vubec nic 🙂 klid 🙂 Vase stranky se mi jinak libi a preji vam hezke leto .